Internet a PC

Plasmové a LCD obrazovky chce nahradit laserová

10.4.2007 11:16 Podle amerického technologického průkopníka společnosti Novalux bude trvat ještě asi rok, než se na trhu objeví laserové ploché obrazovky. Vyhrát u uživatelů nad konkurenčními LCD a plasma monitory by měly špičkovou obrazovou kvalitou.

Laserové obrazovky podle zástupců firmy Novalux ve srovnání s LCD technologií poskytnou dvojnásobek barev, jejich výroba bude o polovinu levnější a zhruba čtvrtinová spotřeba.

Laserové TV jsou projekční zařízení. To znamená, že obraz promítají na stínítko (obrazovku). Kvůli tomu nelze očekávat, že by tzv. laser TV byly v současnosti tak ploché jako jejich LCD či plasma kolegové.

Laserovou TV již představila například společnost Mitsubishi (50" obrazovka), pozadu nezůstala ani Sony, která svůj "laser" s využitím technologie Novalux ukázala na veletrhu CES. Produkt byl podle pozorovatelů asi 25 centimetrů široký - umístění na zeď by se tedy příliš nebránil.

Novalux tvrdí, že již příští rok by se jeho laserová technologie mohla uplatnit v produktech čtyř různých výrobců. O jaké společnosti však jde firma neupřesnila. 

adr, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Extrémně rychlé nabíjení a špičkový výkon. Honor odhalil svůj nejlepší smartphone

-

dnes 20:23 Číslo deset ponese nová vlajková loď společnosti Honor...

Co umějí moderní akční kamery

-

dnes 16:04 Popularita malých videokamer, které jsou určeny...

Webové tržiště společnosti IKEA je po útoku hackerů opět v provozu

-

dnes 13:18 Ve čtvrtek byl obnoven provoz serveru TaskRabbit, který...

Ruská cenzura se snaží blokovat vzpurnou sociální síť Telegram. Marně

-

dnes 11:27 Navzdory masivním zákrokům ruské internetové cenzury se...

Podruhé a lépe. AMD uvedlo nové čipy Ryzen

-

dnes 09:35 Společnost AMD uvedla ve čtvrtek do prodeje nové...

Evropský parlament si pozval šéfa Facebooku na kobereček

-

dnes 08:29 Po americkém Kongresu si pozval na slyšení šéfa...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby