Ekonomika

Odboráři budou v červnu demonstrovat proti vládní reformě

19.5.2007 15:57 Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Milan Štěch po sobotním celostátním odborovém shromáždění oznámil, že odbory svolají na 23.červen demonstraci proti vládní reformě veřejných financí.

Štěch během jednání upřesnil, že o místě konání demonstrace a její podobě se ještě bude jednat. Podle něj vláda reformu dostatečně neprojednala se sociálními partnery.

"Demonstrace je v demokracii legitimní projev nesouhlasu, takže na to má kdokoli právo. Škoda jen, že nebyly pořádány demonstrace proti stamiliardovým deficitům, protože věčně se na dluh žít nedá," řekl k rozhodnutí odborářů ministr financí a hlavní garant reformy veřejných financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL).

"Předsednictvo odborových svazů očekává, že na demonstraci dorazí více lidí než naposledy, kdy jich v Praze bylo 40 000," řekl předseda ČMKOS Milan Štěch. Sobotní odborové akce se zúčastnilo 1700 zástupců všech možných odborových institucí.

Na adresu reformy padaly během sobotního jednání často i peprné výrazy a návrhy, které nelze zveřejnit. "Prvním krokem je demonstrace, a pokud vláda nebude poslouchat ulici, přistoupíme k tvrdším krokům," řekli zástupci odborů.

rav, pno, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Ekonomika:

Praha je šestým nejrozvinutějším regionem EU. Před ni se dostala Bratislava

-

dnes 12:17 Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské...

Škoda nestíhá vyrábět. Auta vozí z Ruska

-

dnes 03:50 Některým řidičům se může stát, že v dokumentech k vozu...

Americké Delta Air Lines nakoupí sto airbusů. Zklamaly domácí Boeing

-

včera 22:39 Americké aerolinky Delta Air Lines si objednají sto...

Soud zamítl žalobu na Světlíka kvůli koupi sléváren v roce 2008

-

včera 17:32 Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek zamítl žalobu na...

Plzeňský Prazdroj zvýšil zisk o třetinu na 4,8 miliardy

-

včera 15:31 aktualizováno Plzeňský Prazdroj dosáhl za poslední...

Nejmenší hluk nad pražským letištěm dělala letadla aerolinek easyJet

-

včera 15:16 Nejméně hluku při startu a přistání na Letišti Václava...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby