Věda a školy

Do světa Second Life mají namířeno i zástupci VŠ fakult

16.1.2008 10:51 Představitelé čtyř fakult se odhodlali k neobvyklému experimentu. Den otevřených dveří uspořádají ve virtuálním světě Second Life. Národohospodářská fakulta VŠE se bude jako historicky první česká vysokoškolská instituce prezentovat ve virtuálním světě již tento pátek.

Second Life je 3D virtuální svět, který od svého vzniku explozivně roste a dnes je obydlen zhruba dvanácti miliony obyvatel. Second Life je nejen zajímavá, tvůrčí a sociálně sbližující zábava, ale také příležitost pro všechny obchodníky, designery a programátory. Dává jim možnost využít svůj talent, seberealizovat se, splnit si své sny a navíc svoje schopnosti prodat. Za jeden den je zde možné postavit budovu nebo navrhnout automobil a ještě ten večer jej prodat prvním zákazníkům.

V průběhu prvního čtvrtletí letošního roku se na den otevřených dveří v Second Life chystá i Fakulta pedagogická ZČU v Plzni, Fakulta sociálních studií MU v Brně či Filozofická fakulta UP v Olomouci. Dny otevřených dveří jsou společnou aktivitou fakult a společností Scio a BENETA.cz.

Jako první se v Bohemii uvede Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické, jejíž členové často působí v roli poradců v otázkách hospodářské politiky, ať už v orgánech veřejné správy nebo v soukromém sektoru. Jako externisté na Národohospodářské fakulty VŠE působí významní odborníci spojující znalost teorie i praxe, například současný prezident Václav Klaus.

Den otevřených dveří všech zúčastněných fakult proběhne na pódiu umístěném na Starém náměstí v Bohemii. Zástupci fakult představí zájemcům informace ohledně možností studia i přijímacích zkoušek. Akce tedy bude připomínat klasický den otevřených dveří z reálného světa. Účastníci také budou moci prostřednictvím svého avatara pokládat otázky představitelům vedení fakult a zástupcům z řad studentů.

Den otevřených dveří Národohospodářské fakulty VŠE proběhne v pátek 18. ledna od 16 hodin. Adresa dne otevřených dveří je http://slurl.com/secondlife/Czechoslovakia/65/202/23.

Kliknutím na odkaz se spustí vaše instalace Second Life a budete teleportování přímo na náměstí Bohemie. Pokud ještě nejste v Second Life registrování, doporučujeme prostudovat sekci Kde začít na www.secondlife.cz.

Scio

nahoru

Věda a školy:

Brněnští výzkumníci vyvíjejí přístroj bez radiace, který by mohl nahradit mamograf

-

dnes 12:09 Přesněji a bez radiace, tak by měl fungovat nový...

Etická výchova ve školách? Děti často neumějí ani poděkovat

-

dnes 11:19 Když začali prvňáčci chodit do základní školy na...

Děti mají více energie než vytrvalostní sportovci, zjistila studie

-

dnes 10:21 Vědci zjistili, že děti mají více energie než...

Britskému chlapci transplantovali pět orgánů, aby mohl jíst

-

včera 23:00 Video: Pět orgánů při jediné operaci transplantovali...

Vědci si lámou hlavu nad záhadnými kruhy v Arktidě

-

včera 20:15 Výzkumné letadlo, které už deset let pro NASA mapuje...

Blíží se zápisy do mateřských škol, na místo mají nově nárok i tříleté děti

-

včera 15:39 Zápisy do mateřských škol letos začnou ve středu 2....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby