Koktejl

Slavný zločinec popravený před 100 lety byl nevinný, ukázala DNA

17.10.2007 18:00 Na počátku 20. století fascinovala Velkou Británii událost lékaře, který měl údajně otrávit a rozsekat na kusy svou nevěrnou ženu. Poté, co uprchl se svou milenkou z Anglie, byl chycen odsouzen a pověšen. Nyní se ukázalo, že nalezené tělo nepatřilo jeho ženě. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na nové důkazy amerických vědců.

Americký odborný tým vzal z těla oběti, stále uchovávaného v londýnském muzeu, vzorek mitochondriální DNA, tedy genetického materiálu předávaného z matky na potomky.

Pak tento vzorek vědci porovnali se vzorky tří ženských potomků Cory Crippenové, které našli po sedmi letech hledání.

"Tělo nepatří Coře Crippenové," zní závěr forenzního biologa z Michiganské státní univerzity Davida Forana. "Nevíme kdo to je, ani kde se to tělo vzalo," dodal.

Osmačtyřicetiletý doktor byl v roce 1910 usvědčen z toho, že svou ženu, která prý měla ráda šperky, alkohol a pánskou společnost, otrávil nepříliš známým jedem, rozčtvrtil a kusy těla zakopal pod jejich domem v severním Londýně.

Kam se tělo podělo, je dodnes otázkou

Policie našla ostatky bez hlavy, kostí a pohlavních orgánů. Příšerný nález šokoval veřejnost a podnítil novinové články popisující Crippena jako jednoho z "nejnebezpečnějších a nejpodivnějších mužů našeho století". Lékař však při soudním přelíčení i těsně pod šibenicí tvrdil, že je nevinen a že tělo nepatří jeho manželce. Nepomohl mu však jeho útěk ani rozpory ve výpovědích vztahujících se ke zmizení jeho ženy.

Současní odborníci nicméně připouštějí, že neznámé tělo se do země pod domem Crippenových dostalo v době, kdy tam lékař s manželkou bydleli. Trestrail spekuluje, že Crippen mohl provádět tehdy nelegální potraty a tělo patří ženě, u které tento zákrok skončil tragicky.

Novinky, ČTK

nahoru

Koktejl:

Ve Filadelfii utekla kráva z živého betlému, dvakrát během jednoho dne

-

dnes 09:56 Video: Policisté z americké Filadelfie měli ve čtvrtek...

Australské město obléhá obrovské hejno kaloňů

-

dnes 02:30 Video: Obyvatelé Charters Towers ležícího v australském...

Vědci našli způsob, jak oživit vyhynulého vakovlka tasmánského

-

včera 18:54 Australští vědci provedli rozsáhlou studii DNA...

Bezdomovec stál přes dvě hodiny v dešti, aby ochránil tašku plnou peněz

-

včera 14:57 Poctivost se vyplácí. Své o tom ví bezdomovec James...

Princ Harry bude mít svatbu s herečkou Markleovou 19. května

-

včera 14:44 Britský princ Harry a americká herečka Meghan...

Hasič se na ledě probořil i se zachraňovaným psem

-

včera 10:20 Video: Záchrana uvázlého psa se uskutečnila na konci...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby