Zahraniční

Při nehodě v Chorvatsku zahynuli dva Češi

31.7.2007 10:22 Dva čeští občané, sedmnáctiletá dívka a dvaatřicetiletý řidič, zahynuli v Chorvatsku při dopravní nehodě. Havárie se stala v pondělí kolem 19:30 SELČ na dálnici u města Duga Resa poblíž Karlovace. Novinkám to v úterý řekla česká konzulka ve Splitu Veronika Honcová.

"Podle předběžné zprávy tamní policie nebyl řidič českého vozu na vině. K nehodě došlo poté, co se v protisměru směřující kamión ocitl v opačném jízdním pruhu. Řidiči kamiónu se částečně podařilo zařadit zpět, kolizi jeho návěsu s míjejícím vozidlem Čechů už ale nezabránil," řekla Novinkám česká konzulka.

Na místě zahynula 17letá spolujezdkyně, 32letý řidič zemřel po převozu do nemocnice. Spolu s nimi cestovaly také další dvě Češky, ty z nehody vyvázly s lehkými poraněními.

"Ženy jsou hospitalizovány v tamní nemocnici. Teď řešíme pojištění a jejich převoz zpět do České republiky," doplnila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová. Rodiny obětí havárie byly o události českými úřady informovány.

V Chorvatsku, tradičně nejoblíbenější zahraniční destinaci Čechů, letos v létě zahynulo již jedenáct občanů ČR. Pět lidí se utopilo, pět zahynulo při autonehodách a jeden muž zemřel na infarkt.

rei, toh, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Bojová letadla USA a Ruska se těsně míjela nad Sýrií, Američané stříleli světlice

-

dnes 09:35 K těsnému průletu bojových letadel USA a Ruska došlo ve...

Policisté na Slovensku zastřelili zloděje automobilu

-

dnes 09:34 aktualizováno Dva muži se pokusili v noci ze čtvrtka...

Španělský levicový radikál umlátil muže za to, že měl kšandy v barvách státní vlajky

-

dnes 08:02 Rozhodnutí vzít si do hospody kšandy v barvách státní...

Polák dva roky týral manželku ve sklepě, jde na 25 let do vězení

-

dnes 06:20 Rozsudek 25 let za mřížemi ve čtvrtek potvrdil odvolací...

Debata EU o migraci spory neodstranila, ČR kvóty odmítá

-

dnes 06:15 Přibližně do půl jedné ráno diskutovali v noci na pátek...

Putin a Trump hovořili po telefonu o Severní Koreji

-

dnes 06:10 Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby