Domácí

Inspekce šetří možnost zmanipulování Čunkovy kauzy

16.5.2007 19:16 Inspekce ministra vnitra začala prověřovat, zda vyšetřování údajné korupce vicepremiéra Jiřího Čunka nebylo ze strany policie zmanipulováno. Kontroverzní podnikatel Roman Vaškůj, který už čelí obvinění z pokusu o uplácení klíčové svědkyně v celé kauze Marcely Urbanové, totiž inspekci nově předal několik e-mailů, ve kterých se policie s touto svědkyní domlouvala na znění jejích výpovědí.

Mluvčí ministerstva vnitra Petr Vorlíček Právu sdělil, že inspekce už zkoumá pravost této korespondence. "Inspekce oznámení přijala a začala se jím zabývat," uvedl Vorlíček s tím, že stížnost směřuje proti konkrétnímu policistovi, který má Čunkův případ na starosti.

Kromě policie se měla s Urbanovou na jejích výpovědích domlouvat i soudní znalkyně Dobrila Hrůzová, jak uvedl server Aktuálně.cz, který informoval o možném ovlivnění vyšetřování.

Urbanová nechtěla údajné maily komentovat, připustila však, že mohou být pravé. "Nechápu, jak se dostal k mé korespondenci," řekla serveru.

Vaškůj prý neví, kdo výpisy pořídil

O dopisech hovořil na středečním zasedání senátního bezpečnostního výboru i senátor Jaromír Štětina s ministrem vnitra Ivanem Langerem.

Štětina Právu řekl, že mu Vaškůj poslal do jeho schránky dopis. "Existuje důvodné podezření ovlivňování hlavních svědků v případu kauzy Čunek, paní Urbanové, neboť hlavní policejní vyšetřovatel si e-mailem dopisoval s touto svědkyní. Přičemž je nepodivnější to, že údajně od neznámé osoby dostal výpisy těch mailů," uvedl Štětina.

Podle něj sám Vaškůj neví, kdo tyto výpisy pořídil. "Jestli to byli jiní policisté nebo jestli to byly tajné služby, nebo kdo to vynesl. V každém případě někdo měl zájem, aby tato korespondence byla uveřejněna a přes pana Vaškůje to takto udělal," dodal Štětina Právu.

Vaškůj už koncem března prohlašoval, že má důkazy o Čunkově nevině. "Všechny důkazy o nestandardním a zřejmě i protizákonném postupu policistů a o nepravdivosti tvrzení paní Marcely Urbanové jsem připraven jako svědek v kauze Jiřího Čunka předložit policii. Důkazy mne přesvědčují o tom, že skutek, ze kterého je obviněn pan Jiří Čunek a jak tento skutek popsala Marcela Urbanová a policie, nemohl být nikdy spáchán," řekl tehdy na tiskové konferenci Vaškůj.

Policie ho stíhá pro křivé obvinění, nadržování a podplácení Urbanové.

jt, Právo

nahoru

Domácí:

Končit by měli až pravomocně odsouzení členové vlády, míní Zeman

-

dnes 01:20 Odstupovat by měli spíš až pravomocně odsouzení členové...

Kardinálovi není nic do toho, jaký má prezident program, řekl Zeman k Dukově kritice

-

včera 20:45 aktualizováno Kardinálovi není nic do toho, jaký má...

Fotopast odhalila v rezervaci u Milovic vlka

-

včera 20:04 V rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice na...

V Brně léčí bolest výpary z konopí. Nejsme hulírna marjánky, říká lékař

-

včera 19:22 Brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny (FNUSA)...

Vláda odvolala jen nezodpovědné ředitele, kteří byli někdy i na hraně zákona, říká Babiš

-

včera 18:32 Vláda v demisi z vedení státních podniků odvolala jen...

Policie obvinila dva manažery firmy Explosia

-

včera 17:25 Policie stíhá dva klíčové manažery pardubického...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby