Domácí

LOK si stěžuje na Julínka u Evropské komise, žádá jeho demisi

11.9.2007 14:17 Lékařský odborový klub (LOK) posílá na ministra zdravotnictví Tomáše Julínka stížnost k Evropské komisi. Měl by ji dostat na stůl komisař pro sociální otázky, bývalý expremiér ČR Vladimír Špidla. "Stížnost podáváme za to, jak se choval ministr Julínek 16. července na shromáždění zaměstnanců v Úrazové nemocnici v Brně, kterou chce zrušit," vysvětlil Právu v úterý předseda LOK Martin Engel.

"Zastrašoval místopředsedkyni místní organizace LOK. Ta se ho ptala, jaký bude další osud lidí po zrušení nemocnice. Pan ministr se jí zeptal, kdo je. Když zjistil, že je funkcionářka LOK, odpověděl jí, že se o své zaměstnání nemusí zajímat, protože ona nemůže počítat s místem ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice, kam má být část zaměstnanců ze zrušené úrazové nemocnice převedena," řekl Engel.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt je ale jiného názoru: "Je to absurdní. Na shromáždění jsem s ministrem byl. Šlo o vzrušenou debatu a takto to řečeno nebylo." Zároveň včera Česká lékařská komora poskytla zmíněné lékařce svou ochranu proti diskriminaci.

Žádají Topolánka o odvolání Julínka

LOK zároveň žádá premiéra Mirka Topolánka, aby ministra zdravotnictví Tomáše Julínka odvolal z funkce. "Julínek hrubě porušuje zákon tím, že odmítá vydat vyhlášku o personálním a technickém vybavení nemocnic," tvrdí Engel. To podle jeho slov vede ke zmatkům v nemocnicích a mladí lékaři nahrazují zkušené.

Zároveň podle LOK Julínek upřednostňuje majetkové převody a privatizaci nemocnic před zákony a "aplikuje v českých poměrech slovenskou cestu ve formě regulačních poplatků ve zdravotnictví, což je nepřijatelné."

Mluvčí ministerstva Cikrt nepopírá neupírá LOK hovořit o odvolání Julínka. "Je to však nesmyslné a naprosto nereálné," řekl Cikrt.

Václav Pergl, Právo

nahoru

Domácí:

Že není kudy projet? To proto, že tak intenzivně stavíme, brání se Ťok kritice

-

dnes 15:32 Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) si v pondělí na...

Přes 20 tisíc lidí v Praze bude ve středu bez vody

-

dnes 11:45 Část Prahy včetně několika obcí za hranicí metropole...

Ministry obětované na oltář vlády s ČSSD chce Babiš udržet ve státní správě

-

dnes 11:15 Ministři za hnutí ANO, kteří budou muset uvolnit v...

Z dětského domova pryč v patnácti? Děti skončí na ulici, varuje sdružení

-

dnes 09:43 Děti v ústavní péči mají dovršením patnácti let šanci...

Filip: Nechci připustit, aby KSČM byla nostalgická

-

dnes 08:40 V sobotu si KSČM zvolila nové vedení. Do čela strany...

Ochlazení i bouřky. Počasí v tomto týdnu bude aprílové

-

dnes 08:04 Počasí přepisující v posledních dnech teplotní rekordy...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby