Domácí

Závidím vám vaši policii, píše polský byznysman Langrovi

2.6.2007 10:36 Takový dopis nedostane ministr vnitra každý den. Ten, který Ivan Langer obdržel od polského multimiliónáře, musí zahřát u srdce. "Jakožto polský občan bych si přál, abychom měli v naší zemi takovou policii, jakou máte v Česku. Doufám, že Vy, ministr vnitra, budete hrdý na to, že pracujete s tak výjimečnými profesionály, připravenými pro práci v nových evropských podmínkách," píše mimo jiné byznysman Wlodzimier Malinowski v dopise, který má Právo k dispozici.

Cizinec se stal v České republice obětí vyděračů a česká policie dovedla případ zdárně do konce včetně zadržení pachatelů. Malinowski dodává své zboží do obchodních řetězců po celé Evropě. Se stejným záměrem začátkem letošního roku oslovil i zástupce společnosti Tesco v České republice. Místo seriózního obchodního jednání si jedna z manažerek Teska prostřednictvím svého komplice řekla o úplatek.

Cizinec vše oznámil policii a pomohl dvojici zločinců usvědčit. Peníze si do restaurace Evropa na Václavském náměstí přišel od polského obchodníka vyzvednout muž v přestrojení. "Použil černou paruku a knír. Představil se jako pan Smith. Policisté sledovali celé setkání. Pak muže zadrželi," připomněla případ z minulého měsíce mluvčí protikorupční policie Veronika Dumková.

Manažerku Teska, která zadrženému muži poskytovala potřebné informace a vybavení, policisté zatkli později na jejím pracovišti. "Proti oběma podezřelým zahájila policie trestní stíhání pro přijímání úplatku. Hrozí jim až pětileté vězení," dodala Dumková.

Patrik Biskup, Právo

nahoru

Domácí:

Dalo se to čekat, komentují Sobotkův odchod kolegové z ČSSD

-

dnes 14:34 aktualizováno Rezignace bývalého premiéra a předsedy...

Valachová: Sobotka nebyl tím nejlepším lídrem ČSSD, ale rezignace mě překvapila

-

dnes 13:18 Rezignace Bohuslava Sobotky na post poslance je pro mě...

Armádě bude velet Opata, prezident s tím souhlasí

-

dnes 11:19 České armádě v příštích třech letech bude od prvního...

V Česku žije přes půl miliónu cizinců

-

dnes 10:10 aktualizováno Na území České republiky pobývalo ke...

ÚS: Zemanovo heslo proti migrantům a Drahošovi bylo zjednodušující, nikoli nezákonné

-

dnes 08:52 aktualizováno Předvolební heslo Miloše Zemana „Stop...

Čeká nás teplý víkend, zimní bundy se ale budou ještě hodit

-

dnes 07:47 Nadcházející víkend by měly teploty vystoupat až nad...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby