Internet a PC

Odložte nákupy, AMD se prý chystá zlevňovat procesory

4.10.2007 10:24 Příští pondělí, tedy 8. října, by se měly významně snížit ceny vybraných dvoujádrových procesorů výrobce Advanced Micro Devices. Tvrdí to web AMDZone.com s odvoláním na tiskovou zprávu od AMD.

AMD plánuje podle tiskové zprávy zlevnit pouze dvoujádra Athlon X2 5000+, 5200+, 5600+, 6000+ a 6400+. Zástupci AMD však neuvedli, o kolik procent sníží ceny výše jmenovaných procesorů.

Cena modelu s ratingem 5000+ se v současnoti pohybuje na českém trhu kolem 3000 korun s daní. Dražší, ale také výkonnější čip 6400+ stojí dvojnásobek.

Tyto čipy jsou určeny do středně výkonných počítačů. Do špičkových strojů míří procesory rodiny Phenom se čtyřmi jádry, které by se měly na trhu objevit začátkem příštího roku. AMD tak srovná krok s Intelem, který čtyřjádra začal prodávat loni.

Zájemci o procesory z dílny AMD, kteří nespěchají na koupi nového čipu nebo počítače, si mohou počkat také pár měsíců na uvedení poměrně zajímavého produktu se třemi výpočetními jádry.

Cenu novinky společnost neupřesnila, nicméně má být z "mid-range segmentu". Trojjádro má přinést uživatelům vyšší výkon ve srovnání se současnými dual-core čipy, dodal jeho výrobce.

adr, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Fanoušci mají smůlu. Nintendo 4K ani virtuální realitu nechystá

-

dnes 15:35 Video: Fanoušci společnosti Nintendo, kteří čekají na...

Lákadla největšího počítačového veletrhu

-

dnes 13:42 Minulý týden se v americkém Las Vegas konal největší...

Nová strategie Facebooku může pomoci šíření dezinformací

-

dnes 12:53 Společnost Facebook chce změnami na své sociální síti...

Chytrý telefon dokáže fungovat i jako notebook. Stačí i na hry

-

dnes 10:24 Video: Zajímavý koncept zvaný Linda, který spojuje to...

SoftBank plánuje prodej akcií divize pro mobilní telefony

-

dnes 09:25 Japonský telekomunikační konglomerát SoftBank Group...

Windows, Explorer i Office. Microsoft opravil desítky bezpečnostních chyb

-

dnes 08:40 Více než pět desítek oprav týkajících se bezpečnostních...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby