Domácí

Němec navštívil doma žalobce z Čunkovy kauzy

9.1.2008 04:35 Schůzky žalobců z kauzy šéfa lidovců Jiřího Čunka s bývalým ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem se neodehrávaly jen na veřejnosti. Podle zjištění Práva exministr loni v létě nejméně jednou navštívil doma brněnského krajského státního zástupce Petra Coufala, který v té době už dohlížel na práci jihlavského žalobce Arifa Salichova.

Dva na sobě nezávislé zdroje Právu dokonce řekly, že Němec jezdil za Coufalem opakovaně především o víkendech v době, kdy už jako advokát spolupracoval s Úřadem vlády premiéra Mirka Topolánka. Že Němec poskytoval od loňského května Úřadu vlády expertní služby, přitom už v červnu potvrdil šéf Úřadu vlády Jan Novák. Smlouva prý nebyla časově omezená.

Svou roli v kauze Čunek měla i Coufalova manželka Pavla, která pracuje na Nejvyšším státním zastupitelství (NSZ). To loni v červnu významně zasáhlo do celého případu, když věc odebralo původnímu žalobci a předalo ji do Jihlavy. Tamní okresní státní zástupce Salichov pak stíhání Čunka zastavil.  Pavla Coufalová přitom jako referentka připravovala podklady pro rozhodnutí NSZ. „Mám mnoho přátel a známých, kteří za mnou jezdí i o víkendech, nebyl to však pan dr. Němec ani pan Čunek, kterého navíc neznám,“ reagoval na to včera Právu Coufal.

Podle něj se u něj Němec s manželkou a dcerou pouze ze společenských důvodů loni zastavil. Kdy se tak stalo, Coufal neupřesnil.

„(Němec) byl jeden z mnoha, kdo mne v létě navštívil, nejsem robot a společenská setkání vnímám jako příznivou relaxační změnu,“ sdělil Právu Coufal.

Také Němec odmítl, že s Coufalem o kauze jednal. „Pokud kdokoliv z nás navštíví, a to dokonce s rodinou, své známé či přátele, nelze to označovat za jednání,“ odpověděl v úterý písemně na otázky Práva Němec, který Coufala označil za přítele, jehož zná několik let.Opozice schůzky kritizujeNěmcova práce pro vládu a jeho nadstandardní vztahy s lidmi z Čunkovy kauzy se však nelíbí opoziční ČSSD. „Chtěli bychom vyzvat premiéra Topolánka, ať jednoznačně veřejnosti sdělí, jaké angažmá má a měl bývalý ministr Němec na Úřadu vlády. Pokud je pravda, že on jej pověřil tím, aby zařídil celé zametení kauzy pod koberec, tak by měl okamžitě odstoupit,“ řekl v úterý místopředseda poslaneckého klubu ČSSD David Rath, který chce vědět i kolik peněz Němec za své služby pobíral.

Radim Vaculík, Právo

nahoru

Domácí:

Pandury poškozené při nehodě s fabií budou opravené už letos, tvrdí firma

-

dnes 18:30 Čtveřici obrněných armádních vozidel Pandur, která byla...

Muž, kterému vysychal malý mozek, se experimentální léčby nedočkal. Zemřel

-

dnes 17:19 Téměř před šesti lety Petra Adama postupně učinilo...

Výzvy k válčení v Sýrii? Ovčáčkův Twitter je soukromá záležitost, myslí si jeho nadřízený

-

dnes 15:52 Podle hradního kancléře Vratislava Mynáře byla nedávná...

Proč už není v TOP 09? reagoval šéf pražského ANO na kritiku člena hnutí

-

dnes 15:02 Proč už není v TOP 09 nebo STAN? Tak ve čtvrtek...

Česko loni udělilo azyl 145 lidem, převažují Syřané a Ukrajinci

-

dnes 14:16 Česko loni udělilo azyl pětatřiceti Syřanům a stejnému...

Ministerstvo práce podalo další trestní oznámení

-

dnes 13:30 Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve čtvrtek...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby