Ekonomika

Odboráři budou v červnu demonstrovat proti vládní reformě

19.5.2007 15:57 Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Milan Štěch po sobotním celostátním odborovém shromáždění oznámil, že odbory svolají na 23.červen demonstraci proti vládní reformě veřejných financí.

Štěch během jednání upřesnil, že o místě konání demonstrace a její podobě se ještě bude jednat. Podle něj vláda reformu dostatečně neprojednala se sociálními partnery.

"Demonstrace je v demokracii legitimní projev nesouhlasu, takže na to má kdokoli právo. Škoda jen, že nebyly pořádány demonstrace proti stamiliardovým deficitům, protože věčně se na dluh žít nedá," řekl k rozhodnutí odborářů ministr financí a hlavní garant reformy veřejných financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL).

"Předsednictvo odborových svazů očekává, že na demonstraci dorazí více lidí než naposledy, kdy jich v Praze bylo 40 000," řekl předseda ČMKOS Milan Štěch. Sobotní odborové akce se zúčastnilo 1700 zástupců všech možných odborových institucí.

Na adresu reformy padaly během sobotního jednání často i peprné výrazy a návrhy, které nelze zveřejnit. "Prvním krokem je demonstrace, a pokud vláda nebude poslouchat ulici, přistoupíme k tvrdším krokům," řekli zástupci odborů.

rav, pno, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Ekonomika:

Británie déle než tři dny nemusela vyrábět elektřinu z uhlí

-

včera 23:57 Od sobotního dopoledne až do úterního odpoledne se...

Irsko se s Applem dohodlo na doplacení miliardových daní

-

včera 17:09 Americký technologický obr Apple začne od května...

Ropa je nejdražší za tři a půl roku

-

včera 16:02 Cena ropy Brent v úterý prolomila hranici 75 dolarů za...

Coca-Cola zvýšila zisk na 29 miliard

-

včera 15:27 Americká společnost Coca-Cola v prvním čtvrtletí...

O neprůstřelné vesty české firmy má zájem i americká FBI

-

včera 15:17 O neprůstřelné vesty, které vyvíjí a vyrábí...

Letadla L-159 z Vodochod dostanou izraelskou bojovou techniku

-

včera 13:49 Společnost Aero Vodochody uzavřela smlouvu o technické...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby