Internet a PC

Nové baterie do notebooků je možné nabít za 30 minut

4.1.2008 14:49 Firmička Boston Power bude mít v následujících měsících plné ruce práce. Přepracovala totiž návrh klasické lithium-ion baterie. Ve výsledku je možné článek rychleji nabíjet, rovněž má vyšší kapacitu než klasický lithium-ion akumulátor. A první objednávky se už hrnou.

Kapacita jednoho článku je rovna asi 4,4 ampérhodinám. Standardní přitom uchovají 2,6 ampérhodin. Ampérhodina udává, kolik energie baterie pojme.

Produkty od Boston Power nemusí být jen v přenosných počítačích. Díky velké kapacitě se tyto dobíjecí baterie mohou objevit také v automobilech. Ty vyžadují články, které poskytnou od 5 do 10 ampérhodin. Firma je přesvědčena, že této hodnoty dosáhnou příští verze jejích produktů.

Naneštěstí jsou některé z baterií zatím nestabilní. Laicky řečeno občas chytnou nebo dokonce vybuchnou. Tyhle mouchy se časem vychytají, tvrdí výrobce. Japonskou Sony předloni tyto potíže stály milióny dolarů.

Napájení od Boston Power chce ve svých noteboocích nasadit Hewlett-Packard. Podle deníku News.com o nich uvažuje i další nejmenovaný producent počítačů.

Sympatická na nových článcích není jen jejich energetická kapacita, ale také možnost je rychle dobít. Během 30 minut na 80 procent kapacity. Dodejme, že podle výrobce systém nabízí stále stejnou kapacitu po dobu tří let, běžná baterka už po několika měsících část své kapacity ztrácí.

adr, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Ruská cenzura nedokáže blokovat produkci trollů

-

včera 08:10 Hlavní ruský cenzurní orgán nemá v nejbližší době...

Jižní Korea zvažuje, že zdaní obchody s bitcoinem

-

16.12. 20:09 Jižní Korea zvažuje, že zdaní kapitálové zisky z...

Konzoli Nintendo Switch si koupilo už deset miliónů lidí

-

15.12. 14:14 Video: Společnost Nintendo si může mnout ruce. Zájem...

Robot bojuje na internetu s prostitucí

-

15.12. 13:34 Prostituce se přesunula na internet. Když člověk...

Hackeři to budou mít těžší. Nová služba má zamezit masivním útokům

-

15.12. 11:12 Sdružení CZ.NIC, které má na starosti českou národní...

Němci chystají termínové kontrakty na bitcoin

-

15.12. 10:23 Německý burzovní operátor Deutsche Börse uvažuje o...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby