Krimi

Hra učňů s kompresorem skončila bojem o život

13.2.2008 12:11 Bojem o život osmnáctiletého učně v českobudějovické nemocnici skončila minulý týden ve čtvrtek hra žáků Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Třeboni. Postiženému spolužák přiložil ke kalhotám hadici od kompresoru a ohromný tlak mu potrhal střeva.

„Poškozený je na oddělení ARO v českobudějovické nemocnici a je ve velmi vážném stavu. Jednalo se o hloupou klukovskou hru, když se učňům líbilo jaké zvuky kompresor vyluzuje, a jeden z nich velmi nešťastně přiložil druhému hadici s tlakem ke konečníku přes kalhoty. Tlak vzduchu však mladíkovi potrhal střeva a musel být okamžitě převezený do nemocnice,“ popsala Právu události mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová.

Mistr si odskočil na toaletu

Kompresor používají učni oboru opravář zemědělských strojů v dílně vždy k úklidu nečistot a zbytků po práci. Ve čtvrtek minulého týdne, když k nehodě došlo, byl v podstatě už výcvik ukončen a mistr výcviku nebyl přítomen, protože si zrovna odskočil na toaletu.

„Mistr výcviku je mimo jakékoliv podezření, protože učni byli řádně obeznámeni s bezpečností práce a podepsali i prohlášení,“ podotkla Millerová.

Škola podobný úraz nepamatuje

Dále zmínila, že pokračují výslechy dalších chlapců, kteří u nehody byli. Mladistvému, který svému spolužákovi způsobil zranění, hrozí obvinění z trestného činu provinění ublížení na zdraví. Ředitel Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Třeboni Petr Káninský Právu sdělil, že obdobný úraz škola nikdy předtím nezažila.

„Bezpečnosti práce věnujeme zvýšenou pozornost a i mistři odborného výcviku mají několikaletou praxi. S učněm, který zranění svému spolužákovi způsobil, jsme zavedli správní řízení a čekáme, jak dopadne vyšetřování policie,“ uvedl Káninský

Pavel Orholz , Právo

nahoru

Krimi:

Je schopen řešit konflikty, tvrdí posudek o Ďuričkovi. Soud ho zatím nepustil

-

dnes 12:18 Video: Kvůli rozporům ve znaleckých posudcích...

Muže brutálně zbili, topili v potoce a při tom natáčeli. Zachránil jsem mu život, řekl obžalovaný

-

dnes 11:58 Výjimečný trest hrozí u olomouckého krajského soudu...

Traktorista vyprošťoval zapadlého kolegu, stroj se na něj převrátil

-

dnes 11:28 Dva zaklíněné řidiče pod převráceným traktorem museli...

Chorvat dostal čtyři roky za explozi svého domu, při kterém zemřeli dva lidé

-

dnes 11:10 Případ výbuchu čtyřpatrového domu v Šenově u Nového...

Dívka chtěla při venčení umravnit německé ovčáky, psi ji pokousali

-

dnes 09:27 Dva němečtí ovčáci napadli ve středu 19letou dívku,...

Nejvyšší soud rozhodl o Čechovi, který se chtěl přidat k Islámskému státu

-

dnes 09:03 aktualizováno Nejvyšší soud už rozhodl o dovolání Jana...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby