Internet a PC

Čtyři jádra od AMD již příští měsíc

2.7.2007 08:16 Čtyřjádrové procesory společnosti Advanced Micro Devices k nedočkavým zákazníkům doputují již během příštího měsíce. AMD slibuje procesor s nejlepším výkonem v poměru ke spotřebě, který byl dosud vyroben.

Výrobce procesorů AMD ohlásil v pátek dostupnost prvních procesorů označovaných jako Barcelona na měsíc srpen, přičemž systémy s těmito procesory se na trhu objeví o měsíc později. Oproti původnímu plánu tak firma nabrala několikaměsíční zpoždění.

Pod kódovým označením "Barcelona" se skrývá první nativní čtyřjádrový procesor x86. Konkurenční výrobce Intel sice již nějakou dobu vlastní "čtyřjádro" prodává, to je však složeno ze dvou samostatných dvoujádrových čipů.

AMD se podle slov svého tiskového mluvčího zaměřilo především na poměr výkon/spotřeba, který je dle AMD dnes sledovanější, než výkon samotný. V tomto ohledu by nové mikroprocesory měly znatelně posunout současnou laťku a vyjdou tak vstříc jak zákazníkům požadujícím výkon, tak i ekologicky smýšlejícím uživatelům.

Čtyřjádrové procesory nejsou zatím určeny pro domácí použití, neboť v běžných počítačích ještě mnohdy nevyužijeme ani dvoujádrové modely. Jejich domovem se stanou servery a pracovní stanice, u kterých je multitasking hlavní pripritou.

První Barcelony budou taktovány na frekvencích do 2.0 GHz a nově nabídnou sdílenou vyrovnávací paměť třetí úrovně o velikosti 2MB, 128 bitovou výpočetní jednotku pro desetinná čísla (FPU) a podporu instrukcí SSE4A.

mas, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Fanoušci mají smůlu. Nintendo 4K ani virtuální realitu nechystá

-

dnes 15:35 Video: Fanoušci společnosti Nintendo, kteří čekají na...

Lákadla největšího počítačového veletrhu

-

dnes 13:42 Minulý týden se v americkém Las Vegas konal největší...

Nová strategie Facebooku může pomoci šíření dezinformací

-

dnes 12:53 Společnost Facebook chce změnami na své sociální síti...

Chytrý telefon dokáže fungovat i jako notebook. Stačí i na hry

-

dnes 10:24 Video: Zajímavý koncept zvaný Linda, který spojuje to...

SoftBank plánuje prodej akcií divize pro mobilní telefony

-

dnes 09:25 Japonský telekomunikační konglomerát SoftBank Group...

Windows, Explorer i Office. Microsoft opravil desítky bezpečnostních chyb

-

dnes 08:40 Více než pět desítek oprav týkajících se bezpečnostních...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby