Věda a školy

Do světa Second Life mají namířeno i zástupci VŠ fakult

16.1.2008 10:51 Představitelé čtyř fakult se odhodlali k neobvyklému experimentu. Den otevřených dveří uspořádají ve virtuálním světě Second Life. Národohospodářská fakulta VŠE se bude jako historicky první česká vysokoškolská instituce prezentovat ve virtuálním světě již tento pátek.

Second Life je 3D virtuální svět, který od svého vzniku explozivně roste a dnes je obydlen zhruba dvanácti miliony obyvatel. Second Life je nejen zajímavá, tvůrčí a sociálně sbližující zábava, ale také příležitost pro všechny obchodníky, designery a programátory. Dává jim možnost využít svůj talent, seberealizovat se, splnit si své sny a navíc svoje schopnosti prodat. Za jeden den je zde možné postavit budovu nebo navrhnout automobil a ještě ten večer jej prodat prvním zákazníkům.

V průběhu prvního čtvrtletí letošního roku se na den otevřených dveří v Second Life chystá i Fakulta pedagogická ZČU v Plzni, Fakulta sociálních studií MU v Brně či Filozofická fakulta UP v Olomouci. Dny otevřených dveří jsou společnou aktivitou fakult a společností Scio a BENETA.cz.

Jako první se v Bohemii uvede Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické, jejíž členové často působí v roli poradců v otázkách hospodářské politiky, ať už v orgánech veřejné správy nebo v soukromém sektoru. Jako externisté na Národohospodářské fakulty VŠE působí významní odborníci spojující znalost teorie i praxe, například současný prezident Václav Klaus.

Den otevřených dveří všech zúčastněných fakult proběhne na pódiu umístěném na Starém náměstí v Bohemii. Zástupci fakult představí zájemcům informace ohledně možností studia i přijímacích zkoušek. Akce tedy bude připomínat klasický den otevřených dveří z reálného světa. Účastníci také budou moci prostřednictvím svého avatara pokládat otázky představitelům vedení fakult a zástupcům z řad studentů.

Den otevřených dveří Národohospodářské fakulty VŠE proběhne v pátek 18. ledna od 16 hodin. Adresa dne otevřených dveří je http://slurl.com/secondlife/Czechoslovakia/65/202/23.

Kliknutím na odkaz se spustí vaše instalace Second Life a budete teleportování přímo na náměstí Bohemie. Pokud ještě nejste v Second Life registrování, doporučujeme prostudovat sekci Kde začít na www.secondlife.cz.

Scio

nahoru

Věda a školy:

Vědci konečně vědí, jak se rozmnožují pavouci

-

včera 17:37 Mnozí se jich štítí, jsou přitom téměř všude a drtivé...

Z Bajkonuru odstartovala kosmická loď s novými členy posádky ISS

-

včera 08:36 Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu v neděli...

Skrblík jménem Rašín

-

včera 03:30 Pátek 5. ledna 1923 byl mlhavý a studený. Ministr...

Cenu za nejlepší technický projekt získala vodní elektrárna s vírovou turbínou z VUT

-

15.12. 14:20 Cenu Inženýrské akademie za realizovaný technický...

Asteroid Oumuamua nadále mlčí

-

15.12. 09:09 Vědci zatím nezachytili žádné technologické signály...

Evropské rostliny jsou tvrdí kolonizátoři, prokázali vědci

-

15.12. 08:07 Evropské rostliny jsou kolonizátoři, kterým se již...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby