Zahraniční

V Saúdské Arábii chtějí popravit 12letého kluka

17.9.2007 18:57 Dvanáctiletý saúdský Arab čeká v cele smrti na popravu stětím hlavy, k níž byl odsouzen za zabití mladíka, se kterým se dostal do hádky. Rodina oběti požaduje "výkupné za vraždu" ve výši tří miliónů saúdských rijálů (téměř 16 miliónů Kč), napsal v pondělí list Ar-Rijád.

Podaří-li se rodině mladého pachatele dát dohromady tuto částku, vzdá se rodina oběti vykonání rozsudku. Na sehnání peněz dala příbuzným mladistvého odsouzence lhůtu tři roky.

Matka odsouzeného však podle arabského listu vychovává po smrti manžela sama několik dětí a zcela jistě není schopna zaplatit požadované takzvané krvavé peníze. Proto prý prosí o dary a příspěvky, aby mohla vykoupit život svého syna. Zatím se jí ale podařilo shromáždit teprve 250 000 rijálů.

Podle islámského práva mohou příbuzní oběti vraždy přijmout finanční náhradu za smrt svého blízkého namísto popravy viníka. Pokud se rodiny nedohodnou, popravuje se v Saúdské Arábii stětím ostrým mečem obvykle na veřejném prostranství. Trest smrti se podle práva šaría vynáší nad odsouzenými vrahy, násilníky a pašeráky drog.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Pracovnici britské ambasády v Libanonu našli mrtvou u silnice

-

dnes 07:53 Policie v Libanonu vyšetřuje vraždu zaměstnankyně...

Chilským prezidentem je znovu miliardář Piňera

-

dnes 06:10 Druhé kolo prezidentských voleb v Chile ovládl 68letý...

Putin děkuje Trumpovi: Útok v Petrohradu jsme zmařili díky informaci od CIA

-

včera 18:15 Útok na Kazaňskou katedrálu v Petrohradu, který...

Při hromadné nehodě v Birminghamu zemřelo šest lidí

-

včera 17:36 Video: V anglickém Birminghamu se v neděli krátce po...

Erdogan chce otevřít ambasádu ve východním Jeruzalémě. Je to hlavní město muslimů, tvrdí

-

včera 17:34 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan chce otevřít...

Kalifornský požár Thomas vyhání z domů už i známé celebrity

-

včera 14:46 Silné větry komplikují práci hasičům v Kalifornii při...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby