Internet a PC

Rodiče obvinili Microsoft ze smrti dítěte, firma toto popřela

29.5.2007 10:37 Rodina z amerického státu Illinois viní společnost Microsoft, výrobce herní konzole Xbox, a gigantickou prodejní síť Wal-Mart, ze smrti svého dítěte. To uhořelo v domě, když se měl přístroj přehřát a vyvolat rozsáhlý požár. Microsoft však jakákoli obvinění popírá a jeho zástupci uvedli, že si rodina vše vymyslela.

Dům údajně začal hořet od přívodu napájení do konzole Xbox 360. Oběť požáru, dítě jménem Wade Kline, v následném "ohnivém pekle" zahynula, uvedl deník Information Week.

"Oheň byl přímým důsledkem přehřátí napájení a přidružených kabelů," píše se v soudním spise státu Illinois, který mezi obviněné zahrnuje Microsoft, Wal-Mart a nejmenovaného výrobce napájecích kabelů.

Rodina se kvůli škodám na majetku domáhá 50 000 dolarů (asi miliónu korun), které chce použít na rekonstrukce. Experti se domnívají, že požár zavinila herní konzole Xbox 360, která pocházela z první generace těchto přístrojů.

Podle mediální agentury AMI Communications, která zastupuje Entertainment&Devices divizi společnosti Microsoft, se případ odehrál v roce 2004, kdy Xbox 360 ještě nebyl v prodeji.

Zástupci Microsoftu nicméně rodině vyjádřili soustrast. Firma ale odmítá odpovědnost za vznik požáru a smrt dítěte z výše uvedených důvodů a je připravena toto nařčení vyvrátit.

"Microsoft a řetězec Wal-Mart nebyly v této souvislosti nikdy vyšetřovány žádným soudem. O případu se společnosti dozvěděly až nyní z novin po třech letech. Vzhledem k žalované částce, která je i na naše poměry nesmyslně nízká, je pravděpodobné, že se rodina po letech snaží získat od obou firem peníze a bude se chtít dohodnout," doplnila agentura.

Novinky

nahoru

Internet a PC:

Za vylepšení hráči rádi zaplatí. Bezplatný Fortnite vydělal první miliardu

-

dnes 06:13 Video: Rovnou miliardu dolarů, tedy v přepočtu více než...

Nové iPhony doženou konkurenci, zvládnou dvě SIM karty najednou

-

včera 14:04 Premiéra nových iPhonů se nezadržitelně blíží....

Herní grafiky od Nvidie se ukážou v pondělí. Nabídnou obrovský výkon

-

včera 12:17 Video: Tento týden se uskutečnila velká tisková...

Co umí moderní notebooky a hybridy

-

včera 10:05 Obrazem: Ani během letních prázdnin neváhají velcí...

Adobe vydalo velký balík oprav. Chyby obsahuje Flash Player i Acrobat Reader

-

včera 09:12 Na pozoru by se měli mít uživatelé aplikací od...

Státy USA pracují na lepším zabezpečení volebních systémů. Kvůli hackerům

-

včera 08:01 Většina amerických států si opatřila technické...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů