Žena

Kojené děti jsou v dospělosti úspěšnější

15.2.2007 14:37 Že je kojení nejlepší forma stravy pro děti, se ví už dlouho. Miminka získávají s řadou důležitých živin také lepší imunitní systém. Britští sociologové dnes přicházejí s převratným zjištěním, že novorozenci, kteří byli živeni z mateřského prsu, jsou v dospělosti úspěšnějšími lidmi ve srovnání s těmi krmenými z láhve náhradní výživou.

Studii provedl Richard Martin z anglické University of Bristol. Ten si se svými kolegy všiml, že děti kojené z mateřského prsu jsou častěji schopny uspět ve společnosti a získat lepší sociální status než jejich rodiče. Jsou vzdělanější, mají lepší zaměstnání a větší prestiž.

Výsledky se opírají o výzkum jednoho a půl tisíce dětí vedený od roku 1937. Z nich vyplývá, že potomci kojení z prsu byli ve větším procentuálním zastoupení schopni dokončit střední školu s maturitou. Mezi nimi bylo 27 procent středoškoláků, mezi dětmi krmenými z lahve jen 20 procent.

Kojené děti se také dostaly ve větší míře nad sociální třídu svých rodičů a měly lepší zaměstnání. Více než 58 procent kojených mateřským mlékem a kolem 50 procent z lahve živených dětí se posunulo v sociálním žebříčku výše. Polovina dětí na umělé výživě zůstala na stejné sociální úrovni nebo spadla pod své rodiče. U potomků kojených z prsu zůstalo na stejné rovině nebo spadlo níž jen 42 procent. Čím déle bylo dítě kojeno, tím větší šanci na vzestup ve společnosti a zisk lepšího zaměstnání mělo.

Famous

nahoru

Žena:

Nikdo není striktně sexuálně vyhraněný. Přitahují nás muži i ženy

-

včera 14:12 Sex je součástí života téměř každého člověka. Každý má...

Natálie Grossová: Moje role nejsou o protekci

-

včera 09:23 Obrazem: Zpěvačce Natálii Grossové dal první šanci...

Prague Fashion Week aneb Co přinesl český svátek módy

-

23.3. 12:10 Obrazem: Český svátek módy - Prague Fashion Week,...

Skialpinismus - ideální jarní fitness aktivita pro každou věkovou skupinu

-

23.3. 10:05 Na první pohled to vypadá jako velmi náročná sportovní...

Závislost na sexu mladou ženu málem stála život, pomýšlela na sebevraždu

-

23.3. 08:45 Sex sehrává v životě každého člověka převážně...

Čtyři důvody, proč investovat raději do zážitků než do věcí

-

23.3. 07:19 Na sociálních sítích se rozmáhá nový trend. Větší...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby