Koktejl

Slavný zločinec popravený před 100 lety byl nevinný, ukázala DNA

17.10.2007 18:00 Na počátku 20. století fascinovala Velkou Británii událost lékaře, který měl údajně otrávit a rozsekat na kusy svou nevěrnou ženu. Poté, co uprchl se svou milenkou z Anglie, byl chycen odsouzen a pověšen. Nyní se ukázalo, že nalezené tělo nepatřilo jeho ženě. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na nové důkazy amerických vědců.

Americký odborný tým vzal z těla oběti, stále uchovávaného v londýnském muzeu, vzorek mitochondriální DNA, tedy genetického materiálu předávaného z matky na potomky.

Pak tento vzorek vědci porovnali se vzorky tří ženských potomků Cory Crippenové, které našli po sedmi letech hledání.

"Tělo nepatří Coře Crippenové," zní závěr forenzního biologa z Michiganské státní univerzity Davida Forana. "Nevíme kdo to je, ani kde se to tělo vzalo," dodal.

Osmačtyřicetiletý doktor byl v roce 1910 usvědčen z toho, že svou ženu, která prý měla ráda šperky, alkohol a pánskou společnost, otrávil nepříliš známým jedem, rozčtvrtil a kusy těla zakopal pod jejich domem v severním Londýně.

Kam se tělo podělo, je dodnes otázkou

Policie našla ostatky bez hlavy, kostí a pohlavních orgánů. Příšerný nález šokoval veřejnost a podnítil novinové články popisující Crippena jako jednoho z "nejnebezpečnějších a nejpodivnějších mužů našeho století". Lékař však při soudním přelíčení i těsně pod šibenicí tvrdil, že je nevinen a že tělo nepatří jeho manželce. Nepomohl mu však jeho útěk ani rozpory ve výpovědích vztahujících se ke zmizení jeho ženy.

Současní odborníci nicméně připouštějí, že neznámé tělo se do země pod domem Crippenových dostalo v době, kdy tam lékař s manželkou bydleli. Trestrail spekuluje, že Crippen mohl provádět tehdy nelegální potraty a tělo patří ženě, u které tento zákrok skončil tragicky.

Novinky, ČTK

nahoru

Koktejl:

Se svastikou na paži vstup zdarma, láká německé divadlo na představení o Hitlerovi

-

dnes 18:51 Divadlo v německé Kostnici na svých webových stránkách...

Polský řidič předjížděl přes dvojitou plnou čáru a doplatil na to

-

dnes 17:03 Být pirátem silnic se nevyplácí. Své o tom ví jeden z...

Otec devíti dětí se nechal rozvést. Zjistil, že je už padesát let neplodný

-

dnes 12:16 Nepříjemné překvapení čekalo na muže z Maroka poté, co...

Návrat čápů do Česka zpozdila dlouhá zima

-

dnes 08:56 Video: S návratem jara se do Česka na svá hnízda vrací...

Mládě vodušky vyzrálo na smečku psů

-

dnes 05:21 Video: Skupina turistů v jihoafrickém Krugerově...

Internet vymysleli starověcí Indové, tvrdí guvernér

-

včera 20:54 Necelý měsíc po svém zvolení se o rozruch postaral šéf...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby