Kultura

Na festival Mácháč přijedou Carl Cox i Josh Wink

23.8.2007 14:10 Sedmý ročník Beach open air festivalu Mácháč 007 začne na Máchově jezeře v Doksech v pátek 24. srpna. Nabídne sety evropských tanečních hvězd, mezi kterými září jméno nejžádanějšího dýdžeje světa, Carla Coxe. Tento Angličan je označován jako průkopník stylu acid house, který způsobil rozmach elektronické muziky v 80. a 90. letech v celé Evropě.

Cox je na scéně už od konce sedmdesátých let, kdy se živil jako diskžokej a v klubech pouštěl běžné hity. Dnes je nazýván veteránem klubové scény s nejlepší pověstí.

Na festival Mácháč 007 dorazí také Josh Wink. Tento Američan vystupuje jako dýdžej od svých třinácti let. V roce 1990 se seznámil s Kingem Brittem, fanouškem rapu a acid jazzu. Založili spolu projekt E-Culture i nezávislou nahrávací společnost. Wink natočil řadu singlů a udělal desítky remixů.

Dokonale pracuje s publikem, je schopen zahrát řízné techno, rozjetý house i bublající minimalismus. Na roztančeném festivalu Mácháč 007 se představí dýdžejka Lucca a fenomenální kytarista Michal Pavlíček ve společném živém programu, dále Adventures Close to Home, Get Shakes, Gavyn Mitchell, Philipp Straub, Loutka, Martin Gredner, Kaisersoze, Formi, Tripmain, Skipworker a mnoho dalších.

Pořadatelé slibují, že nabídnou neopakovatelnou atmosféru jedinečné party s vynikající hudbou skvělých světových i domácích DJs v okouzlujícím prostředí na břehu jednoho z nejromantičtějších jezer v Česku.

V pátek se začne v 18 hodin a hrát se bude až do sobotního rána. Do pátku stojí lístky 699 Kč, na místě budou o stovku dražší.

Jaroslav Špulák , Právo

nahoru

Kultura:

Zemřel malíř Pavel Brázda

-

včera 21:56 Ve věku 91 let zemřel v neděli malíř Pavel Brázda,...

Písničkář Jan Burian: Dosud jsem z not nikdy nezpíval

-

včera 12:11 Dvojalbum Jihotaje, které vyšlo před několika týdny,...

RECENZE: Skupina Rybičky 48 oslavila cestu ze dna na piedestal

-

včera 10:13 Byly časy, kdy to kapela Rybičky 48 neměla lehké....

Metody využití světla a stínu

-

včera 07:01 Dvě publikace z nakladatelství Kant jsou věnované...

Tomáš Kočko: Česká lidovka je oproti moravské víc selanka

-

16.12. 12:04 Akustické písničky Tomáše Kočka a Orchestru propojené...

Peter Aristone uctil Chestera Benningtona, Post-It se vrátili

-

16.12. 11:34 V pátek večer se v Praze odehrály dva zajímavé...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby