Žena

Paříž nechce vychrtlé manekýny

2.4.2007 08:46 Pařížská městská rada vyzvala organizátory módních přehlídek, aby nevyužívali služeb příliš vyzáblých modelek. Navrhla vypracování charty, kterou by se v tomto ohledu řídili. Chce tím omezit nebezpečí, že se dívky a ženy mohou ocitnout v pokušení dosáhnout podobného vzhledu i za cenu poškození vlastního zdraví. Usnesení ovšem nemá závaznou platnost.

Příliš vychrtlé modelky byly už vykázány z módních přehlídek v Madridu a v Miláně. Vedlo k tomu úmrtí několika modelek, které si chtěly zachovat "ideální" míry. Onemocněly anorexií a nakonec jí podlehly. 

Organizátoři nejprestižnějších pařížských módních přehlídek zatím takový přístup odmítali. "Móda se nedá podřídit předpisům," prohlásila loni francouzská federace haute couture (vysoké krejčoviny). Někteří módní tvůrci zjevně zastávají názor, že na hubených modelkách vypadají šaty lépe. John Galliano nebo Jean-Paul Gaultier ale neváhají vyslat občas na molo i modelky nosící velikost XXL. 

Navrhovaná charta by měla být hotová do konce dubna. Podobný dokument už ve spolupráci s odborníky ze světa módy připravuje i francouzské ministerstvo zdravotnictví. Ani ten ale nemá mít donucovací charakter, má pouze informovat o nebezpečí, jaké je s vydáváním příliš hubené ženy za svého druhu ideál spojeno. 

ČTK

nahoru

Žena:

Čtyři věci, které ženám přijdou sexy, ale muži je nenávidí

-

dnes 14:38 Patříte mezi ženy, které jsou si v posteli samy sebou...

Alexandra Borbélyová: Chci hrát i v češtině

-

dnes 09:05 Vyrostla ve slovenském městečku Veľký Cetín. Divadlo...

Manželství aneb Škola života

-

včera 13:50 Pro někoho jde o významný posun vztahu, pro jiného je...

Miřenka Čechová: Čas, kdy jsme jeden s druhým, se bohužel stále zmenšuje

-

včera 09:11 Patří k úspěšným třicátníkům, pro které je svět za...

Umělkyně tvoří obrazy pomocí nalíčených rtů

-

23.2. 12:10 Obrazem: Nebaví vás chodit do muzeí a obrazy vám...

Luxusní kabelky podle poslední módy

-

23.2. 11:05 Obrazem: Právě probíhající týden módy v Londýně je...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby