Zahraniční

Dopisy nesouvisely s atentátem na newyorské náborové středisko

obrazek

Obrázek z bezpečnostní kamery zachycující explozi

Reuters

7.3.2008 09:41 (aktualizováno: 7.3.2008 14:31) Nejméně deset amerických kongresmanů dostalo dopis, v němž se neznámý muž nebo skupina přihlásila ke čtvrteční explozi před náborovým střediskem armády v New Yorku. V dopise byl obrázek muže před střediskem s nápisem We did it (Udělali jsme to).

Dopisy, v nichž byla údajně fotografie newyorského náborového centra s nápisem "Udělali jsme to. Šťastný nový rok", ale podle šetření policie kongresmanům zasílal nejmenovaný protiválečný aktivista.

Dopisy dostalo nejméně deset demokratických zákonodárců už ve čtvrtek, jen několik hodin po atentátu, uvedla policie. Snímek střediska je podle policie pořízený krátce před samotným útokem.

Senátorka Dinanne Feinsteinová obdržela email, na němž byl muž s textem We did it. Podle ní muž stál rozpažený a ukazoval na text.

Policie a Federální úřad pro vyšetřování (FBI) už předtím sdělil, že se mu zatím nepodařilo prokázat souvislost mezi útokem a dopisy.

Tajemný cyklista v kapuci

Police nadále pátrá po neznámém cyklistovi, kterého zachytila bezpečnostní kamera. Muž přijíždí ke středisku na kole, sestupuje z něj a jde na kovovou rampu před dveřmi střediska. Asi minutu poté nasedá na kolo. Ve 3:39 odjíždí, ve 3:40 je zaznamenán výbuch, který nikoho nezranil.

Cyklistu s batohem na zádech viděli i svědci, ti však nebyli schopni říci ani, jakého je pohlaví nebo rasy, protože většinu jeho obličeje zakrývala kapuce. Policisté si ale myslí, že šlo o muže, protože byl velký.

Kolo v dobrém stavu bylo nalezeno v kontejneru nedaleko místa útoku.

Novinky, CNN

nahoru

Zahraniční:

Slovenský řidič v průběhu tří dnů dvakrát nafoukal přes tři promile

-

dnes 20:16 Pětapadesátiletý Emil z východoslovenského Prešova...

Čína se zlobí kvůli americkým sankcím vůči KLDR. Zastavte ty chybné kroky, vyzvala

-

dnes 18:09 Čína v sobotu odsoudila nové americké sankce proti...

V Indii najelo auto do skupiny školáků, devět mrtvých

-

dnes 15:57 Při dopravní nehodě ve východoindickém státě Bihár v...

Pašeračka Tereza zůstane ve vazbě, rozhodl opět pákistánský soud

-

dnes 14:37 Pákistánský soud v sobotu prodloužil vazbu Češce Tereze...

Ve venezuelské zoo krmí vyhladovělá zvířata nejslabšími jedinci

-

dnes 11:08 Venezuelská zoo se kvůli katastrofálnímu nedostatku...

KLDR dochází potraviny, palivo i papír pro stranický list

-

dnes 09:04 Severní Koreji dochází palivo, potraviny i papír, takže...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby