AutoMoto

Volkswagen GX3 chce vyrábět malá firma

16.4.2007 13:47 Volkswagen minulý rok představil koncept GX3, který zaujal především tím, že se jedná o tříkolový model. Za pár měsíců však značka oznámila, že GX3 vyrábět nebude. Celého projektu by se však ráda chopila malá soukromá firma Defiant Motors.

Tato speciálně vytvořená firmička by chtěla podle jejich internetových stránek vyrábět GX3 ve spolupráci s VW. Prý je nyní Defiant Motors ve styku s koncernem a hodlá koupit práva na výrobu automobilu, který by mohl být zajímavým zpestřením evropských silnic.

Podle vyjádření firmy by měl vůz stát do 17 000 dolarů, což je velmi zajímavých 350 000 korun.

Pokud by vše dopadlo dobře, bylo by jistě zajímavé se v této tříkolce svézt. Pohání jí totiž čtyřválec o objemu 1,6 l.  Jeho výkon dosahuje hranice 92 kW s točivým momentem až 152 N.m. I přes relativně malý výkon a přenos síly na jediné zadní kolo by GX3 mělo zvládat pokořit stokilometrovou rychlost za 5,7 s. Výhodou vozítka je jeho nízká váha. Na hliníkový rám je přidělána plastová karoserie, vzadu chybí jedno kolo... Prostě odlehčení na maximum.

Není jediný

Volkswagen ovšem nebyl v poslední době jedinou tříkolkou, kterou velké automobilky představily. Jako první ukázal Peugeot svoje monstrum 20Cup. [celá zpráva] To bylo možná ještě zajímavější, protože jej poháněl motor vyvinutý ve spolupráci s BMW - benzinový čtyřválec s přímým vstřikováním, přeplňovaný turbokompresorem, s šestnáctiventilovou mechanikou a dvěma vačkovými hřídeli v hlavě. Maximálního výkon má 125 kW a největší točivý moment 240 N.m. Proti VW, které disponovalo pouze manuální šestistupňovou převodovkou, měl Peugeot výhodu možnosti sekvenčního řazení pádly pod volantem. Ani francouzská značka se však nerozhodla k výrobě tohoto modelu, ze kterého by jí moc peněz nevzešlo.

Jako další model bychom mohli považovat Roadster Bonning, [celá zpráva] který však nepochází od žádné velké firmy, ale od malosériového výrobce z Austrálie.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Volkswagen nasadil proti Kodiaqu Tiguan Allspace, základní cenu má nižší

-

dnes 10:59 Obrazem: Volkswagen začal na českém trhu prodávat...

Citroën potvrdil novou generaci modelu C5 pro Evropu

-

dnes 08:32 Doba pokročila, a tak Citroën začíná pošilhávat po...

Stovka za tři sekundy. Otevřené Lamborghini Aventador je ukrutně rychlé

-

včera 15:18 Obrazem: Lamborghini po verzi kupé ukázalo i otevřený...

Sériové discovery kilometry táhlo 110tunový silniční vlak

-

včera 14:46 Video: Land Rover u modelu Discovery již tradičně rád...

Bugatti uklidňuje, přezutí pneumatik na Chiron už nebude stát milión

-

včera 10:32 Nejrychlejší automobil planety je nejenom ukrutně...

Mazda představila velké SUV. K nám ale nepřijede

-

včera 09:35 Video: Mazda má ve světě diverzifikovanou nabídku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby