Internet a PC

Plasmové a LCD obrazovky chce nahradit laserová

10.4.2007 11:16 Podle amerického technologického průkopníka společnosti Novalux bude trvat ještě asi rok, než se na trhu objeví laserové ploché obrazovky. Vyhrát u uživatelů nad konkurenčními LCD a plasma monitory by měly špičkovou obrazovou kvalitou.

Laserové obrazovky podle zástupců firmy Novalux ve srovnání s LCD technologií poskytnou dvojnásobek barev, jejich výroba bude o polovinu levnější a zhruba čtvrtinová spotřeba.

Laserové TV jsou projekční zařízení. To znamená, že obraz promítají na stínítko (obrazovku). Kvůli tomu nelze očekávat, že by tzv. laser TV byly v současnosti tak ploché jako jejich LCD či plasma kolegové.

Laserovou TV již představila například společnost Mitsubishi (50" obrazovka), pozadu nezůstala ani Sony, která svůj "laser" s využitím technologie Novalux ukázala na veletrhu CES. Produkt byl podle pozorovatelů asi 25 centimetrů široký - umístění na zeď by se tedy příliš nebránil.

Novalux tvrdí, že již příští rok by se jeho laserová technologie mohla uplatnit v produktech čtyř různých výrobců. O jaké společnosti však jde firma neupřesnila. 

adr, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Konzoli Nintendo Switch si koupilo už deset miliónů lidí

-

včera 14:14 Video: Společnost Nintendo si může mnout ruce. Zájem o...

Robot bojuje na internetu s prostitucí

-

včera 13:34 Prostituce se přesunula na internet. Když člověk...

Hackeři to budou mít těžší. Nová služba má zamezit masivním útokům

-

včera 11:12 Sdružení CZ.NIC, které má na starosti českou národní...

Němci chystají termínové kontrakty na bitcoin

-

včera 10:23 Německý burzovní operátor Deutsche Börse uvažuje o...

Galileo pomáhá řidičům i záchranářům již rok

-

včera 09:26 Přesně před rokem – 15. prosince 2016 – byl oficiálně...

Federální komise v USA chce omezit neutralitu webu

-

14.12. 20:07 aktualizováno Americká Federální komise pro spoje...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby