Ekonomika

Češi a Slováci chtějí postavit elektrárnu ve Vietnamu

21.1.2008 20:43 České a slovenské společnosti mají zájem o výstavbu tepelné elektrárny Duyen Hai -Tra Vinh ve Vietnamu. České společnosti Škoda Praha a Škoda Power se společně se slovenskou firmou SES Tlmače dohodly na společném vstupu do tendru. O této možnosti jednali v pondělí v Bratislavě slovenský ministr hospodářství Ľubomír Jahnátek a český ministr průmyslu a obchodu Martin Říman.

Celková kapacita elektrárny má být 6 x 500 megawattů. V případě, že by česko - slovenské konsorcium v tendru uspělo, stavbu by financovala Česká exportní banka. Výstavba by měla být zahájena koncem roku 2008 a první blok byl měl být uveden do provozu v roce 2011.

Škoda Power by měl dodat do elektrárny strojovnu a SES Tlmače kotelnu. "Propojení odborníků v oblasti energetického strojírenství mezi Českou republikou a Slovenskou republikou je nejvýraznější. Je v zájmu obou států, aby tato spolupráce pokračovala," uvedl Jahnátek. Rovněž podle Římana mají obě země větší šanci uspět společně.

"Platí to v případě postupu vůči třetím zemím, našim dodavatelům z východu a také v rámci jednotného postupu při tvorbě legislativy a dalších pravidel Evropské unie," dodal český ministr.

ivi (Bratislava), Právo

nahoru

Ekonomika:

ČNB nezákonně odebrala licenci záložně WPB Capital, rozhodl soud

-

dnes 12:40 Česká národní banka pochybila, když v roce 2014...

Nejabsurdnější výlukou z pojištění je zanedbání povinnosti pojištěného

-

dnes 11:49 Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky...

Němci zadrželi šéfa Audi Ruperta Stadlera

-

dnes 11:06 aktualizováno Šéf německé automobilky Audi ze skupiny...

Čína vrací úder: Tvrdá cla na masu výrobků USA

-

dnes 06:26 Mimořádná cla ve výši 25 procent vyhlásil Peking vůči...

Staré dobré časy? Ty prožíváme právě teď, říká švédský historik

-

včera 21:08 Počet lidí žijících v chudobě celosvětově klesá. Stále...

Česko čelí 12 mezinárodním arbitrážím za víc než 35 miliard

-

včera 13:33 Česko čelí 12 mezinárodním arbitrážím, z toho pět...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů