Krimi

Policie prověří kriminalisty kvůli smrti pětiletého chlapce

2.1.2008 08:45 Policejní kontrolní tým začal v pondělí v budově táborské policie prověřovat, zda tamější vyšetřovatelé nepostupovali liknavě při pátrání po pětiletém Janu Rokosovi z Tábora, jehož mrtvě tělo objevili v pátek pozdě večer mostečtí strážníci v osobním vozidle v Českých Zlatnících na Mostecku. Informuje o tom středeční Mladá fronta Dnes (MfD). Policisté předtím chlapce marně hledali pět měsíců.

"Zjišťujeme, zda nepochybil nějaký konkrétní policista a zda v Táboře využili všech možností pátrání," řekl podle deníku ke kontrole v Táboře jihočeský policejní mluvčí Jaroslav Beran. MfD píše, že kontroloři odvezli z táborské pobočky kriminální policie veškerou dokumentaci k případu.

Z vraždy chlapce byli obviněni jeho matka Antonie Stašková a její přítel. Ústecký okresní soud oba poslal do vazby. Oběma hrozí až výjimečný trest. Maximální možný trest pro bývalou přítelkyni a jejího partnera požaduje otec zavražděného Honzíka Roman Rokos, který je nespokojen s tím, jak policie chlapce několik měsíců marně hledala. Na vyšetřovatelku případu i soudkyni, která podle něj rozhodovala pomalu, chce podat stížnost.

:. Antonie Stašková je obviněna z vraždy svého pětiletého syna Jana Rokose.Foto: Repro ČT

Podle středeční MfD a Blesku rovněž vyšlo najevo, že obviněná dvojice mrtvého chlapce už jednou zakopala a pak zase vykopala a vozila v autě. MfD píše, že poprvé chlapce zakopali před dvěma týdny u Žďárku u Ústí. Pak se jim ale skrýš nezdála. Přítel Staškové chlapce vykopal, potvrdila soudkyně Ladislava Hejduková.

Nařízená soudní pitva oběti prokázala, že příčinou smrti malého chlapce byly dvě bodné rány v horní polovině těla. Podle krajské policejní mluvčí Jarmily Hrubešové pitva přesně nestanovila dobu smrti.

Jan Rokos, kterého soud svěřil do péče otce, byl od srpna s matkou a jejím druhem na neznámém místě. Pár opustil bydliště na Chebsku a i s chlapcem cestoval po republice, přičemž vyhledával ubytování na krátkou dobu.

ČTK

nahoru

Krimi:

Řidič kamiónu v Mikulově upozornil na divné zvuky, ve voze našli čtyři migranty

-

dnes 19:39 Čtyři muže, kteří se snažili nelegálně překročit...

Musím do zoo, tvrdil řidič MHD na pervitinu v Holešovicích policii. Drogu zkusil schovat

-

dnes 18:11 Video: Pražští kriminalisté obvinili řidiče autobusu...

Za obchodování s lidmi v Británii potvrdil soud dvojici tresty

-

dnes 16:08 Ladislavu Fedákovi a Romanu Fekovi potvrdil ve čtvrtek...

Muž s tetováním ACAB přepadl v Liberci hernu a zbil obsluhu

-

dnes 15:06 Video: Liberecká policie pátrá po muži, který podle ní...

Cizince obviněné z vraždy muže v pražském autobusu čeká soud

-

dnes 14:50 Státní zástupkyně obžalovala dva cizince, kteří jsou...

Řidič ujížděl policistům v Ostravě s krabicemi plnými surovin k výrobě pervitinu

-

dnes 14:35 Ostravští kriminalisté se v noci na středu snažili...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů