Zahraniční

Čtyři lidé zemřeli při automobilových závodech v USA

17.6.2007 08:42 Čtyři lidé přišli o život a 15 bylo zraněno poté, co při sobotních automobilových závodech v americkém Selmeru jeden z pilotů ztratil kontrolu nad vozem a vletěl s ním mezi přihlížející diváky. Nehoda se stala na akci, která celý výtěžek dávala na dětskou charitu a jíž se mělo víkendu zúčastnit více než 60 tisíc lidí.

Tragédie se odehrála jen asi 130 kilometrů od města Memphis během závodů typu "drag", ve kterých spolu soutěží velmi rychlé vozy, většinou na dráze typu přímky a jde zejména o co největší zrychlení na krátkém úseku.

"Autu shořely pneumatiky, čímž se samozřejmě začalo zahýbat a stočilo se přímo mezi diváky," řekl svědek děsivé nehody Scott Henley. Selmerský policejní náčelník uvedl doslova: "Těla létala do vzduchu." Dle úřadů nejsou mezi oběťmi žádné děti.

Automobilový festival, který byl součástí série charitativních závodů, jejichž výtěžek je určen hendikepovaným dětem, byl po nehodě okamžitě ukončen.

V závodech tohoto typu spolu většinou soupeří dva vozy, který dřív projede určenou dráhu ve tvaru přímky. Záleží především na zrychlení speciálního závodního stroje. Pneumatiky přenášející výkon mohutného motoru jsou mimořádně namáhané.

BBC, jky, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Americký komik Bill Cosby je vinný, rozhodla porota. Za znásilnění mu hrozí deset let

-

dnes 20:01 aktualizováno Porota soudu shledala amerického komika...

Chorvatsko chce dostavět most na Pelješac. Pobouřená Bosna je proti

-

dnes 19:07 Chorvatsko se po šesti letech vrací k výstavbě mostu,...

Dosavadní šéf CIA Mike Pompeo bude novým ministrem zahraničí USA

-

dnes 19:04 aktualizováno Americký senát potvrdil ve čtvrtek do...

Kim dorazí na summit s Jižní Koreou pěšky

-

dnes 18:07 Video: Vesnice Pchanmundžom na hranici Severní a Jižní...

Čína má ve výzbroji Zabijáka Guamu, raketu DF-26

-

dnes 17:51 Ve výzbroji máme střelu středního doletu DF-26,...

Senior se na Slovensku řítil v protisměru, auta mu jen těsně uhýbala

-

dnes 17:27 Video: Na rychlostní silnici R1 u slovenského města...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby