Ekonomika

Firmou Deutsche Telekom otřásá stávka

11.5.2007 14:49 Německou telekomunikační společnost Deutsche Telekom v pátek ochromila stávka vyhlášená na protest proti chystané restrukturalizaci firmy. Ta předpokládá mj. výpověď řady zaměstnanců. Podle agentury Reuters jde o největší stávku v této firmě za více než deset let.

"K účasti na stávce jsme vyzvali 11 tisíc zaměstnanců," řekl Ado Wilhelm, předák odborové organizace Verdi. Stávka je zacílena na ochromení telefonních center, technické podpory a instalace kabelů po celém Německu.

Odboráře rozzuřil záměr vedení firmy přesunout 50 tisíc pracovníků ztrátové divize T-Com, která má na starosti pevné linky, do poboček s hůře placenými pracovními místy.

Vedení firmy si zatím podle svých vyjádření ze stávky nic nedělá. "S krátkými odstávkami už se potýkáme několik týdnů, takže víme, co máme očekávat," řekl mluvčí firmy.

V Deutsche Telekom se proti restrukturalizačním plánům protestovalo již několikrát a vždy krátkým přerušením práce. Tentokrát však může být situace jiná. Wilhelm totiž podle Reuters varoval, že odbory jsou dobře připraveny na dlouhou stávku.

Novinky

nahoru

Ekonomika:

Na důchody loni šlo 404 miliard

-

včera 19:48 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) loni na...

Český šofér v Německu vysoudil čtvrt miliónu, teď už ve firmě nedělá

-

včera 17:38 Řidič kamiónu, kterému německý soud přiřkl za jízdy v...

Prezident Fordu pro Severní Ameriku musel skončit kvůli „nevhodnému chování“

-

včera 16:56 Šéf severoamerické divize automobilky Ford Raj Nair...

Africký mor nemizí, veterináři rozšiřují oblast se zvláštním režimem

-

včera 15:04 O sedmnáct katastrů na Zlínsku se ve čtvrtek zvětšila...

ČEZ prodá svá bulharská aktiva firmě, která budí pochybnosti

-

včera 14:03 aktualizováno Energetická skupina ČEZ se stahuje z...

Polská centrální banka dala půl miliónu na skrytou kampaň proti kryptoměnám

-

včera 13:33 Centrální banka v Polsku zaplatila internetovým firmám...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby