Kariéra

Mladým firmám v Brně pomůže nový podnikatelský inkubátor

3.7.2007 09:16 Na konci června byl v Brně slavnostně otevřen nový podnikatelský inkubátor Brno-Jih. Zařízení, které pomáhá nápaditým firmám v začátcích podnikání, nabídne na ploše 455 metrů čtverečních zázemí nejméně pro 15 perspektivních firem. Ty mohou ve svých začátcích využít benefitů jako je zvýhodněné nájemné nebo právní a finanční poradenství.

"Podnikatelské inkubátory vytvářejí příznivé prostředí pro vznik inovativních firem," vysvětluje Roman Čermák, generální ředitel Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. "Stručně řečeno: Pokud máte výborný nápad, ale nemáte zkušenosti natož finance, útočiště najdete právě v některém z podnikatelských inkubátorů."

"Podpoříme především inovativní firmy s vazbou na stavebnictví a nové technologie.  Čerstvým podnikatelům nabídneme připravené prostory za zvýhodněné nájemné, pomůžeme se zpracováním podnikatelského  záměru, účetnictvím a zajistíme i právní nebo vědecké poradenství," říká Petr Mandelík, ředitel Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih. V současné době stále ještě hledáme vhodné firmy nebo i jen nápadité podnikatele, kterým bychom mohli nabídnout podporu."

Inkubátor má i podporu vysokých škol. "Díky inkubátoru získávají naši talentovaní studenti další příležitost uplatnit své nápady přímo v Brně," říká Karel Rais, rektor VUT v Brně, které je partnerskou vysokou školou projektu.

V Brně už čtyři roky funguje Technologický inkubátor VUT, který hostí třicet začínajícících inovačních firem, a vedle něj se navíc právě dokončuje další budova určená pro podobné účely. Dále vzniká specializovaný inkubátor pro biotechnologické firmy, který vyroste v kampusu Masarykovy univerzity.

Všechna tato zařízení provozuje Jihomoravské inovační centrum (JIC). "Zatímco naše inkubátory se zaměřují na informační technologie, elektrotechniku, strojírenství a biotechnologie, budova v Komárově bude hostit především firmy z oblasti stavebnictví. Bude tak vhodně doplňovat nabídku služeb po začínající firmy," říká Jiří Hudeček, ředitel JIC.

Podnikatelské inkubátory

Mezi základní služby poskytované podnikatelskými inkubátory patří cenové zvýhodněné prostory pro podnikání, konzultační a poradenské služby, různá školení, vzdělávací akce, snadný přístup k informacím a databázím, sekretářské služby, možnost používat kancelářské vybavení i ostraha objektů nebo možnost parkování.

 

Pro přijetí do inkubátoru musí podnikatel zpravidla vyplnit žádost a vypracovat stručný podnikatelský plán. Šanci uspět mají především firmy, které nabízejí neotřelé nápady.

Kariéra

nahoru

Kariéra:

Lesy ČR chtějí přilákat lidi do oboru, učňům nabídnou stipendia

-

dnes 14:36 Státní podnik Lesy ČR (LČR) chce řešit nedostatek...

Techniky nejvíc motivuje flexibilní pracovní doba či dovolená navíc, ukázal průzkum

-

včera 12:06 Flexibilní pracovní doba, dovolená navíc a vzdělávací...

Zdravotních sester je pořád málo

-

15.1. 12:31 Zdravotních sester je v ČR stále nedostatek, situace...

Poptávka po zaměstnancích neklesá

-

11.1. 13:27 Zaměstnavatelé v České republice ohlásili pro první...

Digitální nomád – profese, která předběhla svou dobu

-

10.1. 12:42 Být každou chvíli na jiném místě, místo z kanceláře...

Firmy by měly zaměstnancům umožňovat profesní růst

-

9.1. 12:42 Pracovní trh se mění. V boji o talenty záleží i na tom,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby