Krimi

Kriminální návštěva Česka se Polákovi nevyplatila

18.3.2008 14:09 Krádež benzínu u jedné z čerpacích stanic v Trutnově a následný útok na policejní hlídku přišel draho třiadvacetiletého Poláka. Kvůli okamžitému vyhoštění se muž nepodívá dva roky do Česka, soud mu k tomu přidal dvouletý trest s podmínkou na dva roky a zabavil vůz VW Polo.

"Soud rozhodl trestním příkazem čtyři dny po činu, který se stal v neděli 9. března. Možnost použít formy trestního příkazu před možná zdlouhavým soudním líčením umožnilo doznání pachatele a naprosto jasné okolnosti případu," konstatoval soudce Okresního soudu v Trutnově Vladimír Řezníček.

Polák z příhraniční obce Lubawka se nedávno vydal zřejmě už poněkolikáté na lup benzínu do dvacet kilometrů vzdáleného Trutnova. Lupič povzbuzený minimálně dvojicí předchozích úspěšných nájezdů na české benzínky si tentokrát přibral kanystr.

Obsluha čerpací stanice však stačila včas kontaktovat policii. Policisté v následné honičce ulicemi Trutnova Poláka prchajícího ve voze VW Polo nakonec zadrželi.

"Během honičky ohrožoval vozem, který mu byl posléze zabaven, policejní hlídku. Soudně stíhán byl proto za útok na veřejného činitele. Útok prostřednictvím automobilu je navíc považován jako útok se zbraní," upřesnil Řezníček.

Vladislav Prouza , Právo

nahoru

Krimi:

Celníci rozbili gang neonacistů pěstujících na Moravě marihuanu

-

včera 19:39 Celníci při akci s názvem Smečka rozbili gang...

V Příbrami hoří hala výrobce koupelen, hasiči se nemůžou dostat dovnitř

-

včera 18:52 Video: aktualizováno Několik jednotek hasičů zasahuje...

Hazard na dálnici D11: Třicítka řidičů couvala v odstavném pruhu

-

včera 15:50 Video: Neuvěřitelný hazard předvedli řidiči ve čtvrtek...

Konkurzní správci H-Systemu chystají trestní oznámení na Čunka i klienty firmy

-

včera 15:39 Správce konkurzní podstaty po zkrachovalé společnosti...

Pražský soud pustil z vazby Alžířana obviněného ze znásilnění. Muž může odjet

-

včera 15:01 Video: Městský soud v Praze ve čtvrtek propustil z...

Bývalý učitel na seznamce okradl ženy celkem o 18 miliónů, dostal osm let

-

včera 14:03 Na osm let za rozsáhlé podvody poslal v pátek ústecký...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů