Krimi

Soud zrušil muži doživotní trest za dvě vraždy

obrazek

Jaroslav Steinbauer u soudu.

FOTO: Petr Pokorný, Právo

29.2.2008 10:51 Pražský vrchní soud zrušil doživotní trest pro Jaroslava Steinbauera. Šestatřicetiletého muže poslal loni v prosinci na doživotí českobudějovický krajský soud za vraždu dvou dívek. Vrchní soud v odvolacím řízení označil některé důkazy soudu za spekulaci a případ vrátil k novému projednání. Informoval o tom Deník.

Soud Steinbauera původně zprostil viny z vraždy čtyřiadvacetileté ženy. Důvodem byl nedostatek důkazů. Posléze ho ale odsoudil ke třináctiletému žaláři za další dvě uškrcení šestnáctiletých dívek. V roce 2007 bylo líčení obnoveno, žalující strana totiž předložila nové důkazy.

Vrchní soud mimo jiné označil nové vyjádření znalců kynologů k pachovým stopám obžalovaného na oděvu zavražděné ženy za čirou spekulaci. Případ vrátil krajskému soudu a zavázal ho k přezkoumání řetězce nepřímých důkazů.

Čtyřiadvacetiletou Veroniku Fáčkovou podle obžaloby Steinbauer uškrtil zřejmě páskem od kabelky v českobudějovickém lesoparku Stromovka v noci na 16. ledna 2003. Motivem vraždy byl údajně majetkový prospěch, protože ihned po činu muž prodal její mobil za 1200 korun v zastavárně.

Předloni v dubnu pražský vrchní soud Steinbauera odsoudil v odvolacím jednání k 13 letům vězení za vraždu šestnáctileté studentky. Muž podle verdiktu dívku uškrtil připravenou textilní páskou v dubnu 2004 v katastru obce Roudné. Její tělo nalezl tři dny po činu rybář na břehu řeky Malše nad Českými Budějovicemi.

pno, Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Mladého chodce srazilo v Praze nad ránem auto

-

včera 13:02 V kritickém stavu byl do nemocnice Motol převezen...

Estonec v patrně kradeném autě v Plzni boural, po nárazu začalo BMW hořet

-

včera 10:06 Video: V noci na neděli havaroval v Plzni mladý...

Řidič skončil na Benešovsku s autem v rybníce, život mu zachránil pohotový svědek

-

včera 08:17 S autem v rybníce skončil v sobotu večer řidič v...

Manželé s půlročním miminkem se v Praze přiotrávili oxidem uhelnatým

-

17.2. 17:54 Video: Tříčlenná rodina se v sobotu odpoledne...

Na Klatovsku se čelně srazila osobní auta, čtyři zranění z toho dvě děti

-

17.2. 16:29 Video: Dvě osobní auta se čelně střetla v sobotu...

Mladík s atrapou bomby přepadl v Praze banku, odnesl si několik desítek tisíc

-

17.2. 15:16 V pátek odpoledne vyrazili policisté i pyrotechnik do...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby