Domácí

Rychetský naznačil, že zbylé části reformy Ústavním soudem projdou

6.3.2008 19:42 (aktualizováno: 6.3.2008 20:18) Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský se domnívá, že Ústavní soud posvětí zbývající dvě části reformy veřejných financí, na které si stěžovala opozice. Rychetský to řekl ve čtvrtek v rozhovoru na rádiu Impuls. První část reformy soud schválil již v lednu.

Všem třem částem reformy je podle šéfa ústavních soudců společný návrh na zrušení z procedurálních důvodů, tedy proto, že způsob, jakým byl tento zákon přijat, odporuje ústavnímu pořádku.

"Tím, že jsme v té prvé části, že Ústavní soud zamítl ten návrh, tím samozřejmě předvídá, že z procesních důvodů nemůže jako celek zrušit ty dvě zbývající části," řekl Rychetský s tím, že sice není nepsanou povinností soudců hlasovat stále stejně, je ale velmi pravděpodobné, že tomu tak bude.Na reformu si stěžovala ČSSD a KSČM. Opozici vadilo, že reforma se projednávala jako balík zákonů, které spolu příliš nesouvisely.Na konci ledna soud rozhodl, že změny daňového systému, které zavedla reforma veřejných financí, nebyly přijaty v rozporu s českou Ústavou. Většina soudců sice vyjádřila k formě zákona výhrady, v nálezu kritizovala politickou kulturu, jež provázela projednávání zákona, ale normu nezrušila, protože prý nebyla přijata svévolně - navzdory pochybnostem. Další dvě části reformy se týkají změn ve zdravotnictví a sociální sféře. Podle Rychetského by mohlo dojít k rozhodnutí o druhé části reformy v průběhu března, nebo nejpozději v polovině dubna.

jos, Novinky

nahoru

Domácí:

V Krušných horách objevili další stopy rysů

-

dnes 03:30 Další stopy rysa ostrovida v Krušných horách nalezli...

Máma mele nácky, v Praze se demonstrovalo proti setkání protiimigračních stran

-

včera 18:22 Video: aktualizováno Policisté, příslušníci zásahové...

Topol je jednička, zavtipkoval Kalousek na deset let staré gesto

-

včera 15:20 Video: Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav...

Sněhový kolaps na severu Čech: Jeden mrtvý, vážné nehody a uvázlé kamióny

-

včera 15:20 Obrazem: První velký dopravní kolaps letošní zimy...

Ondráček nebyl zvolen předsedou komise pro GIBS

-

včera 12:38 aktualizováno Poslanci v pátek v prvním kole...

Pan Rozner je slušný člověk, hájil Fiala jeho nominaci do čela komise pro kontrolu NBÚ

-

včera 12:24 aktualizováno Před volbou předsedů sněmovních komisí...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby