Zahraniční

Český autobus havaroval v Srbsku, jeden mrtvý

16.7.2007 13:10 Smrt řidiče a zranění dalších 19 cestujících si v Srbsku vyžádala nehoda českého autobusu na dálnici spojující metropoli Bělehrad s jihem země. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii.

"K nehodě došlo na dálnici Niš-Jagodina u městečka Deligrad," potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Zuzana Opletalová. Autobus narazil do kamiónu.

V autobuse se nacházelo 41 českých turistů, kteří se vraceli z dovolené v Řecku. Jeden z 19 zraněných utrpěl vážné zranění lebky. Na vlastní žádost byl ale propuštěn z nemocnice.

Cestující se nyní nacházejí v místním motelu. Český velvyslanec a konzul jsou na cestě k nim. Turisté čekají na autobus, který je odveze domů.

Na stejné dálnici havaroval v neděli i slovenský autobus

V neděli havaroval rovněž mezi Bělehradem a městem Niš autobus se slovenskými turisty vracejícími se z Bulharska. Příčinou nehody byla patrně srážka s neosvětleným odstaveným vozidlem, hospitalizováni byli tři zranění.

Dopravní nehody bývají vedle pádů na horách a utonutí nejčastější příčinou úmrtí českých občanů v zahraničí. Nejvíce umírají Češi v posledních letech na Slovensku a v Chorvatsku. Fatální se však v poslední době pro Čechy stal i pád letadla v Kambodži [celá zpráva] či předávkování drogami ve Velké Británii. [celá zpráva]

Nejtragičtější nehoda českého autobusu se stala před 17 lety

Loni v září zahynuli čtyři lidé a 45 dalších utrpělo zranění při nehodě českého autobusu nedaleko dolnorakouského Schremsu v okrese Gmünd. [celá zpráva] Loni v červnu rovněž zemřel čtrnáctiletý český chlapec při havárii českého autobusu u slovenských Malacek [celá zpráva] a o tři dny později zahynula Češka při podobném neštěstí mezi východoslovenskými obcemi Chminianská Nová Ves a Svinia nedaleko Prešova. [celá zpráva]

Při nejtragičtější nehodě českého autobusu v zahraničí od roku 1990 zahynulo v červenci 1995 17 osob. Havárii autobusu Karosa u Kolárovic v okrese Žilina údajně zavinil řidič a opotřebovaný brzdový systém.

Sedm mrtvých si vyžádala v srpnu 1992 srážka českého a nizozemského autobusu na dálnici Norimberk - Würzburg v Německu. Srážku tehdy zavinil řidič nizozemského autobusu. V lednu 1992 zahynulo šest lidí u jugoslávského Leskovace na cestě ze zájezdu do Istanbulu.

International Herald Tribune, Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Kříže do všech zemských úřadů, rozhodla bavorská vláda

-

dnes 05:33 U vchodů do všech zemských úřadů ve spolkové republice...

Kadyrov obhajoval polygamii, Alláh čtyři ženy povolil

-

dnes 04:54 Vůdce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov veřejně...

V Arizoně havarovala stíhačka F-16

-

včera 22:38 Při pokusu nouzově přistát na malém letišti v úterý u...

Nacistická nevěsta Zschäpeová nebyla spolupachatelka, tvrdí obhájci

-

včera 21:39 V Mnichově začaly v úterý odpoledne závěrečné řeči...

Trump má problém se svou ambasadorkou v OSN

-

včera 21:11 Prezident USA Donald Trump je náruživým televizním...

Británie zamítla přepravu nevyléčitelně nemocného dítěte do Vatikánu

-

včera 21:07 Britský soud v úterý vyloučil přepravu nevyléčitelně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby