Domácí

Vláda schválila prodej léků přes internet

obrazek

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

2.5.2007 23:41 Lidé si budou moci nakupovat léky přes internet. Rozhodla o tom na středečním zasedání vláda. Na internet chce kabinet přesunout i část českého soudnictví. Ulehčí to přetíženým soudům a umožní snížit počet lidí v talárech.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) po zasedání kabinetu oznámil, že v nejbližších třech až pěti letech se sníží počet soudců ze současného počtu 3063 na zhruba 2 500. Umožní to postupná elektronizace české justice. Ta sníží počet soudců a zároveň urychlí soudní řízení.

Volně přístupné léky budou na webu

Vláda schválila prodej léků přes internet. Přes web si lidé mohou koupit volně prodejné léky, vitamíny a potravinové doplňky. Norma, která má platit od ledna 2008, rovněž zvyšuje požadavky na registrované léky, zejména z hlediska bezpečnosti.

Internetový prodej by měla mít jen takzvaná kamenná lékárna s povolením od Státního ústavu kontroly léčiv. Získá je v případě, že splní všechny hygienické předpisy a má i potřebné odborné zázemí. Na webových stránkách ústavu si občané mohou ověřit, zda lékárna povolení má.

Finanční narovnání státu a Setuzy

Na středečním zasedání vláda schválila návrh narovnání mezi chemicko-potravinářskou společností Setuza a státním Podpůrným a garančním rolnickým a lesnických fondem. Ten vůči ústeckému podniku drží více než čtyřmiliardovou pohledávku. Konkrétně narovnání spočívá v zaplacení ceny ve výši 1,01 miliardy korun.

Více než čtyřmiliardový dluh Setuzy vznikl navýšením o úroky z původních 1,7 miliardy korun, které si firma v 90. letech půjčila u Investiční a Poštovní banky. Po jejím krachu pohledávku nakonec převzala Česká konsolidační agentura a posléze fond.

Lepší kontrola peněz

Vláda doporučila Sněmovně schválit poslaneckou novelu zákona o finanční kontrole ve veřejné správě. Premiér Topolánek uvedl, že novela přispěje k lepšímu auditu ohledně čerpání peněz z fondů Evropské unie. Novela má mimo jiné upravit nynější systém finanční kontroly a vytvořit slučitelný právní rámec pro čerpání peněz z fondů EU.

pko, Novinky

nahoru

Domácí:

Advokát navrhl zneplatnit referendum o stavbě repliky Vřídelní kolonády ve Varech

-

dnes 20:29 Karlovarský advokát Ronald Němec podal u Krajského...

Sotva se dálnice D1 rozjela, už zase stála. Nehody a sníh zastavily provoz na Vysočině

-

dnes 19:37 aktualizováno Problémy kvůli počasí na dálnici D1 na...

Vláda má odmítnout přerozdělování migrantů, rozhodla Sněmovna

-

dnes 18:56 aktualizováno Vláda by při projednávání unijní reformy...

Drahoš dostal do druhého kola milióny, Zemanovi zatím účet nenarostl

-

dnes 18:37 Na financování druhého kola kampaně už dostal jeden ze...

Zeman tento týden nestihne přijmout demisi vlády, na Babiše nemá čas

-

dnes 16:35 aktualizováno Prezident Miloš Zeman nemá tento týden...

Komunista Ondráček nebude v čele komise pro kontrolu GIBS

-

dnes 14:35 aktualizováno Sněmovna do čela komise pro kontrolu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby