Internet a PC

V prosinci mívají kyberzločinci žně, nenechte je vydělat

obrazek

Kyberzločinci mohou využít vánoční nákupní horečky ke krádežím identit, například údajů o kreditní kartě.

Novinky

4.12.2007 12:53 Konec roku je výnosný nejen pro obchodníky, ale také pro kyberzločince. Podle analytiků z Trend Micro v tomto období prudce narůstá počet webových hrozeb. Začátkem prosince se dá očekávat zvýšený provoz ve webových obchodech, protože spotřebitelé začnou nakupovat své vánoční dárky. Kyberzločinci toho využijí.

Nakupující často prohledávají internet pomocí oblíbených vyhledávačů, do nichž zadávají obvyklé fráze jako „vánoční dárky“, „vánoční nakupování“ apod. Ve výsledcích se ovšem mohou na prvních místech objevit odkazy, které povedou přímo na škodlivé stránky obsahující mnoho různých druhů malwaru. 

„Na vánoční sezónu se kyberzločinci připravují už od září a snaží se různými způsoby zlepšit pozice svých škodlivých stránek ve vyhledávačích. Používají k tomu metody jako ‚komentovaný spam‘ a ‚blogovací spam,‘“ uvedli zástupci Trend Micro.

„Pokud nakupující takovou stránku navštíví a infikuje svůj počítač malwarem, pak během nakupování v e-shopech může tento program zaznamenat a odeslat údaje o kreditní kartě nakupujícího. Pro kyberzločince to je v tomto období vítaná příležitost k nezákonnému obohacení.“

Příklady programů, které byly nainstalovány do počítače bez vhodného bezpečnostního systému poté, co byl přístroj automaticky přesměrován na stránky se škodlivým obsahem.
ADW_WINFIXER.CJ
TROJ_SRIZBI.A
TROJ_XORPIX.CF
TROJ_AGENT.WHO
TROJ_CLICKER.SF
TROJ_AGENT.ACLR
TROJ_SMALL.IYK
TROJ_AGENT.AELC
DIAL_DIALPLAT.NC
TROJ_DLOADER.SPZ
JS_WONKA.AK
TROJ_PUSHDO.A

Na takových škodlivých stránkách je často umístěný software "IFRAME", který umožňuje přesměrování uživatele a instalaci dalšího malwaru do postiženého systému.

Experti radí používat technologii pro ochranu před webovými hrozbami, která je schopná blokovat škodlivý obsah webových stránek, nebo přerušit stažení škodlivých programů do počítače.

adr, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Neomezené volání a 30 GB dat za 160 korun pobláznilo Itálii

-

dnes 14:43 S nabídkou mobilního tarifu, která nemá v Česku obdoby,...

O pevné disky není zájem. Western Digital zavře továrnu

-

dnes 12:47 Výroba klasických pevných disků klesá. Dokládá to i...

Apple dává vale klasickým USB konektorům

-

dnes 11:54 Klasické USB konektory považuje většina lidí u počítačů...

Češi mají doma v šuplících až 10 miliónů mobilů

-

dnes 08:01 Mobilní telefon je pro Čechy citová záležitost. Velká...

Microsoft a Walmart prohloubí spolupráci. Chtějí konkurovat Amazonu

-

dnes 07:48 Maloobchodní řetězec Walmart a softwarová společnost...

Lovit pokémony se do amerického parku vydalo 21 000 lidí

-

včera 11:20 Video: Na konci minulého týdne se v americkém Chicagu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů