Zahraniční

Český autobus havaroval v Srbsku, jeden mrtvý

16.7.2007 13:10 Smrt řidiče a zranění dalších 19 cestujících si v Srbsku vyžádala nehoda českého autobusu na dálnici spojující metropoli Bělehrad s jihem země. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii.

"K nehodě došlo na dálnici Niš-Jagodina u městečka Deligrad," potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Zuzana Opletalová. Autobus narazil do kamiónu.

V autobuse se nacházelo 41 českých turistů, kteří se vraceli z dovolené v Řecku. Jeden z 19 zraněných utrpěl vážné zranění lebky. Na vlastní žádost byl ale propuštěn z nemocnice.

Cestující se nyní nacházejí v místním motelu. Český velvyslanec a konzul jsou na cestě k nim. Turisté čekají na autobus, který je odveze domů.

Na stejné dálnici havaroval v neděli i slovenský autobus

V neděli havaroval rovněž mezi Bělehradem a městem Niš autobus se slovenskými turisty vracejícími se z Bulharska. Příčinou nehody byla patrně srážka s neosvětleným odstaveným vozidlem, hospitalizováni byli tři zranění.

Dopravní nehody bývají vedle pádů na horách a utonutí nejčastější příčinou úmrtí českých občanů v zahraničí. Nejvíce umírají Češi v posledních letech na Slovensku a v Chorvatsku. Fatální se však v poslední době pro Čechy stal i pád letadla v Kambodži [celá zpráva] či předávkování drogami ve Velké Británii. [celá zpráva]

Nejtragičtější nehoda českého autobusu se stala před 17 lety

Loni v září zahynuli čtyři lidé a 45 dalších utrpělo zranění při nehodě českého autobusu nedaleko dolnorakouského Schremsu v okrese Gmünd. [celá zpráva] Loni v červnu rovněž zemřel čtrnáctiletý český chlapec při havárii českého autobusu u slovenských Malacek [celá zpráva] a o tři dny později zahynula Češka při podobném neštěstí mezi východoslovenskými obcemi Chminianská Nová Ves a Svinia nedaleko Prešova. [celá zpráva]

Při nejtragičtější nehodě českého autobusu v zahraničí od roku 1990 zahynulo v červenci 1995 17 osob. Havárii autobusu Karosa u Kolárovic v okrese Žilina údajně zavinil řidič a opotřebovaný brzdový systém.

Sedm mrtvých si vyžádala v srpnu 1992 srážka českého a nizozemského autobusu na dálnici Norimberk - Würzburg v Německu. Srážku tehdy zavinil řidič nizozemského autobusu. V lednu 1992 zahynulo šest lidí u jugoslávského Leskovace na cestě ze zájezdu do Istanbulu.

International Herald Tribune, Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

EU kývla Britům na druhou fázi rozhovorů o brexitu

-

dnes 12:32 aktualizováno Lídři států Evropské unie v pátek podle...

Ruský exministr Uljukajev dostal osm let za přijetí úplatku

-

dnes 12:00 Video: aktualizováno Ruský soud v pátek poslal na osm...

Požár v Kalifornii je čtvrtý největší v historii státu

-

dnes 11:17 Video: V Kalifornii zemřel 32letý hasič Cory Iverson,...

Bojová letadla USA a Ruska se těsně míjela nad Sýrií, Američané stříleli světlice

-

dnes 09:35 K těsnému průletu bojových letadel USA a Ruska došlo ve...

Policisté na Slovensku zastřelili zloděje automobilu

-

dnes 09:34 aktualizováno Dva muži se pokusili v noci ze čtvrtka...

Španělský levicový radikál umlátil muže za to, že měl kšandy v barvách státní vlajky

-

dnes 08:02 Rozhodnutí vzít si do hospody kšandy v barvách státní...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby