Domácí

LOK si stěžuje na Julínka u Evropské komise, žádá jeho demisi

11.9.2007 14:17 Lékařský odborový klub (LOK) posílá na ministra zdravotnictví Tomáše Julínka stížnost k Evropské komisi. Měl by ji dostat na stůl komisař pro sociální otázky, bývalý expremiér ČR Vladimír Špidla. "Stížnost podáváme za to, jak se choval ministr Julínek 16. července na shromáždění zaměstnanců v Úrazové nemocnici v Brně, kterou chce zrušit," vysvětlil Právu v úterý předseda LOK Martin Engel.

"Zastrašoval místopředsedkyni místní organizace LOK. Ta se ho ptala, jaký bude další osud lidí po zrušení nemocnice. Pan ministr se jí zeptal, kdo je. Když zjistil, že je funkcionářka LOK, odpověděl jí, že se o své zaměstnání nemusí zajímat, protože ona nemůže počítat s místem ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice, kam má být část zaměstnanců ze zrušené úrazové nemocnice převedena," řekl Engel.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt je ale jiného názoru: "Je to absurdní. Na shromáždění jsem s ministrem byl. Šlo o vzrušenou debatu a takto to řečeno nebylo." Zároveň včera Česká lékařská komora poskytla zmíněné lékařce svou ochranu proti diskriminaci.

Žádají Topolánka o odvolání Julínka

LOK zároveň žádá premiéra Mirka Topolánka, aby ministra zdravotnictví Tomáše Julínka odvolal z funkce. "Julínek hrubě porušuje zákon tím, že odmítá vydat vyhlášku o personálním a technickém vybavení nemocnic," tvrdí Engel. To podle jeho slov vede ke zmatkům v nemocnicích a mladí lékaři nahrazují zkušené.

Zároveň podle LOK Julínek upřednostňuje majetkové převody a privatizaci nemocnic před zákony a "aplikuje v českých poměrech slovenskou cestu ve formě regulačních poplatků ve zdravotnictví, což je nepřijatelné."

Mluvčí ministerstva Cikrt nepopírá neupírá LOK hovořit o odvolání Julínka. "Je to však nesmyslné a naprosto nereálné," řekl Cikrt.

Václav Pergl, Právo

nahoru

Domácí:

Vnitro neví, co policie potřebuje, tvrdí NKÚ. Na investice chybí přes 11 miliard

-

dnes 08:14 Ministerstvo vnitra neurčilo potřeby policie, což...

Lidé si několika akcemi připomenou šest let od úmrtí Václava Havla

-

dnes 06:14 Lidé si v pondělí na několika akcích připomenou...

Průzkum: V prvním kole volby prezidenta by vedl Zeman

-

včera 20:24 V prvním kole přímé volby prezidenta by nyní vedla...

Hilšer: Babišem bych se ovládat nenechal

-

včera 19:54 Video: Na Hrad se nebojím, Andrejem Babišem bych se...

Nabouraná auta, uvízlé autobusy: V Čechách po silném sněžení hrozí náledí

-

včera 17:43 Video: aktualizováno Silné sněžení zasáhlo v neděli...

Bývalý rebel ČSSD Tejc jde do Babišovy vlády. Jako náměstek Pelikána

-

včera 17:07 Bývalý sociálně demokratický poslanec Jeroným Tejc se...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby