Kultura

Sobota: Omlouvám se všem, divadlo končí

7.1.2008 13:29 Směšné divadlo Luďka Soboty sídlící v budově hotelu Central Legie na adrese Sokolská 33 (poblíž stanice metra I. P. Pavlova v Praze) osiřelo. Přestože cestující projíždějících tramvají stále vítá tvář principála Luďka Soboty, v divadle se nehraje.

Jak se to stalo, pane principále Soboto?

Je mi to líto a chtěl bych se divákům omluvit, nájemce Antonín Ptáček nám od Nového roku vypověděl smlouvu. To, že se k tomu schyluje, jsem věděl už od léta, ale bál jsem se to říkat veřejně, abychom vůbec dohráli do konce roku.

V čem je problém?

Asi z nás nájemce neměl podle svých představ dost peněz. Už na jaře přizval do budovy Mezinárodní konzervatoř Praha, která se pod vedením dr. Ščuky věnuje přednostně romským studentům. S nimi jsme vycházeli velice dobře. Dokonce jsme chystali spolupráci v připravované Sensibilšou, kde s námi měli studenti vystupovat.

Vlastně díky nim jsme mohli hrát ještě i na podzim. Ale teď už mu vadí i oni. Oznámil, že v budově proběhne rekonstrukce, ale dozvěděli jsme se, že ve skutečnosti prý z divadla chce udělat kasino.

Jak dlouho jste v hotelu Central Legie hráli?

Dva a půl roku a měli jsme stále vyprodáno, řada diváků chodila na naše představení opakovaně. Byl to pro nás ideální sál – jednak umístěním v centru města, jednak stolovým uspořádáním, které umožňovalo občerstvení během představení, čímž vznikala velice neformální, rodinná atmosféra. Podobný sál se těžko shání.

Co teď budete dělat?

Zatím čekat. Pan Ptáček je jen nájemce, majitelem jsou Čs. legie. Uvidíme, jak se vztahy mezi nájemcem a majiteli vyvrbí. Třeba ještě máme naději.

Máte nabídky působit i v jiných prostorách?

Máme, ale začínat někde jinde není jednoduché. Trvá minimálně rok, než si diváci na nový prostor zvyknou. A upřímně řečeno, poté, co jsme se stěhovali z Trojické ulice do Tingltanglu v ulici Karolíny Světlé, pak do bývalého kinosálu v Kotvě a nakonec do Centralu, už se mi znovu začínat někde jinde ani moc nechce. Máme i nabídky na zájezdy, ale většina z nich je na Slovensko a já se cítím už na zájezdovou činnost unavený. Vždyť od začátku 90. let jsme sjezdili celou republiku.

Radmila Hrdinová, Právo

nahoru

Kultura:

Hudebník a producent Michal Dvořák: Vytváříme něco nového

-

dnes 07:44 Michal Dvořák je nejen členem skupiny Lucie,...

Češi se často stydí za to, že sledují telenovely

-

včera 21:01 O některých televizních seriálech a pořadech si Češi...

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

včera 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...

Letní Letná - život mezi nebem, zemí a haraburdím

-

včera 12:09 Jubilejní 15. ročník mezinárodního festivalu nového...

Beyoncé zjistila, že je potomkem otrokáře a otrokyně

-

včera 10:07 Zpěvačka Beyoncé se zabývala historií své rodiny a...

Multimediální Rusáci mají premiéru na výročí invaze

-

včera 07:22 Nové multimediální představení Rusáci o mladých Rusech...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů