AutoMoto

BMW X3 dostane nový vznětový dvoulitr

25.7.2007 14:47 Velmi dobře prodávané SUV BMW X3 dostane nový vznětový čtyřválec o objemu 2,0l. Ten bude mít vyšší výkon, ovšem při nižší spotřebě a lepších emisích.

Nejdřív si zopakujeme, co dnes dvoulitr nabízí. Z objemu 1995 ccm dostane řidič na kola výkon 110 kW při 4000 ot./min a točivý moment 330 N.m při 2000 ot./min. Spotřeba vozu je 9,6/5,9/7,2 l na 100 km (město/mimo město, kombinace). Emisní hodnota CO2 je podle výrobce na 191 g/km.

Nový čtyřválec při stejném objemu dokáže mnohem víc. Především bude mít o 20 kW vyšší výkon a o 20 N.m vyšší točivý moment. Toho se dosáhlo zlepšením účinnosti motoru (například potažením povrchu válců speciálním materiálem snižujícím tření) a samozřejmě zlepšením spalovacího procesu.

Jak již bylo řečeno, vyšší výkon neznamená i vyšší spotřebu. Naopak. Nyní se v kombinovaném provozu má pohybovat na hranici 6,5 l na 100 km. Oxidu uhličitého pak motor vyprodukuje jen 172 g na kilometr jízdy.

Zlepšení vlastností však není dáno jen motorem, ale také převodovkou. K agregátu je totiž připojena nová šestistupňová manuální převodovka, která dokáže snížit spotřebu na dálnicích díky hodně rychloběžnému poslednímu stupni.

Novinky

nahoru

AutoMoto:

Aston Martin vyrobí 25 vozů z bondovek. Včetně všech špionských vychytávek

-

dnes 11:17 Aston Martinů DB5 s výsuvným pancéřováním, otočnou...

Legendární „kachna” má svou čtyřiadvacetihodinovku, jezdí se v Anglii

-

dnes 09:31 Video: Existují auta, se kterými by člověka opravdu...

Bentley chystá ke svému jubileu luxusní obrazovou knihu

-

dnes 07:55 V roce 2019 oslaví značka automobilů Bentley své sté...

Mercedes krále rock'n'rollu se objeví v aukci

-

včera 15:00 Na světě snad není gramotného člověka, který by neznal...

Aby ani kapka šampaňského nepřišla nazmar. BMW chce sklenice plnit zespodu

-

včera 14:39 Automobilka BMW si nechala patentovat způsob, jak v...

Švýcarsko si chrání ovzduší, zakázalo registrace dieselových Porsche Cayenne a Macan

-

včera 13:28 Starší cayenne a macan s dieselovými šesti- a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů