Koktejl

Čech ulovil v Amazonce 106kilovou rybu

23.2.2007 13:49 Arapaima gigas je největší sladkovodní rybou na světě. Jeden z největších exemplářů, dlouhý necelých 280 cm a vážící 106 kg, ulovil v únoru v povodí Amazonie v Ekvádoru český rybář, cestovatel a publicista Jakub Vágner, syn známého hudebníka Karla Vágnera. Stal se tak světovým rekordmanem ve sportovním rybářství v kategorii největších sladkovodních úlovků.

"Úlovek se mi povedl při naší druhé výpravě do této oblasti. Oproti loňsku jsme se dostali o pár set kilometrů dál. Ryba zabrala, když jsem seděl v úzké indiánské kanoi. Byl to pořádný adrenalin, protože jsem s ní bojoval několik hodin. Musel jsem mnohokrát i do vody a potopit se hluboko pod hladinu, abych vymotal silný vlasec, který ryba zatáhla pod vzrostlé kmeny stromů. Byl to pořádný adrenalin, protože pod hladinou je spousta nebezpečných kořenů i živočichů," řekl Právu Jakub Vágner.

"Chvílemi jsem si na kánoi připadal jako na vodním skútru. Nakonec jsem zvítězil. I přes vyčerpání to byl nádherný pocit. Snímek má pro mne o to větší cenu, že ho pořídil indián, který držel fotoaparát v ruce poprvé v životě. Rybu jsem samozřejmě pustil zpět do vody," dodal Vágner, který se právě vrátil z Jižní Ameriky. Mimo jiné se podílí na chystaném celovečerním filmu z této oblasti.

kft, Právo

nahoru

Koktejl:

Uhynul jediný lední medvěd, který se narodil v tropech

-

dnes 09:46 V zoologické zahradě v Singapuru ve středu utratili...

Letadlo muselo přerušit start, na palubě byli zloději

-

dnes 07:53 Nepříjemné chvíle si prožili cestující na lince...

Ostravské slůně roste jako z vody, váží už téměř půl tuny

-

včera 17:32 Mladý sameček slona indického, který se v ostravské...

Zatím bezejmenný syn vévodkyně Kate a prince Williama má už oficiální suvenýry

-

včera 16:29 Britská královská umělecká sbírka Royal Collection v...

Druhý syn Kate a Williama to nebude mít snadné, třetí potomci královské rodiny měli odjakživa trable

-

včera 15:23 Vévodkyně Kate, manželka britského korunního prince...

Uštkl ho chřestýš a napadl medvěd, teď mladík přežil i boj se žralokem

-

včera 11:52 Dvacetiletý Dylan McWilliams z amerického Colorada,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby