Zahraniční

Venezuelský prezident Chávez nakupuje v Moskvě ponorky

28.6.2007 11:57 Venezuelský prezident Hugo Chávez přicestoval ve čtvrtek na státní návštěvu Ruska. Bude jednat se svým protějškem Vladimirem Putinem zejména o plánovaném nákupu ruských ponorek, navštíví ale také továrnu vyrábějící helikoptéry. Je to již druhá Chávezova návštěva Moskvy za poslední rok.

Chávez se snaží omezit vliv USA v latinskoamerickém regionu. Ve Venezuele zavádí prostřednictvím dekretů [celá zpráva] centralizovaný socialistický systém [celá zpráva], v Íránu hledá odbornou pomoc v oblasti jaderné energetiky, v Číně našel nové strategického odběratele venezuelské ropy a v poslední době zahájil také námluvy s ruskými ropnými giganty Lukoilem a Petroleosem. Rusko by mělo Venezuele rovněž pomoci položit nový ropovod mezi Venezuelou a Argentinou.

Od Ruska koupil venezuelský prezident zbraně, armádní letadla a vrtulníky a nyní plánuje i nákup pěti až devíti ponorek. Venezuela by se tak měla stát zemí s největší flotilou ponorek v Latinské Americe.

Chávez po jednáních s Putinem odcestuje do Běloruska a Íránu, zatímco ruský prezident navštíví v USA prezidenta George Bushe.

rei, Novinky, BBC

nahoru

Zahraniční:

Atentát v nigerijské mešitě má desítky obětí

-

dnes 10:29 aktualizováno V mešitě na severovýchodě Nigérie se v...

Radioaktivní mrak se nad Evropu rozšířil z Ruska, podezření padá na jaderné zařízení

-

dnes 08:53 Radioaktivní mrak, který v září zahalil Evropu, měl...

Putin se v Soči setkal se syrským prezidentem Asadem

-

dnes 07:19 Video: aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin se...

V Osvětimi se našla brož v podobě přídělové karty na chleba

-

dnes 06:05 Více než 70 let po skončení druhé světové války se...

Polskou lékařku zabila přepracovanost

-

dnes 04:05 Mladá, sotva 28letá lékařka, která při službě na...

Pátrání po zmizelé argentinské ponorce je stále neúspěšné

-

včera 23:17 Video: aktualizováno Zvuky v moři, které zachytili v...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby