Kultura

Manson nabídl temnou show

obrazek

Marilyn Manson na koncertě v Praze

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

14.6.2007 09:14 Ze tří čtvrtin zaplnily ve středu fanoušci amerického zpěváka Marilyna Mansona sportovní halu na pražském Výstavišti. Americký rocker vystoupil v Praze v rámci turné k nové desce Drink Me, Eat Me, nabídl však i starší písně včetně Obscene a předělávky od Eurythmics Sweet Dreams.

Show byla laděná pekelně, v černé a červené. Před rudým plátnem byla pohřebně laděná scéna s černými katafalky se stovkami žárovek, které představovaly svíčky.

Manson přinesl obligátní směs tvrdého rocku a industriální elektroniky, kterou nabízejí všechna jeho alba, byť ranější byla extrémnější, více se blížila k electrothrashi. Ani ta však nebyla originální, zdařile recyklovala pojetí, která už před ním přinesli Ministry a Nine Inch Nails.

Osmatřicetiletý Marilyn Manson, vlastním jménem Brian Warner, dokázal dobře zúročit znalosti, které získal jako hudební kritik. Pochopil, že klíčová je provokativní stylizace. Ve svém pseudonymu spojil křestní jméno slavné herečky Marilyn Monroe a příjmení masového vraha Charlese Mansona. Nezaměnitelná je jeho divadelní stylizace a snaha o androgynní zjev.

Manson v ČR vystoupil již potřetí; ve stejné hale hrál v roce 2001. O dva roky později vystoupil na festivalu Go Planet Roxy v Táboře.

Novinky, ČTK

nahoru

Kultura:

Před 60 lety zemřel legendární malíř Josef Lada

-

dnes 08:06 Josef Lada zemřel před 60 lety, 14. prosince 1957. Jeho...

Filmové premiéry: Star Wars: Poslední z Jediů, Jumanji: Vítejte v džungli či Thelma

-

dnes 07:00 Video: Milovníky Star Wars čeká další pokračování...

Národní galerie chystá retrospektivu Kupky. Přijede i čínský umělec Aj Wej-Wej

-

včera 18:03 Čínský umělec a politický aktivista Aj Wej-Wej zítra v...

Ceny Anděl budou 20. března, žánrovky se zařadí do hlavního večera

-

včera 16:10 Hudební ceny Anděl budou vyhlášeny 20. března večer v...

RECENZE: Star Wars jsou tu hlavně pro fanoušky

-

včera 14:47 Video: Režisér Rian Johnson přichází s další epizodou...

Adaptace filmů mají úspěch i na jevišti

-

včera 13:52 Divadelní inscenace podle známých filmů jsou tradiční...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby