Krimi

Soud osvobodil ženu obžalovanou z vraždy

13.6.2007 16:06 Obžaloby z trestného činu vraždy zprostil ve středu šestačtyřicetiletou Janu Bolgáčovou z Rousínova brněnský krajský soud. Žaloba ji vinila, že loni v říjnu ve společném bytě nožem zavraždila svého o rok mladšího přítele Jana Salavu.

Na různých částech těla Jana Salavy našli patologové 24 bodných a řezných ran, z toho tři byly smrtelné. Nejméně 16 si jich nemohl Salava zasadit sám ani ve snaze o sebepoškození. Senát zvážil několik možných variant události a v pochybnostech rozhodl ve prospěch obžalované.

Zastřelil se mu přítel

Bolgáčová a Salava spolu v Rousínově vedli masážní salon. Nejprve spolu žili jako muž a žena, později, když se Salava začal intenzivněji stýkat s přítelem Ladislavem Čáslavou, už jen jako přátelé a partneři v podnikání.

Čáslava se kvůli nemoci zastřelil a Salava začal být trudnomyslný a hodně pil. Když Bolgáčovou po vypití dvou litrů svařeného vína s nožem v ruce napadl, naléhal, že "oba musí jít za Laďou." Předtím si zřejmě sám pořezal na ruce.

Čin v panické hrůze ze smrti

Soud se přiklonil k názoru, že Bolgáčová mohla mluvit pravdu, když popisovala jak se v panické hrůze ze smrti bránila a obrátila nůž proti útočníkovi. Ve prospěch obžalované podle soudkyně Dany Kancírové svědčilo to, že nevyužila možnosti a od začátku nelíčila událost s ohledem na svůj prospěch. Znalecké posudky totiž připouštěly více možností.

Předsedkyně senátu čin Bolgáčové označila za jednání v mezích obrany a současně rozhodla o jejím propuštění z vazby. Proti tomu si žalobkyně Iveta Eichlerová ihned podala stížnost a odvolala se také proti rozsudku. Věcí se tedy bude muset zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Jan Chmelíček, Právo

nahoru

Krimi:

Řidič na D6 vyletěl rovnou do lesa, zkoušku na alkohol odmítl

-

dnes 07:03 Video: Na dálnici D6 u Doks na Kladensku havaroval...

Opilý cizinec naboural v centru Prahy pět aut

-

včera 22:47 Video: Opilý cizinec v mercedesu naboural v neděli...

Na Přerovsku hořela dvojgaráž, oheň zničil historické motorky

-

včera 15:59 Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v neděli rozsáhlý...

Horští záchranáři při cvičení v Krkonoších náhodou zachránili život promrzlému muži

-

včera 15:06 Jen zcela náhodná přítomnost členů Horské služby v...

Policisté zadrželi gang dealerů, měli víc než kilo heroinu a milión v hotovosti

-

včera 14:33 Čtveřici drogových dealerů zadrželi po dlouhém...

Lupič přepadl banku v Praze. Policisté zveřejnili video

-

včera 13:25 Video: Pražští policisté pátrají po muži, který v...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby