Krimi

Učitel napomenul romskou žačku, příbuzní ho zbili

27.11.2007 08:18 V nemocnici skončil učitel, kterého v Dubí na Teplicku napadli rodinní příslušníci malé Romky. Pedagoga nenechalo chladným, že děvče házelo na ulici po kolemjdoucích kameny, a tak ji napomenul. Výchovná výtka pobouřila příbuzné natolik, že učitele surově zbili.

Podle svědků události zaútočila skupinka Romů na kantora zezadu. Údajně tři muži a jedna žena mu naložili několik ran pěstí, pak ho povalili na zem a kopali do něj.

Na pomoc viditelně otřesenému muži přispěchali kolegové z nedaleké základní školy, kteří ho odvezli autem do teplické nemocnice, kde byl ještě v pondělí hospitalizován.

"Moc si toho nepamatuje. Chvíli o sobě vůbec nevěděl, zřejmě omdlel. Nyní se už cítí lépe," tlumočila pro Právo pocity napadeného učitele jeho nadřízená.

Incident zpovzdáli viděli městští strážníci, kteří ve spolupráci s přivolanými policisty násilníky záhy vypátrali a zadrželi.

"Dva muži byli předvedeni k podání vysvětlení. Není však vyloučeno, že budou předvoláni další lidé. Poškozený vzhledem ke svému zdravotnímu stavu ještě nevypovídal," uvedla mluvčí teplické policie Ilona Novotná.

"Jedná se o známé firmy z problémové romské rodiny. Neustále s nimi něco řešíme, zejména krádeže, různé konflikty, výtržnictví," řekl Právu velitel dubské městské policie Tomáš Pykal.

Kromě toho, že zmíněná romská rodina neustále zaměstnává strážníky a přestupkovou komisi, dluží podle starosty Dubí Petra Pípala (ODS) městu na nájemném zhruba tři čtvrtě miliónu korun.

"Do konce roku proběhne exekuce jejich majetku bez náhrady," připomněl další postup radnice proti skupině nepřizpůsobivých občanů.

Karel Otcovský, Právo

nahoru

Krimi:

Soud přiznal Rathovi odškodné za „vláčení v poutech“

-

dnes 16:45 aktualizováno Bývalý středočeský hejtman David Rath má...

Mladík na elektrokole sjel v noci v Krkonoších do potoka, tělo našli až ráno

-

dnes 16:32 Osudné se během noci ze soboty na neděli stalo...

Na dálnici D5 u Prahy havarovala cisterna. Řidič vyvázl bez zranění

-

dnes 16:07 Video: Na dálnici D5 u Rudné na Praze–západ havarovala...

Žena obviněná z vraždy novorozence v Teplicích je na svobodě

-

dnes 16:01 Video: aktualizováno Ženu obviněnou ze spáchání zvlášť...

Zloděj na Břeclavsku vytrhal z vinic sazenice

-

dnes 15:47 Vinná odrůda Pálava je mezi milovníky vín oblíbená....

V Jincích po srážce s autem vykolejil vlak, pro zraněného řidiče letěl vrtulník

-

dnes 15:42 Video: Po srážce s autem vykolejil v pondělí v Jincích...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby