Zahraniční

Při nehodě v Chorvatsku zahynuli dva Češi

31.7.2007 10:22 Dva čeští občané, sedmnáctiletá dívka a dvaatřicetiletý řidič, zahynuli v Chorvatsku při dopravní nehodě. Havárie se stala v pondělí kolem 19:30 SELČ na dálnici u města Duga Resa poblíž Karlovace. Novinkám to v úterý řekla česká konzulka ve Splitu Veronika Honcová.

"Podle předběžné zprávy tamní policie nebyl řidič českého vozu na vině. K nehodě došlo poté, co se v protisměru směřující kamión ocitl v opačném jízdním pruhu. Řidiči kamiónu se částečně podařilo zařadit zpět, kolizi jeho návěsu s míjejícím vozidlem Čechů už ale nezabránil," řekla Novinkám česká konzulka.

Na místě zahynula 17letá spolujezdkyně, 32letý řidič zemřel po převozu do nemocnice. Spolu s nimi cestovaly také další dvě Češky, ty z nehody vyvázly s lehkými poraněními.

"Ženy jsou hospitalizovány v tamní nemocnici. Teď řešíme pojištění a jejich převoz zpět do České republiky," doplnila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová. Rodiny obětí havárie byly o události českými úřady informovány.

V Chorvatsku, tradičně nejoblíbenější zahraniční destinaci Čechů, letos v létě zahynulo již jedenáct občanů ČR. Pět lidí se utopilo, pět zahynulo při autonehodách a jeden muž zemřel na infarkt.

rei, toh, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Kříže do všech zemských úřadů, rozhodla bavorská vláda

-

dnes 05:33 U vchodů do všech zemských úřadů ve spolkové republice...

Kadyrov obhajoval polygamii, Alláh čtyři ženy povolil

-

dnes 04:54 Vůdce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov veřejně...

V Arizoně havarovala stíhačka F-16

-

včera 22:38 Při pokusu nouzově přistát na malém letišti v úterý u...

Nacistická nevěsta Zschäpeová nebyla spolupachatelka, tvrdí obhájci

-

včera 21:39 V Mnichově začaly v úterý odpoledne závěrečné řeči...

Trump má problém se svou ambasadorkou v OSN

-

včera 21:11 Prezident USA Donald Trump je náruživým televizním...

Británie zamítla přepravu nevyléčitelně nemocného dítěte do Vatikánu

-

včera 21:07 Britský soud v úterý vyloučil přepravu nevyléčitelně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby