Internet a PC

Nové baterie do notebooků je možné nabít za 30 minut

4.1.2008 14:49 Firmička Boston Power bude mít v následujících měsících plné ruce práce. Přepracovala totiž návrh klasické lithium-ion baterie. Ve výsledku je možné článek rychleji nabíjet, rovněž má vyšší kapacitu než klasický lithium-ion akumulátor. A první objednávky se už hrnou.

Kapacita jednoho článku je rovna asi 4,4 ampérhodinám. Standardní přitom uchovají 2,6 ampérhodin. Ampérhodina udává, kolik energie baterie pojme.

Produkty od Boston Power nemusí být jen v přenosných počítačích. Díky velké kapacitě se tyto dobíjecí baterie mohou objevit také v automobilech. Ty vyžadují články, které poskytnou od 5 do 10 ampérhodin. Firma je přesvědčena, že této hodnoty dosáhnou příští verze jejích produktů.

Naneštěstí jsou některé z baterií zatím nestabilní. Laicky řečeno občas chytnou nebo dokonce vybuchnou. Tyhle mouchy se časem vychytají, tvrdí výrobce. Japonskou Sony předloni tyto potíže stály milióny dolarů.

Napájení od Boston Power chce ve svých noteboocích nasadit Hewlett-Packard. Podle deníku News.com o nich uvažuje i další nejmenovaný producent počítačů.

Sympatická na nových článcích není jen jejich energetická kapacita, ale také možnost je rychle dobít. Během 30 minut na 80 procent kapacity. Dodejme, že podle výrobce systém nabízí stále stejnou kapacitu po dobu tří let, běžná baterka už po několika měsících část své kapacity ztrácí.

adr, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Flash Player využívá už jen zlomek webů. Za dva roky skončí úplně

-

dnes 16:28 Přehrávač videí Flash Player od společnosti Adobe byl v...

Cambridge Analytica chtěla vlastní kyberměnu, aby mohla snáze prodávat osobní data

-

dnes 15:26 Transakce s kybernetickými měnami nejsou jakkoliv...

Írán končí s kryptoměnami, úplně je zakázal

-

dnes 12:55 Bitcoiny, ethereum, litecoin, ripple ani další...

Zájem o kryptoměny vadne. Objem obchodování klesl proti loňsku o polovinu

-

dnes 11:07 Popularita kybernetických měn, jako jsou například...

Hra Fortnite je zlatý důl, tvůrcům vydělala stovky miliónů

-

dnes 09:31 Video: Letošní rok už přinesl první herní hit, zájem o...

Nezvané návštěvníky odradí mobilní aplikace. Na závěs promítne muže

-

dnes 08:26 Se zajímavým nápadem, jak ochránit osamocené ženy,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby