Krimi

Soud osvobodil ženu obžalovanou z vraždy

13.6.2007 16:06 Obžaloby z trestného činu vraždy zprostil ve středu šestačtyřicetiletou Janu Bolgáčovou z Rousínova brněnský krajský soud. Žaloba ji vinila, že loni v říjnu ve společném bytě nožem zavraždila svého o rok mladšího přítele Jana Salavu.

Na různých částech těla Jana Salavy našli patologové 24 bodných a řezných ran, z toho tři byly smrtelné. Nejméně 16 si jich nemohl Salava zasadit sám ani ve snaze o sebepoškození. Senát zvážil několik možných variant události a v pochybnostech rozhodl ve prospěch obžalované.

Zastřelil se mu přítel

Bolgáčová a Salava spolu v Rousínově vedli masážní salon. Nejprve spolu žili jako muž a žena, později, když se Salava začal intenzivněji stýkat s přítelem Ladislavem Čáslavou, už jen jako přátelé a partneři v podnikání.

Čáslava se kvůli nemoci zastřelil a Salava začal být trudnomyslný a hodně pil. Když Bolgáčovou po vypití dvou litrů svařeného vína s nožem v ruce napadl, naléhal, že "oba musí jít za Laďou." Předtím si zřejmě sám pořezal na ruce.

Čin v panické hrůze ze smrti

Soud se přiklonil k názoru, že Bolgáčová mohla mluvit pravdu, když popisovala jak se v panické hrůze ze smrti bránila a obrátila nůž proti útočníkovi. Ve prospěch obžalované podle soudkyně Dany Kancírové svědčilo to, že nevyužila možnosti a od začátku nelíčila událost s ohledem na svůj prospěch. Znalecké posudky totiž připouštěly více možností.

Předsedkyně senátu čin Bolgáčové označila za jednání v mezích obrany a současně rozhodla o jejím propuštění z vazby. Proti tomu si žalobkyně Iveta Eichlerová ihned podala stížnost a odvolala se také proti rozsudku. Věcí se tedy bude muset zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Jan Chmelíček, Právo

nahoru

Krimi:

Soud přiznal Rathovi odškodné za „vláčení v poutech“

-

dnes 16:45 aktualizováno Bývalý středočeský hejtman David Rath má...

Mladík na elektrokole sjel v noci v Krkonoších do potoka, tělo našli až ráno

-

dnes 16:32 Osudné se během noci ze soboty na neděli stalo...

Na dálnici D5 u Prahy havarovala cisterna. Řidič vyvázl bez zranění

-

dnes 16:07 Video: Na dálnici D5 u Rudné na Praze–západ havarovala...

Žena obviněná z vraždy novorozence v Teplicích je na svobodě

-

dnes 16:01 Video: aktualizováno Ženu obviněnou ze spáchání zvlášť...

Zloděj na Břeclavsku vytrhal z vinic sazenice

-

dnes 15:47 Vinná odrůda Pálava je mezi milovníky vín oblíbená....

V Jincích po srážce s autem vykolejil vlak, pro zraněného řidiče letěl vrtulník

-

dnes 15:42 Video: Po srážce s autem vykolejil v pondělí v Jincích...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby