Kultura

Lauryn Hill a další hvězdy zazářily na festivalu ve Stromovce

29.7.2007 16:06 Festival Music in The Park, který se uskutečnil v pátek a v sobotu v pražské Stromovce i přes občasnou nepřízeň počasí přilákal velké množství diváků. Bezesporu hlavním tahákem festivalu byla Američanka Lauryn Hill, která svým křišťálovým hlasem a skvěle energií nabitou show roztančila početné publikum. V obou dnech pak byli ke slyšení pianista Dr. John, legendární Blood, Sweat & Tears, kytarista Popa Chubby, saxofonista Courtney Pine a mnozí další.

Nedaleko slepého ramene Vltavy se už v pátek představily i v zahraničí opěvované hvězdy. Velkého aplausu se dočkal Ricky Skaggs se svou kapelou Kentucky Thunder, který přivezl opravdové country až Kentucky.

:. Saxofonista Courtney Pine na festivalu Music in The Park. Foto: NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Velkým pátečním překvapením byl skvělý saxofonista Courtney Pine. Na sklonku večera vystoupila Jana Kirschner se svými dvěma doprovodnými vokalistkami. Skvělá byla i produkce amerického  zpívajícího  pianisty z New Orleans Dr. Johna.

:. Pianista Dr. John na festivalu Music in The Park. Foto: NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Diváky sobotní části festivalu příjemně překvapil kytarista Popa Chubby svou směsicí lehčího rocku a jazzu. Kapela Blood, Sweat Tears v čele se zpívajícím elegánem Robem Paparozzionim potvrdila, že jejich legendární tvorba  založená na fúzi rocku, jazzu a pop music ani po několika desetiletích neztratila na životnosti.

:. Zpěvák a kytarista Blood, Sweat Tears. Foto: NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Hlavní hvězdou večera i celého festivalu byla americká zpěvačka Lauryn Hill, známá především svým působením v kapele The Fugees. Před příjezdem do Prahy žádala po pořadatelích tropické rostliny, ochutnávače jídla i anatolský koberec. Diváky pak na sebe nechala dlouho čekat.

:. Lauryn Hill na festivalu Music in The Park. Foto: NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Ve více než dvouhodinové show předvedla několik vlastních skladeb na rozhraní jazzu, soulu, rnb, popu i hip-hopu, doplnila je o několik kusů z repertoáru The Fugees.

olk, Novinky

nahoru

Kultura:

Pohřeb Arethy Franklin bude na konci srpna

-

dnes 09:34 Pohřeb zpěvačky Arethy Franklin, která podlehla minulý...

Padesát let od 21. srpna 1968 jde do kin Jan Palach

-

dnes 08:33 Video: Přesně půl století od invaze vojsk Varšavské...

Nová DVD: Vadí nevadí, Souboj pohlaví a Fakjů pane učiteli 3

-

dnes 07:11 Hororový příběh má název vcelku nevinné hry Vadí...

Lidé se smějí problémům, které sami mají, řekla k novému představení cirku Akoréacro Claire Aldayaová

-

včera 17:09 Přestavení Dans ton coeur patří k lákadlům letošního...

PolyBand nabídne expresivitu a zvukové stěny

-

včera 16:07 Amsterdamský kytarista Jasper Stadhouders se pohybuje...

Thom Artway: Sziget byl obrovský zážitek

-

včera 15:06 Písničkář Thom Artway vystoupil letos na legendárním...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů