Koktejl

Čech ulovil v Amazonce 106kilovou rybu

23.2.2007 13:49 Arapaima gigas je největší sladkovodní rybou na světě. Jeden z největších exemplářů, dlouhý necelých 280 cm a vážící 106 kg, ulovil v únoru v povodí Amazonie v Ekvádoru český rybář, cestovatel a publicista Jakub Vágner, syn známého hudebníka Karla Vágnera. Stal se tak světovým rekordmanem ve sportovním rybářství v kategorii největších sladkovodních úlovků.

"Úlovek se mi povedl při naší druhé výpravě do této oblasti. Oproti loňsku jsme se dostali o pár set kilometrů dál. Ryba zabrala, když jsem seděl v úzké indiánské kanoi. Byl to pořádný adrenalin, protože jsem s ní bojoval několik hodin. Musel jsem mnohokrát i do vody a potopit se hluboko pod hladinu, abych vymotal silný vlasec, který ryba zatáhla pod vzrostlé kmeny stromů. Byl to pořádný adrenalin, protože pod hladinou je spousta nebezpečných kořenů i živočichů," řekl Právu Jakub Vágner.

"Chvílemi jsem si na kánoi připadal jako na vodním skútru. Nakonec jsem zvítězil. I přes vyčerpání to byl nádherný pocit. Snímek má pro mne o to větší cenu, že ho pořídil indián, který držel fotoaparát v ruce poprvé v životě. Rybu jsem samozřejmě pustil zpět do vody," dodal Vágner, který se právě vrátil z Jižní Ameriky. Mimo jiné se podílí na chystaném celovečerním filmu z této oblasti.

kft, Právo

nahoru

Koktejl:

Armáda porozbíjela mobily padesáti vojákům, aby zamezila používání sociálních sítí

-

včera 18:08 Vojenští důstojníci indické armády nařídili zničení...

Nový miláček pražské zoo čekal na jméno měsíc, venku ale dovádí od prvního dne

-

včera 11:15 Video: Před měsícem se v pražské zoologické zahradě...

V ulicích New Yorku se objevily garáže pro psy

-

včera 03:00 Video: Bojíte se nechat svého psa na ulici, zatímco...

Vesničané zachránili zatoulaného dvoumetrákového sumce

-

16.12. 16:51 Skupina vesničanů z thajské provincie Phatthalung se...

Ve Filadelfii utekla kráva z živého betlému, dvakrát během jednoho dne

-

16.12. 09:56 Video: Policisté z americké Filadelfie měli ve...

Australské město obléhá obrovské hejno kaloňů

-

16.12. 02:30 Video: Obyvatelé Charters Towers ležícího v...



Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby