AutoMoto

SpadaConcept Codatronca: Italové musejí být šílení

18.4.2007 08:55 Jméno Ecole Spada znamená v designérském světě opravdovou extratřídu. K jeho zkušenostem patří působení v automobilkách Ford, BMW či Audi, ale hlavně jako součást slavných středisek IDEA a Zagato. A nyní se tento téměř sedmdesátiletý muž vydává na svou vlastní dráhu.

Tento tvůrce slavných vozů, jako je Alfa Romeo Giulietta SZ či Aston Martin GT4 Zagato, se však asi musel zbláznit. Jeho individuální prvotina se kterou chce prorazit vypadá jako kříženec superrychlého vlaku, batmobilu a raketového lamače rychlostních rekordů.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti

Společně se synem Paolem vytvořili SpadaConcept Design, což by měl být podle nich supersportovní automobil nové generace. Stojí na základu Chevroletu Corvette C6, ovšem patřičně upraveném, aby se do modelu vešel. To měla na starosti spolupracující firma UK Garage.

Na voze je asi nejzajímavější a také nejkontroverznější zadní část s ohromnými difuzory, hranatými koncovkami výfuku a především s hřbetní ploutví se zabudovaným displejem. Pravděpodobně se bude jednat o provokativní ukázku aktuální rychlosti, kterou si budou moci vzadu jedoucí vozidla jen chviličku prohlédnout. Nebo se také může jednat o otáčky, ale ty C6 zase nemá tak extra vysoké.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti

Pokud začne Spada vůz vyrábět, má v plánu nabízet hned tři různé výkonové verze: Tourism Sport (376 kW), Tourism Sport Veloce (377 kW) a nejvýkonnější Tourism Super Sport (515 kW). Ta nejsilnější pak má 950 N.m, stovku pokoří pod tři sekundy a maximální rychlost je prý určena na 350 km/h.

Novinky

nahoru

AutoMoto:

Pět zajímavostí ze zákulisí Top Gearu

-

dnes 09:03 Máte-li šanci na přežití 60 procent, dostane nápad...

Volkswagen oznámil cenu Polo R-Line pro ČR

-

včera 10:40 VW Polo R-Line nemá žádný výkon navíc, je jen...

Majitelé Fordu Mustang si můžou navrhnout vlastní logo

-

včera 08:01 Známý znak pádícího ponyho na Fordech Mustang se...

Mladí lidé kupují z ojetých aut nejvíce hatchbacky Škoda, říká statistika

-

23.2. 17:25 Nejmladší zákazníci ojetin mají nejradši značku Škoda,...

Komfort prvořadý, ale na detaily se zapomnělo. První jízda s novým Citroënem C4 Cactus

-

23.2. 16:07 Obrazem: Reklama říká, že nový Citroën C4 Cactus je...

Bývalý zaměstnanec žaluje Teslu, prý vědomě prodávala vadná auta

-

23.2. 15:21 Bývalý regionální manažer automobilky Tesla tvrdí, že...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby