Domácí

Ředitel vězeňské služby Kula čistky kvůli rušičkám asi přežije

21.6.2007 14:32 Generální ředitel vězeňské služby Luděk Kula s největší pravděpodobností přežije velké čistky, které v jeho úřadu propukly v souvislosti se špatnou zakázkou na zavedení rušiček mobilních telefonů v českých věznicích. O místa však přijdou dva náměstci. Změny v činnosti vězeňské služby představil ve čtvrtek ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Pospíšil na čtvrtečním zasedání kontrolního výboru představil změny, které se vězeňské služby dotknou. Uvedl, že dá Kulovi zřejmě ještě šanci do konce tohoto roku, aby splnil čtyři zásadní ministrovy podmínky, které pracovně nazval "vězeňské kvarteto".

Narozdíl od Luďka Kuly se čistky dotkly jeho náměstků. Již dříve rezignoval na svou funkci první náměstek Zdeněk Kreuzzieger. [celá zpráva] K prvnímu červenci odstupuje ze svého místa také ekonomická náměstkyně Radoslava Hüttnerová. O místo přijde i právník generálního ředitelství vězeňské služby Jiří Mach, který měl na starosti smlouvy na zakázku rušiček.

Pokuta pro ředitele vězeňské služby

Pospíšil potvrdil, že celkem u tří zaměstnanců generálního ředitelství věznic je v souvislosti s rušičkami podezření ze spáchání trestného činu. Týká se to Kreuzziegera, Hüttnerové a také bývalého ředitele vězeňské a justiční stráže Miloslava Mádleho. Ten už ale odešel do důchodu.

Ministrovo tvrzení vychází z konečných závěrů generální inspekce ministerstva spravedlnosti. V případě zakázky na rušičky mobilního signálu pochybilo celkem osm lidí, z nichž většina bude potrestána za kázeňské přestupky. U ředitele Kuly se jedná minimálně o pokutu.

Radim Vaculík, Právo

nahoru

Domácí:

Průzkum: V prvním kole volby prezidenta by vedl Zeman

-

včera 20:24 V prvním kole přímé volby prezidenta by nyní vedla...

Homosexuála bych ústavním soudcem nejmenoval, překvapil prezidentský kandidát Fischer

-

včera 16:10 Prezidentský kandidát Pavel Fischer se na setkání v...

Registr vyloučených hazardních hráčů možná do tří let

-

včera 15:57 Registr vyloučených hazardních hráčů, kteří berou...

KSČM na Ondráčkovi trvá. Doufám, že si Babiš v ANO zavede pořádek, řekl Filip

-

včera 14:02 KSČM se odmítá vzdát nominace předlistopadového...

Hüner snížil počet svých náměstků z 11 na sedm

-

včera 12:58 Nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner snížil...

Zemřel bývalý politický vězeň František Zahrádka

-

včera 12:43 Ve věku 87 let zemřel v pátek bývalý politický vězeň...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby