Krimi

Soud zrušil muži doživotní trest za dvě vraždy

obrazek

Jaroslav Steinbauer u soudu.

FOTO: Petr Pokorný, Právo

29.2.2008 10:51 Pražský vrchní soud zrušil doživotní trest pro Jaroslava Steinbauera. Šestatřicetiletého muže poslal loni v prosinci na doživotí českobudějovický krajský soud za vraždu dvou dívek. Vrchní soud v odvolacím řízení označil některé důkazy soudu za spekulaci a případ vrátil k novému projednání. Informoval o tom Deník.

Soud Steinbauera původně zprostil viny z vraždy čtyřiadvacetileté ženy. Důvodem byl nedostatek důkazů. Posléze ho ale odsoudil ke třináctiletému žaláři za další dvě uškrcení šestnáctiletých dívek. V roce 2007 bylo líčení obnoveno, žalující strana totiž předložila nové důkazy.

Vrchní soud mimo jiné označil nové vyjádření znalců kynologů k pachovým stopám obžalovaného na oděvu zavražděné ženy za čirou spekulaci. Případ vrátil krajskému soudu a zavázal ho k přezkoumání řetězce nepřímých důkazů.

Čtyřiadvacetiletou Veroniku Fáčkovou podle obžaloby Steinbauer uškrtil zřejmě páskem od kabelky v českobudějovickém lesoparku Stromovka v noci na 16. ledna 2003. Motivem vraždy byl údajně majetkový prospěch, protože ihned po činu muž prodal její mobil za 1200 korun v zastavárně.

Předloni v dubnu pražský vrchní soud Steinbauera odsoudil v odvolacím jednání k 13 letům vězení za vraždu šestnáctileté studentky. Muž podle verdiktu dívku uškrtil připravenou textilní páskou v dubnu 2004 v katastru obce Roudné. Její tělo nalezl tři dny po činu rybář na břehu řeky Malše nad Českými Budějovicemi.

pno, Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Při nehodě u Boče se zranilo pět lidí, silnice je uzavřena

-

včera 20:39 Na silnici I/13 u Boče na Karlovarsku se v neděli...

Na přechodu v pražských Bubnech srazil ženu domíchávač na beton

-

včera 20:28 Video: Na přechodu pro chodce ve Veletržní ulici...

Auto na Kladensku vylétlo ze silnice, řidiče našli mrtvého pod vozem

-

včera 18:47 Video: Hasiči a záchranáři zasahovali v neděli...

Řidič se snažil ujet od mrtvého motorkáře. Policie ho ale brzy našla

-

včera 09:29 Video: Na silnici u Bítouchova na Mladoboleslavsku...

Auto skončilo na střeše v poli. Řidiči je pravděpodobně čtrnáct let

-

16.6. 22:26 Video: Škoda Octavia skončila po sobotní nehodě na...

Závodnice si v Krkonoších propíchla stehno hůlkou. Letěl pro ni vrtulník

-

16.6. 19:28 Stehno si duralovou hůlkou propíchla na krkonošském...



Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů