Zahraniční

Odsouzeného za znásilnění omilostnili pod 22 letech

3.4.2007 10:39 Padesátiletý Anthony Capozzi, odsouzený za dvě znásilnění byl po 22 letech ve vězení v pondělí omilostněn. Test DNA prokázal, že zločin nespáchal on, ale 49letý Altemio Sanchez, který byl zatčen 15. ledna. Capozzi by měl být tento týden popuštěn.

Capozzi vždy popíral, že by v letech 1983 a 1984 znásilnil dvě ženy v parku v Buffalu. Přesto byl v roce 1987 odsouzen. Capozziho ženy identifikovaly jako útočníka.

Omilostněn byl na základě testu DNA. Ukázalo se, že znásilnění v letech 1983 a 1984 spáchal Altemio Sanchez. Ten byl vyšetřován kvůli několika znásilněním a třem vraždám, kterých se dopustil v se stejném parku v roce 1981. Vyšetřovatelé však prověřili i to, zda neměl na svědomí další útoky, za něž byl odsouzen Capozzi.

Capozzi měl smůlu, že se druhému muži podobal. Sanchez už za znásilnění nemůže být odsouzen, protože před pěti lety byly činy promlčeny.

Právník žádá odškodné

Posledního slyšení, kde mu mělo být sděleno, že činy nespáchal, se Capozzi nezúčastnil, neboť byl minulý měsíc z vězení převezen na psychiatrickou klinu v New Yorku. Trpí schizofrenií.

Jeho advokát Thomas D´Agostino uvedl, že chystá žalobu na stát kvůli justičnímu omylu. "Jsem rád, že se to stalo, ale myslím si, že prosté lituji nemůže být nikdy dostačující."

Uvedl, že dosáhnout propuštění dostávalo jeho mandanta do bludného kruhu. Kvůli tomu, že odmítal vinu, nemohl například absolvovat program pro sexuální násilníky, který byl povinný. "Byla to ta největší Hlava 22," uvedl D´Agostino

Novinky, CNN

nahoru

Zahraniční:

Zpěvák Richard vysoudil na BBC milióny za narušení soukromí

-

dnes 05:17 Britský zpěvák Cliff Richard vysoudil na BBC a policii...

Za zasahování Ruska do voleb nese zodpovědnost Putin, tvrdí Trump

-

dnes 05:05 Za ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce...

Vyhoštění strážce Usámy z Německa vyústilo do právní pře

-

včera 23:18 Armin Laschet (57), premiér spolkové země Severní...

Tuniská loď zachránila 40 migrantů a hledá, kde je vyložit

-

včera 22:10 Loď tuniské těžební společnosti Miskar zachránila...

Španělé za miliardy postavili novou ponorku. Jenže se jim nevejde na základnu

-

včera 21:09 Měla to být chlouba španělského námořnictva, místo...

Krájení papeže z čokolády řeší prokuratura

-

včera 20:54 V jihopolských Wadowicích, kde přišel na svět papež...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů