Zahraniční

Čtyři lidé zemřeli při automobilových závodech v USA

17.6.2007 08:42 Čtyři lidé přišli o život a 15 bylo zraněno poté, co při sobotních automobilových závodech v americkém Selmeru jeden z pilotů ztratil kontrolu nad vozem a vletěl s ním mezi přihlížející diváky. Nehoda se stala na akci, která celý výtěžek dávala na dětskou charitu a jíž se mělo víkendu zúčastnit více než 60 tisíc lidí.

Tragédie se odehrála jen asi 130 kilometrů od města Memphis během závodů typu "drag", ve kterých spolu soutěží velmi rychlé vozy, většinou na dráze typu přímky a jde zejména o co největší zrychlení na krátkém úseku.

"Autu shořely pneumatiky, čímž se samozřejmě začalo zahýbat a stočilo se přímo mezi diváky," řekl svědek děsivé nehody Scott Henley. Selmerský policejní náčelník uvedl doslova: "Těla létala do vzduchu." Dle úřadů nejsou mezi oběťmi žádné děti.

Automobilový festival, který byl součástí série charitativních závodů, jejichž výtěžek je určen hendikepovaným dětem, byl po nehodě okamžitě ukončen.

V závodech tohoto typu spolu většinou soupeří dva vozy, který dřív projede určenou dráhu ve tvaru přímky. Záleží především na zrychlení speciálního závodního stroje. Pneumatiky přenášející výkon mohutného motoru jsou mimořádně namáhané.

BBC, jky, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Korejská krize odpoutala pozornost od expanze Pekingu v Jihočínském moři

-

dnes 16:11 Čína dále buduje a rozšiřuje své základny v Jihočínském...

Tusk: Kompromis ohledně migračních kvót se bude hledat těžko

-

dnes 14:17 aktualizováno Čtvrteční večerní debata šéfů států a...

Ruská tajná služba zadržela sedm členů IS, chystali atentát v petrohradské katedrále

-

dnes 13:19 aktualizováno Ruská tajná služba (FSB) zadržela v...

EU kývla Britům na druhou fázi rozhovorů o brexitu

-

dnes 12:32 aktualizováno Lídři států Evropské unie v pátek podle...

Ruský exministr Uljukajev dostal osm let za přijetí úplatku

-

dnes 12:00 Video: aktualizováno Ruský soud v pátek poslal na osm...

Požár v Kalifornii je čtvrtý největší v historii státu

-

dnes 11:17 Video: V Kalifornii zemřel 32letý hasič Cory Iverson,...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby