Krimi

Policie prověří kriminalisty kvůli smrti pětiletého chlapce

2.1.2008 08:45 Policejní kontrolní tým začal v pondělí v budově táborské policie prověřovat, zda tamější vyšetřovatelé nepostupovali liknavě při pátrání po pětiletém Janu Rokosovi z Tábora, jehož mrtvě tělo objevili v pátek pozdě večer mostečtí strážníci v osobním vozidle v Českých Zlatnících na Mostecku. Informuje o tom středeční Mladá fronta Dnes (MfD). Policisté předtím chlapce marně hledali pět měsíců.

"Zjišťujeme, zda nepochybil nějaký konkrétní policista a zda v Táboře využili všech možností pátrání," řekl podle deníku ke kontrole v Táboře jihočeský policejní mluvčí Jaroslav Beran. MfD píše, že kontroloři odvezli z táborské pobočky kriminální policie veškerou dokumentaci k případu.

Z vraždy chlapce byli obviněni jeho matka Antonie Stašková a její přítel. Ústecký okresní soud oba poslal do vazby. Oběma hrozí až výjimečný trest. Maximální možný trest pro bývalou přítelkyni a jejího partnera požaduje otec zavražděného Honzíka Roman Rokos, který je nespokojen s tím, jak policie chlapce několik měsíců marně hledala. Na vyšetřovatelku případu i soudkyni, která podle něj rozhodovala pomalu, chce podat stížnost.

:. Antonie Stašková je obviněna z vraždy svého pětiletého syna Jana Rokose.Foto: Repro ČT

Podle středeční MfD a Blesku rovněž vyšlo najevo, že obviněná dvojice mrtvého chlapce už jednou zakopala a pak zase vykopala a vozila v autě. MfD píše, že poprvé chlapce zakopali před dvěma týdny u Žďárku u Ústí. Pak se jim ale skrýš nezdála. Přítel Staškové chlapce vykopal, potvrdila soudkyně Ladislava Hejduková.

Nařízená soudní pitva oběti prokázala, že příčinou smrti malého chlapce byly dvě bodné rány v horní polovině těla. Podle krajské policejní mluvčí Jarmily Hrubešové pitva přesně nestanovila dobu smrti.

Jan Rokos, kterého soud svěřil do péče otce, byl od srpna s matkou a jejím druhem na neznámém místě. Pár opustil bydliště na Chebsku a i s chlapcem cestoval po republice, přičemž vyhledával ubytování na krátkou dobu.

ČTK

nahoru

Krimi:

Na vyprahlé jižní Moravě hoří les, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

-

dnes 17:11 aktualizováno U Bzence na Hodonínsku hoří na několika...

Z lešení u radnice v Hostomicích se zřítil muž. Letěl pro něj vrtulník

-

dnes 16:34 Video: Z lešení postaveného u budovy radnice v...

Kamión na dálnici D35 narazil do policejního auta

-

dnes 15:11 aktualizováno Kamión narazil ve čtvrtek odpoledne na...

Vietnamec, kterého našli v Plzni s uříznutou rukou, se nejspíš zranil při opravě stroje

-

dnes 14:30 Zřejmě vlastní neopatrnost stála za zraněním 50letého...

Policie už zná jména útočníků z pražského metra. Jsou to děti

-

dnes 14:18 Policie už zná jména tří mladíků, kteří měli s nožem...

Autobus s dětmi začal na D1 hořet, řidič plameny pohotově uhasil

-

dnes 14:14 Na dálnici D1 u Vyškova musel ve čtvrtek kvůli požáru...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů