Kultura

Na festival Mácháč přijedou Carl Cox i Josh Wink

23.8.2007 14:10 Sedmý ročník Beach open air festivalu Mácháč 007 začne na Máchově jezeře v Doksech v pátek 24. srpna. Nabídne sety evropských tanečních hvězd, mezi kterými září jméno nejžádanějšího dýdžeje světa, Carla Coxe. Tento Angličan je označován jako průkopník stylu acid house, který způsobil rozmach elektronické muziky v 80. a 90. letech v celé Evropě.

Cox je na scéně už od konce sedmdesátých let, kdy se živil jako diskžokej a v klubech pouštěl běžné hity. Dnes je nazýván veteránem klubové scény s nejlepší pověstí.

Na festival Mácháč 007 dorazí také Josh Wink. Tento Američan vystupuje jako dýdžej od svých třinácti let. V roce 1990 se seznámil s Kingem Brittem, fanouškem rapu a acid jazzu. Založili spolu projekt E-Culture i nezávislou nahrávací společnost. Wink natočil řadu singlů a udělal desítky remixů.

Dokonale pracuje s publikem, je schopen zahrát řízné techno, rozjetý house i bublající minimalismus. Na roztančeném festivalu Mácháč 007 se představí dýdžejka Lucca a fenomenální kytarista Michal Pavlíček ve společném živém programu, dále Adventures Close to Home, Get Shakes, Gavyn Mitchell, Philipp Straub, Loutka, Martin Gredner, Kaisersoze, Formi, Tripmain, Skipworker a mnoho dalších.

Pořadatelé slibují, že nabídnou neopakovatelnou atmosféru jedinečné party s vynikající hudbou skvělých světových i domácích DJs v okouzlujícím prostředí na břehu jednoho z nejromantičtějších jezer v Česku.

V pátek se začne v 18 hodin a hrát se bude až do sobotního rána. Do pátku stojí lístky 699 Kč, na místě budou o stovku dražší.

Jaroslav Špulák , Právo

nahoru

Kultura:

Spotify dá víc hudby zdarma, ne všichni vyjadřují nadšení

-

dnes 10:35 Streamovací služba Spotify nabídne víc hudby zdarma....

Preclíkovy pojí jedna umělecká duše

-

dnes 08:39 Galerie Smečky, kterou provozuje společnost Pražská...

Nová alba: Bára Basiková, A Perfect Circle a Kimbra

-

dnes 07:00 Česká zpěvačka Bára Basiková se vrací s novým albem v...

GLOSA: Čeští posluchači jsou stejní jako světoví, až na záhadné depešáctví

-

včera 17:28 Trendy ve světovém a českém hudebním průmyslu za rok...

Na českém trhu je nové vydavatelství The Barn Production

-

včera 16:13 The Barn Production je nové vydavatelství na českém...

RECENZE: Ostrůvky upřímnosti a vtipu v tůňce nechutností

-

včera 15:02 Pokud se film jmenuje Kazišuci, nikdo asi nečeká...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby