Kultura

Do Česka míří muzikálová ABBA

31.7.2007 14:01 Do pražské Sazka Arény se chystá muzikál Mamma Mia!, který je založen na písničkách legendární popové skupiny ABBA. Mamma Mia! bude mít českou premiéru v Sazka Areně 10. října 2007 v rámci mezinárodního turné, uvedla agentura Interkoncerts.

Muzikál je ve světě velmi populární a komerčně úspěšný. Odstartoval v Londýně v roce 1999 a v roce 2000 pronikl do Ameriky. Poprvé se hrál v Torontu a postupně pronikl i na Broadway. Podle pořádající agentury ho vidělo už 30 miliónů diváků.

V představení zazní 22 skladeb od ABBy, např. Chiquitita, Dancing Queen, The Winner Takes It All, Super Trouper, Take a Chance On Me či Voulez-Vous.

Vstupenky jsou k dispozici ve všech prodejních místech Sazka a.s., na webovém portálu www.sazkaticket.cz nebo v prodejně Ticketpro v pražské Rytířské ulici.

Připravuje se i film

Jak nedávno informoval server Daily Variety, dočkají se fanoušci vzpomínající se slzou v oku na staré hity ABBy i filmu Mamma Mia!. Bývalý představitel Jamese Bonda Pierce Brosnan dostal jednu z hlavních rolí vedle Meryl Streepové. Brosnan má hrát jednoho z možných otců hlavní hrdinky (Streepová), přestože herečka (narozena 1949) je starší než Brosnan.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Zlatého medvěda z Berlinale veze film Nedotýkej se mě. Podíleli se na něm i Češi

-

včera 20:07 aktualizováno Zlatého medvěda pro nejlepší film 68....

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...

Berlinale ocenilo Jiřího Menzela

-

23.2. 21:00 Cenu Kamera Berlinale udělenou Jiřímu Menzelovi za...

Pravděpodobný vítěz Oscarů ukradl příběh z divadelní hry, tvrdí žaloba

-

23.2. 16:05 Na 13 Oscarů nominovaný film Tvář vody režiséra...

Gott nevystoupí na Česko-Slovenském plese, zůstává v nemocnici

-

23.2. 15:29 Zpěvák Karel Gott nevystoupí v sobotu na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby