Ekonomika

Češi a Slováci chtějí postavit elektrárnu ve Vietnamu

21.1.2008 20:43 České a slovenské společnosti mají zájem o výstavbu tepelné elektrárny Duyen Hai -Tra Vinh ve Vietnamu. České společnosti Škoda Praha a Škoda Power se společně se slovenskou firmou SES Tlmače dohodly na společném vstupu do tendru. O této možnosti jednali v pondělí v Bratislavě slovenský ministr hospodářství Ľubomír Jahnátek a český ministr průmyslu a obchodu Martin Říman.

Celková kapacita elektrárny má být 6 x 500 megawattů. V případě, že by česko - slovenské konsorcium v tendru uspělo, stavbu by financovala Česká exportní banka. Výstavba by měla být zahájena koncem roku 2008 a první blok byl měl být uveden do provozu v roce 2011.

Škoda Power by měl dodat do elektrárny strojovnu a SES Tlmače kotelnu. "Propojení odborníků v oblasti energetického strojírenství mezi Českou republikou a Slovenskou republikou je nejvýraznější. Je v zájmu obou států, aby tato spolupráce pokračovala," uvedl Jahnátek. Rovněž podle Římana mají obě země větší šanci uspět společně.

"Platí to v případě postupu vůči třetím zemím, našim dodavatelům z východu a také v rámci jednotného postupu při tvorbě legislativy a dalších pravidel Evropské unie," dodal český ministr.

ivi (Bratislava), Právo

nahoru

Ekonomika:

Řetězec testuje mobilní aplikaci, která najde v obchodě zboží

-

dnes 08:40 Společnost Ahold, která v Česku provozuje obchody...

Většina Čechů chodí do práce na osmou. Začínají dřív, než je evropský průměr

-

dnes 06:23 Češi chodí do práce dřív než lidé v ostatních...

Nezaměstnané Francouze lákají do Česka. Na 38 tisíc hrubého, hospody a krásné hrady

-

včera 17:43 Francouzské velvyslanectví v Praze a francouzská...

Akcie producenta marihuany na Wall Street za den posílily o 38 procent

-

včera 14:04 Akcie kanadského producenta léčebného konopí Tilray ve...

ÚOHS tentokrát zamítl námitky Kapsche proti mýtnému tendru

-

včera 12:49 aktualizováno Úřad pro ochranu hospodářské soutěže...

Volkswagen se kvůli americkým sankcím stahuje z Íránu

-

včera 10:40 Německá automobilka v důsledku nových amerických...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů