Domácí

Rychetský naznačil, že zbylé části reformy Ústavním soudem projdou

6.3.2008 19:42 (aktualizováno: 6.3.2008 20:18) Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský se domnívá, že Ústavní soud posvětí zbývající dvě části reformy veřejných financí, na které si stěžovala opozice. Rychetský to řekl ve čtvrtek v rozhovoru na rádiu Impuls. První část reformy soud schválil již v lednu.

Všem třem částem reformy je podle šéfa ústavních soudců společný návrh na zrušení z procedurálních důvodů, tedy proto, že způsob, jakým byl tento zákon přijat, odporuje ústavnímu pořádku.

"Tím, že jsme v té prvé části, že Ústavní soud zamítl ten návrh, tím samozřejmě předvídá, že z procesních důvodů nemůže jako celek zrušit ty dvě zbývající části," řekl Rychetský s tím, že sice není nepsanou povinností soudců hlasovat stále stejně, je ale velmi pravděpodobné, že tomu tak bude.Na reformu si stěžovala ČSSD a KSČM. Opozici vadilo, že reforma se projednávala jako balík zákonů, které spolu příliš nesouvisely.Na konci ledna soud rozhodl, že změny daňového systému, které zavedla reforma veřejných financí, nebyly přijaty v rozporu s českou Ústavou. Většina soudců sice vyjádřila k formě zákona výhrady, v nálezu kritizovala politickou kulturu, jež provázela projednávání zákona, ale normu nezrušila, protože prý nebyla přijata svévolně - navzdory pochybnostem. Další dvě části reformy se týkají změn ve zdravotnictví a sociální sféře. Podle Rychetského by mohlo dojít k rozhodnutí o druhé části reformy v průběhu března, nebo nejpozději v polovině dubna.

jos, Novinky

nahoru

Domácí:

Pandury poškozené při nehodě s fabií budou opravené už letos, tvrdí firma

-

dnes 18:30 Čtveřici obrněných armádních vozidel Pandur, která byla...

Muž, kterému vysychal malý mozek, se experimentální léčby nedočkal. Zemřel

-

dnes 17:19 Téměř před šesti lety Petra Adama postupně učinilo...

Výzvy k válčení v Sýrii? Ovčáčkův Twitter je soukromá záležitost, myslí si jeho nadřízený

-

dnes 15:52 Podle hradního kancléře Vratislava Mynáře byla nedávná...

Proč už není v TOP 09? reagoval šéf pražského ANO na kritiku člena hnutí

-

dnes 15:02 Proč už není v TOP 09 nebo STAN? Tak ve čtvrtek...

Česko loni udělilo azyl 145 lidem, převažují Syřané a Ukrajinci

-

dnes 14:16 Česko loni udělilo azyl pětatřiceti Syřanům a stejnému...

Ministerstvo práce podalo další trestní oznámení

-

dnes 13:30 Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve čtvrtek...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby