Krimi

Oheň v ústeckém Electroworldu spolkl 40 miliónů

14.12.2007 12:00 (aktualizováno: 14.12.2007 14:56) Ničivý požár zachvátil v pátek ve 3,35 hodin prodejnu elektrických spotřebičů Electroworld v Ústí nad Labem. Hasičské jednotky požár lokalizovaly o tři hodiny později. Požár zasáhl vnitřek budovy a mezistřešní prostor.

„Na místě zasahovaly tři hasičské jednotky se čtyřmi automobilovými stříkačkami. Požárem byl zasažen vnitřek budovy v prodejní části u skladu a mezistřešní prostor, jednotky musely rozřezat konstrukci v rohu budovy. Oheň se šířil podhledy, požár byl lokalizován v 6,34 hodin,“ informoval Právo mluvčí krajského hasičského záchranného sboru Lukáš Marvan.

Zplodinami byly zasaženy i sousední prodejny nábytku a oděvů. Prodejna je obehnaná policejní páskou a nikdo do ní nesmí. Další obchody v okolí, například Tesco a Baumax, oheň nezasáhl.

„Musíme počkat až prostory prodejny úplně vychladnou, pak dojde k ohledání místa, nasadíme i speciálního požárního policejního psa,“ řekla Právu Petra Vojtěchová z ústeckého okresního policejního ředitelství.

Generální ředitel společnosti Electro World Jiří Klíčník v tiskové zprávě, kterou firma vydala, tvrdí, že prodejna zůstane uzavřená několik týdnů. "Velmi záleží na tom, jak hodně byla poškozena budova, kde jsme v nájmu," uvedl. Dodal, že rozhodující bude i stanovisko likvidátorů pojišťovny.

Reklamace vyřizují prodejny v Liberci, Karlových Varech a Praze

Nezná přesnou výši škody, požár ale údajně poškodil velké množství zboží v prodejně. Reklamace výrobků, které zákazníci koupili v Ústí nad Labem, budou vyřizovat prodejny v Liberci, Karlových Varech a Praze, případně zákaznická linka společnosti.

Ústecká pobočka Electro Worldu, který v Česku vlastní 16 prodejen, patří ke středně velkým, má zhruba 2000 metrů čtverečních.

Podle manažerů prodejny je škoda na zboží 40 miliónů korun.  

 

Rudolf Prchal, Právo

nahoru

Krimi:

Muž havaroval s traktorem, pod převráceným strojem zemřel

-

dnes 18:10 Na louce nedaleko Chudenína na Klatovsku se v úterý...

Řidič na Lounsku narazil s autem do stromu, na místě zemřel

-

dnes 16:52 Při dopravní nehodě mezi obcemi Velemyšleves a Havraň...

V Praze nezůstala za poslední půlrok žádná vražda neobjasněná, přibylo nehod tramvají

-

dnes 16:47 Pražské policii se podařilo objasnit všech sedm vražd,...

Při zřícení dvou pater domu v centru Prahy bylo na místě 45 lidí

-

dnes 16:01 Video: V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské...

Příbuzného v nemocnici odpojil od přístrojů, za pokus o vraždu dostal podmínku

-

dnes 15:55 Za to, že loni v dubnu odpojil vážně zraněného...

Policie hledá svědky vraždy v Prostějově. Zveřejnila kamerové záběry

-

dnes 13:15 Video: Policisté vyšetřují vraždu 55letého muže z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů