Kultura

Manson nabídl temnou show

obrazek

Marilyn Manson na koncertě v Praze

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

14.6.2007 09:14 Ze tří čtvrtin zaplnily ve středu fanoušci amerického zpěváka Marilyna Mansona sportovní halu na pražském Výstavišti. Americký rocker vystoupil v Praze v rámci turné k nové desce Drink Me, Eat Me, nabídl však i starší písně včetně Obscene a předělávky od Eurythmics Sweet Dreams.

Show byla laděná pekelně, v černé a červené. Před rudým plátnem byla pohřebně laděná scéna s černými katafalky se stovkami žárovek, které představovaly svíčky.

Manson přinesl obligátní směs tvrdého rocku a industriální elektroniky, kterou nabízejí všechna jeho alba, byť ranější byla extrémnější, více se blížila k electrothrashi. Ani ta však nebyla originální, zdařile recyklovala pojetí, která už před ním přinesli Ministry a Nine Inch Nails.

Osmatřicetiletý Marilyn Manson, vlastním jménem Brian Warner, dokázal dobře zúročit znalosti, které získal jako hudební kritik. Pochopil, že klíčová je provokativní stylizace. Ve svém pseudonymu spojil křestní jméno slavné herečky Marilyn Monroe a příjmení masového vraha Charlese Mansona. Nezaměnitelná je jeho divadelní stylizace a snaha o androgynní zjev.

Manson v ČR vystoupil již potřetí; ve stejné hale hrál v roce 2001. O dva roky později vystoupil na festivalu Go Planet Roxy v Táboře.

Novinky, ČTK

nahoru

Kultura:

Původní verze hitu Nothing Compares 2 U je na internetu a zní skvěle

-

dnes 11:16 Video: Jako ve stroji času si můžou připadat hudební...

RECENZE: Thirty Seconds To Mars se koncertem protrápili. A zase jen ve dvou

-

dnes 10:17 Americká skupina Thirty Seconds To Mars dorazila po...

Brněnské divadlo nasadí muzikál Monty Pythonů o králi Artušovi

-

dnes 08:36 Drsný humor, skvělé melodie a téměř pohádkovou...

Okoř se šťávou oslaví 20 let s Mirai, Wohnouty i Hanou Zagorovou

-

dnes 08:02 Video: Jubilejní dvacátý ročník festivalu Okoř se...

Nové knihy: Horníček, Škvorecký, Jacksonová i Cornwell

-

dnes 07:00 Vyprávění Miroslava Horníčka s Ondřejem Suchým,...

RECENZE: Humor jde v Rusku ruku v ruce s pláčem

-

včera 17:49 Do bizarní reality současného Ruska zve spisovatel...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby