Krimi

Učitel napomenul romskou žačku, příbuzní ho zbili

27.11.2007 08:18 V nemocnici skončil učitel, kterého v Dubí na Teplicku napadli rodinní příslušníci malé Romky. Pedagoga nenechalo chladným, že děvče házelo na ulici po kolemjdoucích kameny, a tak ji napomenul. Výchovná výtka pobouřila příbuzné natolik, že učitele surově zbili.

Podle svědků události zaútočila skupinka Romů na kantora zezadu. Údajně tři muži a jedna žena mu naložili několik ran pěstí, pak ho povalili na zem a kopali do něj.

Na pomoc viditelně otřesenému muži přispěchali kolegové z nedaleké základní školy, kteří ho odvezli autem do teplické nemocnice, kde byl ještě v pondělí hospitalizován.

"Moc si toho nepamatuje. Chvíli o sobě vůbec nevěděl, zřejmě omdlel. Nyní se už cítí lépe," tlumočila pro Právo pocity napadeného učitele jeho nadřízená.

Incident zpovzdáli viděli městští strážníci, kteří ve spolupráci s přivolanými policisty násilníky záhy vypátrali a zadrželi.

"Dva muži byli předvedeni k podání vysvětlení. Není však vyloučeno, že budou předvoláni další lidé. Poškozený vzhledem ke svému zdravotnímu stavu ještě nevypovídal," uvedla mluvčí teplické policie Ilona Novotná.

"Jedná se o známé firmy z problémové romské rodiny. Neustále s nimi něco řešíme, zejména krádeže, různé konflikty, výtržnictví," řekl Právu velitel dubské městské policie Tomáš Pykal.

Kromě toho, že zmíněná romská rodina neustále zaměstnává strážníky a přestupkovou komisi, dluží podle starosty Dubí Petra Pípala (ODS) městu na nájemném zhruba tři čtvrtě miliónu korun.

"Do konce roku proběhne exekuce jejich majetku bez náhrady," připomněl další postup radnice proti skupině nepřizpůsobivých občanů.

Karel Otcovský, Právo

nahoru

Krimi:

Řidič na D6 vyletěl rovnou do lesa, zkoušku na alkohol odmítl

-

dnes 07:03 Video: Na dálnici D6 u Doks na Kladensku havaroval...

Opilý cizinec naboural v centru Prahy pět aut

-

včera 22:47 Video: Opilý cizinec v mercedesu naboural v neděli...

Na Přerovsku hořela dvojgaráž, oheň zničil historické motorky

-

včera 15:59 Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v neděli rozsáhlý...

Horští záchranáři při cvičení v Krkonoších náhodou zachránili život promrzlému muži

-

včera 15:06 Jen zcela náhodná přítomnost členů Horské služby v...

Policisté zadrželi gang dealerů, měli víc než kilo heroinu a milión v hotovosti

-

včera 14:33 Čtveřici drogových dealerů zadrželi po dlouhém...

Lupič přepadl banku v Praze. Policisté zveřejnili video

-

včera 13:25 Video: Pražští policisté pátrají po muži, který v...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby