Domácí

Závidím vám vaši policii, píše polský byznysman Langrovi

2.6.2007 10:36 Takový dopis nedostane ministr vnitra každý den. Ten, který Ivan Langer obdržel od polského multimiliónáře, musí zahřát u srdce. "Jakožto polský občan bych si přál, abychom měli v naší zemi takovou policii, jakou máte v Česku. Doufám, že Vy, ministr vnitra, budete hrdý na to, že pracujete s tak výjimečnými profesionály, připravenými pro práci v nových evropských podmínkách," píše mimo jiné byznysman Wlodzimier Malinowski v dopise, který má Právo k dispozici.

Cizinec se stal v České republice obětí vyděračů a česká policie dovedla případ zdárně do konce včetně zadržení pachatelů. Malinowski dodává své zboží do obchodních řetězců po celé Evropě. Se stejným záměrem začátkem letošního roku oslovil i zástupce společnosti Tesco v České republice. Místo seriózního obchodního jednání si jedna z manažerek Teska prostřednictvím svého komplice řekla o úplatek.

Cizinec vše oznámil policii a pomohl dvojici zločinců usvědčit. Peníze si do restaurace Evropa na Václavském náměstí přišel od polského obchodníka vyzvednout muž v přestrojení. "Použil černou paruku a knír. Představil se jako pan Smith. Policisté sledovali celé setkání. Pak muže zadrželi," připomněla případ z minulého měsíce mluvčí protikorupční policie Veronika Dumková.

Manažerku Teska, která zadrženému muži poskytovala potřebné informace a vybavení, policisté zatkli později na jejím pracovišti. "Proti oběma podezřelým zahájila policie trestní stíhání pro přijímání úplatku. Hrozí jim až pětileté vězení," dodala Dumková.

Patrik Biskup, Právo

nahoru

Domácí:

Téměř třetina cest ministra Hermana vedla do Německa

-

včera 20:22 Nejčastějším cílem bývalého ministra kultury Daniela...

Hamáček: Německo neplánuje změny režimu na hranici s ČR

-

včera 19:15 Německo neplánuje kvůli nelegální migraci měnit režim...

Senát schválil novelu, která má urychlit dopravní stavby

-

včera 19:04 Senát ve středu po rozsáhlé debatě schválil poslanecký...

Vytrvalý déšť přidělává práci hasičům

-

včera 16:41 aktualizováno Kvůli vytrvalým dešťům zasahovali zatím...

Podezřelých tendrů ve zdravotnictví bude hodně, naznačuje prověrka ministra

-

včera 16:22 Ministerstvo zdravotnictví obdrželo první informace o...

Parkanová uspěla se stížností na pokutu za zveřejnění protokolů

-

včera 16:14 Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová uspěla s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů