Vánoce

S Čechomorem nebudou Vánoce nudné

8.11.2007 15:28 Již tradičně vydávají různí zpěváci a skupiny na podzim alba s vánoční tematikou. Nesmrtelné slávy Franka Sinatry nebo Elvise Presleyho v tomto směru a našich poměrech dosáhla snad jen Purpura Jiřího Suchého, ale zato se každý rok těšíme na nové pokusy. Tentokrát přišla se svou troškou do vánoční mlýnice i kapela Čechomor - jak se zdá, není to jen ta příslovečná "troška".

Album Sváteční, soubor patnácti koled a vánočních písní z Čech, Moravy, Slovenska a Polska,.je ovšem pojat netradičně, bez svátečního patosu i nostalgie. Než vybrali "ty pravé", přehráli ze zpěvníků na pět set skladeb, od vážných, biblických až po vysloveně rozpustilé.

Oba protagonisté, houslista Karel Holas a František Černý, se shodují, že chtěli vytvořit především veselou, ale zároveň vánoční atmosféru.

"Chtěli jsme připomenout lidové Vánoce se všemi jejich aspekty a přinést písničky, jaké se zpívaly nejen cestou na koledu, ale také v hospodě po ní," vysvětlují. "Nejveselejší písně se vážou k období tří králů, zazní dudy, cimbál, ale taky u nás nezvyklá píšťala didgeridoo a zazpívá i řada hostů."

Písně z alba zazní i v druhé části turné Čechomoru, která odstartuje 26. listopadu v Hradci Králové a skončí 22.12. v Praze.

Korzo

nahoru

Vánoce:

Tradice svátku Tří králů

-

5.1. 00:55 Připomínka legendy o mudrcích z Východu, kteří se...

Jak na kocovinu

-

31.12.2017 14:39 Bujaré oslavy k silvestru jednoduše patří....

Vojta Kotek: Silné, zajímavé ženy mě fascinují

-

31.12.2017 08:13 Od osmi let je v dabingovém studiu jako doma,...

Silvestrovské koktejly, které zpestří příchod nového roku

-

29.12.2017 15:06 Bujaré oslavy a míchané nápoje k silvestru...

Tajemství šumivých vín

-

28.12.2017 12:32 Lehké přiťuknutí skleniček se šumivým vínem a...

Jaké šaty si obléknout na novoroční oslavy

-

27.12.2017 11:05 Blížící se oslavy Nového roku si žádají speciální...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby