Zahraniční

Rychlovlak TGV se srazil s kamiónem

ZDROJ: ČTK/APTN

19.12.2007 10:31 (aktualizováno: 19.12.2007 15:09) Francouzský rychlovlak TGV se ve středu na cestě z Paříže do Ženevy srazil s kamiónem. Podle francouzského rozhlasu bylo při nehodě zraněno 34 cestujících, tři z nich museli být hospitalizováni. Řidič nákladního vozu při nehodě zemřel.

Vlaková souprava se střetla s kamiónem poblíž švýcarskofrancouzských hranic okolo 9:30. Nehoda se stala na železničním přejezdu nedaleko města Bourg-en-Bresseu.

Příčina nehody není zatím jasná. Podle rozhlasové stanice France Info rychlovlak při srážce vykolejil. S odvoláním na očitého svědka z řad cestujících vlaku rádio uvedlo, že kamión byl nárazem zničen a odmrštěn vedle trati.

"Měli jsme štěstí, že vlak nejel svou maximální rychlostí," usoudil cestující z rychlovlaku TGV, který na speciálně upravené a střežené železniční trati snadno překračuje rychlost 300 kilometrů v hodině.

:. Při neštěstí bylo zraněno nejméně 25 lidí. Foto: ČTK/AP

První superexpresy TGV začaly jezdit v roce 1981 a nyní spojují všechny části země. Jsou pýchou Francie a v mnohém změnily život tamních obyvatel. Umožnily například, aby do Paříže dojížděli denně za prací lidé až ze vzdálenosti 200 kilometrů, a na některých linkách se staly významným konkurentem letadel. Například si 800 kilometrů dělících centrum Paříže od Marseille překoná TGV za tři hodiny. TGV se také zatím vyznačují velmi malou poruchovostí a nehodovostí.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Trump nechal Putina pozvat do Washingtonu

-

dnes 23:05 Americký prezident Donald Trump požádal svého poradce...

USA považují Guccifera 2.0 za důkaz vměšování Moskvy

-

dnes 21:06 Původně se za pseudonymem Guccifer skrýval rumunský...

V Popradu vyhlásili kvůli bleskovým povodním mimořádný stav

-

dnes 20:21 Video: Z důvodu přetrvávajících dešťů a lokálních...

Problém vyřešen, belgická letiště opět přijímají

-

dnes 17:35 aktualizováno Belgie ve čtvrtek vpodvečer na několik...

O zapojení Rusů do otrav novičokem nevíme, vyvrací spekulace britský politik

-

dnes 15:42 Za divokou spekulaci označil ve čtvrtek náměstek...

Putin hodnotí schůzku s Trumpem jako úspěch, který se mocné skupiny snaží popřít

-

dnes 14:36 Helsinský summit s americkým prezidentem Donaldem...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů