Vánoce

S Čechomorem nebudou Vánoce nudné

8.11.2007 15:28 Již tradičně vydávají různí zpěváci a skupiny na podzim alba s vánoční tematikou. Nesmrtelné slávy Franka Sinatry nebo Elvise Presleyho v tomto směru a našich poměrech dosáhla snad jen Purpura Jiřího Suchého, ale zato se každý rok těšíme na nové pokusy. Tentokrát přišla se svou troškou do vánoční mlýnice i kapela Čechomor - jak se zdá, není to jen ta příslovečná "troška".

Album Sváteční, soubor patnácti koled a vánočních písní z Čech, Moravy, Slovenska a Polska,.je ovšem pojat netradičně, bez svátečního patosu i nostalgie. Než vybrali "ty pravé", přehráli ze zpěvníků na pět set skladeb, od vážných, biblických až po vysloveně rozpustilé.

Oba protagonisté, houslista Karel Holas a František Černý, se shodují, že chtěli vytvořit především veselou, ale zároveň vánoční atmosféru.

"Chtěli jsme připomenout lidové Vánoce se všemi jejich aspekty a přinést písničky, jaké se zpívaly nejen cestou na koledu, ale také v hospodě po ní," vysvětlují. "Nejveselejší písně se vážou k období tří králů, zazní dudy, cimbál, ale taky u nás nezvyklá píšťala didgeridoo a zazpívá i řada hostů."

Písně z alba zazní i v druhé části turné Čechomoru, která odstartuje 26. listopadu v Hradci Králové a skončí 22.12. v Praze.

Korzo

nahoru

Vánoce:

Pět tradičních vánočních polévek

-

dnes 11:05 Polévka je grunt a ani vánoční tabule se bez ní...

Hity letošních Vánoc versus Co si děti doopravdy přejí

-

dnes 10:30 Video: Vánoce se kvapem blíží, což pro rodiče těch...

O Vánocích si v iQlandii posvítíte bramborovým salátem

-

dnes 07:01 Pokud máte doma malého vědce a badatele, pak si...

Pražské vánoční trhy, kde se se svařákem nebudete tlačit

-

včera 17:13 Video: V době adventu se lidé rádi scházejí na...

Vánoční zvyky se v rodině Nory Fridrichové příliš nedodržují

-

včera 15:05 V posledních letech dostaly Vánoce novinářky a...

Naším největším dárkem je miminko, říká tanečník Marek Dědík

-

včera 14:02 Tanečník Marek Dědík, který se dostal do povědomí...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby