Zahraniční

Dopisy nesouvisely s atentátem na newyorské náborové středisko

obrazek

Obrázek z bezpečnostní kamery zachycující explozi

Reuters

7.3.2008 09:41 (aktualizováno: 7.3.2008 14:31) Nejméně deset amerických kongresmanů dostalo dopis, v němž se neznámý muž nebo skupina přihlásila ke čtvrteční explozi před náborovým střediskem armády v New Yorku. V dopise byl obrázek muže před střediskem s nápisem We did it (Udělali jsme to).

Dopisy, v nichž byla údajně fotografie newyorského náborového centra s nápisem "Udělali jsme to. Šťastný nový rok", ale podle šetření policie kongresmanům zasílal nejmenovaný protiválečný aktivista.

Dopisy dostalo nejméně deset demokratických zákonodárců už ve čtvrtek, jen několik hodin po atentátu, uvedla policie. Snímek střediska je podle policie pořízený krátce před samotným útokem.

Senátorka Dinanne Feinsteinová obdržela email, na němž byl muž s textem We did it. Podle ní muž stál rozpažený a ukazoval na text.

Policie a Federální úřad pro vyšetřování (FBI) už předtím sdělil, že se mu zatím nepodařilo prokázat souvislost mezi útokem a dopisy.

Tajemný cyklista v kapuci

Police nadále pátrá po neznámém cyklistovi, kterého zachytila bezpečnostní kamera. Muž přijíždí ke středisku na kole, sestupuje z něj a jde na kovovou rampu před dveřmi střediska. Asi minutu poté nasedá na kolo. Ve 3:39 odjíždí, ve 3:40 je zaznamenán výbuch, který nikoho nezranil.

Cyklistu s batohem na zádech viděli i svědci, ti však nebyli schopni říci ani, jakého je pohlaví nebo rasy, protože většinu jeho obličeje zakrývala kapuce. Policisté si ale myslí, že šlo o muže, protože byl velký.

Kolo v dobrém stavu bylo nalezeno v kontejneru nedaleko místa útoku.

Novinky, CNN

nahoru

Zahraniční:

Boje mezi Iráčany a Kurdy pokračují

-

dnes 20:52 Irácká armáda a šíitské milice se v pátek střetly s...

Kurdské milice předaly správu nad osvobozenou Rakkou místní radě

-

dnes 19:46 Američany podporované kurdsko-arabské Syrské...

Česko v otázce kvót ještě nemá vyhráno

-

dnes 19:17 Česku a jeho spojencům se podařilo získat důležitý...

Divoká prasata řádila v německé bance i optice, čtyři zranění

-

dnes 19:08 Čtyři lidi zranila v pátek divoká prasata, která se...

Stížnost kvůli případu Čecha zabitého v Británii dorazila k evropskému soudu

-

dnes 18:07 Evropský soud pro lidská práva dostal žádost o...

Mor se nedaří zastavit. WHO vyslala na Madagaskar své zdravotnické týmy

-

dnes 17:00 Epidemii smrtícího plicního a dýmějového moru na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby