Žena

Kojené děti jsou v dospělosti úspěšnější

15.2.2007 14:37 Že je kojení nejlepší forma stravy pro děti, se ví už dlouho. Miminka získávají s řadou důležitých živin také lepší imunitní systém. Britští sociologové dnes přicházejí s převratným zjištěním, že novorozenci, kteří byli živeni z mateřského prsu, jsou v dospělosti úspěšnějšími lidmi ve srovnání s těmi krmenými z láhve náhradní výživou.

Studii provedl Richard Martin z anglické University of Bristol. Ten si se svými kolegy všiml, že děti kojené z mateřského prsu jsou častěji schopny uspět ve společnosti a získat lepší sociální status než jejich rodiče. Jsou vzdělanější, mají lepší zaměstnání a větší prestiž.

Výsledky se opírají o výzkum jednoho a půl tisíce dětí vedený od roku 1937. Z nich vyplývá, že potomci kojení z prsu byli ve větším procentuálním zastoupení schopni dokončit střední školu s maturitou. Mezi nimi bylo 27 procent středoškoláků, mezi dětmi krmenými z lahve jen 20 procent.

Kojené děti se také dostaly ve větší míře nad sociální třídu svých rodičů a měly lepší zaměstnání. Více než 58 procent kojených mateřským mlékem a kolem 50 procent z lahve živených dětí se posunulo v sociálním žebříčku výše. Polovina dětí na umělé výživě zůstala na stejné sociální úrovni nebo spadla pod své rodiče. U potomků kojených z prsu zůstalo na stejné rovině nebo spadlo níž jen 42 procent. Čím déle bylo dítě kojeno, tím větší šanci na vzestup ve společnosti a zisk lepšího zaměstnání mělo.

Famous

nahoru

Žena:

Elegantní kabáty, ve kterých vám nebude zima

-

dnes 10:02 Obrazem: Kabát patří mezi zimní nezbytnosti. Při jeho...

Pigmentová znaménka u dětí

-

dnes 08:42 Pihy a pigmentová znaménka jsou malé či větší skvrny...

Chcete mít při cvičení či hubnutí lepší výsledky? Zapojte partnera

-

dnes 07:06 Správné stravování a pravidelný pohyb jsou nejlepším...

Daria Klimentová: Skončíte s baletem a jste nikdo

-

včera 12:06 Obrazem: Na špičkách protančila doslova celý svět,...

Vyrobte si adventní věnec v duchu jihotyrolských tradic

-

včera 10:30 Video: Letos připadá první adventní neděle na 3....

Jak se vyrovnat s prvním rozchodem

-

včera 10:05 První láska bývá nejkrásnější a také nejintenzivnější....Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby