Domácí

Ředitel vězeňské služby Kula čistky kvůli rušičkám asi přežije

21.6.2007 14:32 Generální ředitel vězeňské služby Luděk Kula s největší pravděpodobností přežije velké čistky, které v jeho úřadu propukly v souvislosti se špatnou zakázkou na zavedení rušiček mobilních telefonů v českých věznicích. O místa však přijdou dva náměstci. Změny v činnosti vězeňské služby představil ve čtvrtek ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Pospíšil na čtvrtečním zasedání kontrolního výboru představil změny, které se vězeňské služby dotknou. Uvedl, že dá Kulovi zřejmě ještě šanci do konce tohoto roku, aby splnil čtyři zásadní ministrovy podmínky, které pracovně nazval "vězeňské kvarteto".

Narozdíl od Luďka Kuly se čistky dotkly jeho náměstků. Již dříve rezignoval na svou funkci první náměstek Zdeněk Kreuzzieger. [celá zpráva] K prvnímu červenci odstupuje ze svého místa také ekonomická náměstkyně Radoslava Hüttnerová. O místo přijde i právník generálního ředitelství vězeňské služby Jiří Mach, který měl na starosti smlouvy na zakázku rušiček.

Pokuta pro ředitele vězeňské služby

Pospíšil potvrdil, že celkem u tří zaměstnanců generálního ředitelství věznic je v souvislosti s rušičkami podezření ze spáchání trestného činu. Týká se to Kreuzziegera, Hüttnerové a také bývalého ředitele vězeňské a justiční stráže Miloslava Mádleho. Ten už ale odešel do důchodu.

Ministrovo tvrzení vychází z konečných závěrů generální inspekce ministerstva spravedlnosti. V případě zakázky na rušičky mobilního signálu pochybilo celkem osm lidí, z nichž většina bude potrestána za kázeňské přestupky. U ředitele Kuly se jedná minimálně o pokutu.

Radim Vaculík, Právo

nahoru

Domácí:

Ministerstvo požaduje 117 miliónů na demolici vepřína v Letech

-

dnes 10:36 O navýšení rozpočtu o 117 miliónů korun žádá vládu...

Senátory už vytáčí nepřítomnost ministrů na jednání, vláda v demisi si vyjela do krajů

-

dnes 10:34 Ministři vlády premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO)...

ČSSD dala ANO ultimátum

-

dnes 09:57 ČSSD a ANO čeká dnes klíčová debata o podmínkách...

Ostravská fakultní nemocnice má nového šéfa. Odvolaného Němečka nahradil Machytka

-

dnes 09:36 Video: Novým ředitelem Fakultní nemocnice Ostrava byl...

Budoucí onkolog s rakovinou vysvětluje, jak se léčí

-

dnes 08:58 Pokud medik David Dufek uspěje, bude z něj za rok...

Kvůli opravě je bez vody z vodovodu přes 20 000 lidí z Prahy a okolí

-

dnes 08:12 Přes 20 000 lidí na východě Prahy a další lidé v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby