Internet a PC

Odložte nákupy, AMD se prý chystá zlevňovat procesory

4.10.2007 10:24 Příští pondělí, tedy 8. října, by se měly významně snížit ceny vybraných dvoujádrových procesorů výrobce Advanced Micro Devices. Tvrdí to web AMDZone.com s odvoláním na tiskovou zprávu od AMD.

AMD plánuje podle tiskové zprávy zlevnit pouze dvoujádra Athlon X2 5000+, 5200+, 5600+, 6000+ a 6400+. Zástupci AMD však neuvedli, o kolik procent sníží ceny výše jmenovaných procesorů.

Cena modelu s ratingem 5000+ se v současnoti pohybuje na českém trhu kolem 3000 korun s daní. Dražší, ale také výkonnější čip 6400+ stojí dvojnásobek.

Tyto čipy jsou určeny do středně výkonných počítačů. Do špičkových strojů míří procesory rodiny Phenom se čtyřmi jádry, které by se měly na trhu objevit začátkem příštího roku. AMD tak srovná krok s Intelem, který čtyřjádra začal prodávat loni.

Zájemci o procesory z dílny AMD, kteří nespěchají na koupi nového čipu nebo počítače, si mohou počkat také pár měsíců na uvedení poměrně zajímavého produktu se třemi výpočetními jádry.

Cenu novinky společnost neupřesnila, nicméně má být z "mid-range segmentu". Trojjádro má přinést uživatelům vyšší výkon ve srovnání se současnými dual-core čipy, dodal jeho výrobce.

adr, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Retro konzole NES mini se vrátí, kvůli obrovskému zájmu uživatelů

-

dnes 11:42 Video: Společnost Nintendo v loňském roce zabodovala s...

Revoluce se nekoná. Nové hybridy od Dellu sází na klasiku

-

dnes 10:35 Společnost Dell postupně obměňuje před Vánocemi nabídku...

Populární CCleaner infikoval dva milióny počítačů virem

-

dnes 09:01 CCleaner je velmi oblíbený program, který slouží k...

Toshiba utrží za čipovou divizi miliardy. Kupcem bude nakonec fond Bain Capital

-

dnes 08:04 Japonský elektrotechnický koncern Toshiba se dohodl, že...

Amazon chystá chytré brýle, první vlastní nositelnou elektroniku

-

včera 16:03 Internetový prodejce Amazon.com Inc připravuje první...

S akciemi výrobce mobilů HTC se nebude obchodovat. Spekuluje se o převzetí Googlem

-

včera 15:54 Tchajwanská burza ve čtvrtek pozastaví obchodování s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby