Zahraniční

Rychlovlak TGV se srazil s kamiónem

ZDROJ: ČTK/APTN

19.12.2007 10:31 (aktualizováno: 19.12.2007 15:09) Francouzský rychlovlak TGV se ve středu na cestě z Paříže do Ženevy srazil s kamiónem. Podle francouzského rozhlasu bylo při nehodě zraněno 34 cestujících, tři z nich museli být hospitalizováni. Řidič nákladního vozu při nehodě zemřel.

Vlaková souprava se střetla s kamiónem poblíž švýcarskofrancouzských hranic okolo 9:30. Nehoda se stala na železničním přejezdu nedaleko města Bourg-en-Bresseu.

Příčina nehody není zatím jasná. Podle rozhlasové stanice France Info rychlovlak při srážce vykolejil. S odvoláním na očitého svědka z řad cestujících vlaku rádio uvedlo, že kamión byl nárazem zničen a odmrštěn vedle trati.

"Měli jsme štěstí, že vlak nejel svou maximální rychlostí," usoudil cestující z rychlovlaku TGV, který na speciálně upravené a střežené železniční trati snadno překračuje rychlost 300 kilometrů v hodině.

:. Při neštěstí bylo zraněno nejméně 25 lidí. Foto: ČTK/AP

První superexpresy TGV začaly jezdit v roce 1981 a nyní spojují všechny části země. Jsou pýchou Francie a v mnohém změnily život tamních obyvatel. Umožnily například, aby do Paříže dojížděli denně za prací lidé až ze vzdálenosti 200 kilometrů, a na některých linkách se staly významným konkurentem letadel. Například si 800 kilometrů dělících centrum Paříže od Marseille překoná TGV za tři hodiny. TGV se také zatím vyznačují velmi malou poruchovostí a nehodovostí.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Demokraté zveřejnili svou reakci na zprávu republikánů o FBI

-

včera 23:03 aktualizováno Američtí demokraté v sobotu zveřejnili...

Slovenský řidič v průběhu tří dnů dvakrát nafoukal přes tři promile

-

včera 20:16 Pětapadesátiletý Emil z východoslovenského Prešova...

Čína se zlobí kvůli americkým sankcím vůči KLDR. Zastavte ty chybné kroky, vyzvala

-

včera 18:09 Čína v sobotu odsoudila nové americké sankce proti...

V Indii najelo auto do skupiny školáků, devět mrtvých

-

včera 15:57 Při dopravní nehodě ve východoindickém státě Bihár v...

Pašeračka Tereza zůstane ve vazbě, rozhodl opět pákistánský soud

-

včera 14:37 Pákistánský soud v sobotu prodloužil vazbu Češce...

Ve venezuelské zoo krmí vyhladovělá zvířata nejslabšími jedinci

-

včera 11:08 Venezuelská zoo se kvůli katastrofálnímu nedostatku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby