Zahraniční

V Saúdské Arábii chtějí popravit 12letého kluka

17.9.2007 18:57 Dvanáctiletý saúdský Arab čeká v cele smrti na popravu stětím hlavy, k níž byl odsouzen za zabití mladíka, se kterým se dostal do hádky. Rodina oběti požaduje "výkupné za vraždu" ve výši tří miliónů saúdských rijálů (téměř 16 miliónů Kč), napsal v pondělí list Ar-Rijád.

Podaří-li se rodině mladého pachatele dát dohromady tuto částku, vzdá se rodina oběti vykonání rozsudku. Na sehnání peněz dala příbuzným mladistvého odsouzence lhůtu tři roky.

Matka odsouzeného však podle arabského listu vychovává po smrti manžela sama několik dětí a zcela jistě není schopna zaplatit požadované takzvané krvavé peníze. Proto prý prosí o dary a příspěvky, aby mohla vykoupit život svého syna. Zatím se jí ale podařilo shromáždit teprve 250 000 rijálů.

Podle islámského práva mohou příbuzní oběti vraždy přijmout finanční náhradu za smrt svého blízkého namísto popravy viníka. Pokud se rodiny nedohodnou, popravuje se v Saúdské Arábii stětím ostrým mečem obvykle na veřejném prostranství. Trest smrti se podle práva šaría vynáší nad odsouzenými vrahy, násilníky a pašeráky drog.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Tragická nehoda autobusu na Slovensku: nejméně dva mrtví

-

dnes 16:50 aktualizováno Dva lidé zemřeli a nejméně třináct...

Analýza: Kuba po Castrech

-

dnes 15:51 Po padesáti devíti letech nestojí v čele Kuby nikdo z...

Arménský premiér vyslyšel volání ulice a rezignoval

-

dnes 14:51 aktualizováno Arménský premiér Serž Sargsjan v pondělí...

Rusko má pro Sýrii dárek, po „provokaci Západu“ jí dodá protirakety Favorit

-

dnes 13:27 Rusko v nejbližší době dodá do Sýrie zdarma baterie...

Víkendový střelec z Nashvillu je stále na útěku, podle policie je duševně chorý

-

dnes 11:33 Desítky policistů v okolí amerického Nashvillu zatím...

Výbuch plynu v chilské nemocnici zabil čtyři lidi, 50 zranil

-

dnes 11:25 Video: Velká rána a pak křik a chaos, záběry...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby