Kultura

Foreign Legion na Antifestu nahrávali album

4.8.2007 14:25 Přes dva tisíce lidí dorazilo už v pátek na třináctý ročník punkového Antifestu, který se koná ve Svojšici u Přelouče. Vrcholem pátečního večera bylo vstoupení anglických Cockney Rejects, kteří stáli u zrodu stylu oi. Další britská legenda, velšští Foreing Legion, natáčeli na Antifestu svoje živé album.

Foreign Legion Novinkám prozradili, proč točili koncertní album právě na festivalu. "Živé album jsme ve své kariéře ještě nenatočili, tak se nám zdálo, že přišel čas je udělat. Navíc máme smlouvu s americkým vydavatelem Durty Mick Records na dvě desky " prozradil kytarista kapely Jolly  a zpěvák Marcus jej doplnil: "Věděli jsme, že je u vás výtečné publikum, poznali jsme to na skapunkovém festivalu v pražském Abatonu, jsem rád, že punk je pořád živý."

Kapela ovšem nespoléhá jen na nahrávku z Čech. "Koncem srpna budeme hrát ještě v Cardiffu, a pak vybereme, co z kterého koncertu použijeme. Tady byl dobrý zvuk v publiku, ale na pódiu jsme se občas neslyšeli," řekl Marcus. Kapela si také pochvalovala, že jsou jen dvě scény, takže mají diváci možnost vidět všechny účinkující, a ne jako v Británii, kde se naráz hraje na pěti scénách současně.

Nahrávce skupina přizpůsobila i repertoár. "Hráli jsme dost starých věcí, i když jsme zařadili písně z nové desky."

Vrcholem Antifestu byli Cockney Rejects

Největší odezvu podle očekávání měli Cockney Rejects, zejména když v druhé půlce sázeli jeden starý hit za druhým a došlo i na oi oi oi. Jejich zpěvák Jeff Turner dal do vystoupení vše, zpocený divoce pobíhal po pódiu a ruce měl sevřené v pěst před tváří jako boxer v krytu. A často vybíhal až k publiku a nechával je zpívat refrény do mikrofonu.

Novinkám se přiznal: "Jsme teď lepší než když jsme před třiadvaceti lety začínali, hrajeme lépe, tehdy jsme moc hrát neuměli." Když začínal s kapelou, bylo mu čtrnáct.

I on si pochvaloval publikum. "Myslím si, že v Evropě je situace lepší než v Británii."

Obě kapely také zdůrazňovaly svůj dělnický původ, který se promítl i do textu. Foreign Legion pocházejí z průmyslového jihu Walesu, Cockney Rejects z dělnické čtvrti Londýna. "Můj táta byl dokař, a já skutečně neviděl žádnou budoucnost, nebyla práce," okomentoval to s narážkou na punkové heslo No Future.

aš, Novinky

nahoru

Kultura:

Hudebník a producent Michal Dvořák: Vytváříme něco nového

-

dnes 07:44 Michal Dvořák je nejen členem skupiny Lucie,...

Češi se často stydí za to, že sledují telenovely

-

včera 21:01 O některých televizních seriálech a pořadech si Češi...

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

včera 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...

Letní Letná - život mezi nebem, zemí a haraburdím

-

včera 12:09 Jubilejní 15. ročník mezinárodního festivalu nového...

Beyoncé zjistila, že je potomkem otrokáře a otrokyně

-

včera 10:07 Zpěvačka Beyoncé se zabývala historií své rodiny a...

Multimediální Rusáci mají premiéru na výročí invaze

-

včera 07:22 Nové multimediální představení Rusáci o mladých Rusech...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů