Žena

Paříž nechce vychrtlé manekýny

2.4.2007 08:46 Pařížská městská rada vyzvala organizátory módních přehlídek, aby nevyužívali služeb příliš vyzáblých modelek. Navrhla vypracování charty, kterou by se v tomto ohledu řídili. Chce tím omezit nebezpečí, že se dívky a ženy mohou ocitnout v pokušení dosáhnout podobného vzhledu i za cenu poškození vlastního zdraví. Usnesení ovšem nemá závaznou platnost.

Příliš vychrtlé modelky byly už vykázány z módních přehlídek v Madridu a v Miláně. Vedlo k tomu úmrtí několika modelek, které si chtěly zachovat "ideální" míry. Onemocněly anorexií a nakonec jí podlehly. 

Organizátoři nejprestižnějších pařížských módních přehlídek zatím takový přístup odmítali. "Móda se nedá podřídit předpisům," prohlásila loni francouzská federace haute couture (vysoké krejčoviny). Někteří módní tvůrci zjevně zastávají názor, že na hubených modelkách vypadají šaty lépe. John Galliano nebo Jean-Paul Gaultier ale neváhají vyslat občas na molo i modelky nosící velikost XXL. 

Navrhovaná charta by měla být hotová do konce dubna. Podobný dokument už ve spolupráci s odborníky ze světa módy připravuje i francouzské ministerstvo zdravotnictví. Ani ten ale nemá mít donucovací charakter, má pouze informovat o nebezpečí, jaké je s vydáváním příliš hubené ženy za svého druhu ideál spojeno. 

ČTK

nahoru

Žena:

Lenka Termerová: Když tři čtyři dny necvičím, cítím, jak se tělo rozpadá

-

dnes 11:05 Když se na ni člověk podívá, říká si, že herečky mají v...

Kozačky nad kolena - módní trend, který jen tak nezmizí

-

dnes 10:02 Obrazem: Vysoké kozačky nad kolena slaví svůj úspěch...

Smrt dítěte je trauma, které nikdy nezmizí

-

dnes 09:05 Narození potomka se dá přirovnat k tomu nejkrásnějšímu,...

Když vás začnou bolet prsty na rukou

-

dnes 07:19 Ruce namáháme během dne mnohem více, než si myslíme....

Kateřina Janouchová: Na nevěru kašlu, jsem velmi liberální

-

včera 12:05 Ve Švédsku, kde žije od deseti let, se stala Kateřina...

Americký návrhář obléká modelky i čtyřnohé mazlíčky

-

včera 10:08 Video: Myslíte si, že sledování módních přehlídek není...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby