Krimi

Bezdomovec zemřel při policejním výslechu

9.2.2007 15:17 Přímo na policejní stanici v Chebu zemřel ve čtvrtek třiapadesátiletý bezdomovec. Nikdo zatím nedokáže říci, co bylo příčinou smrti. Kriminalisté ho předvedli pro podezření, že zbil jiného bezdomovce, který krátce po rvačce zemřel.

"Muži bylo nejprve sděleno obvinění pro trestný čin ublížení na zdraví . Poté vyšetřovatel zahájil v kanceláři jeho výslech za přítomnosti advokáta. Když podezřelý podepsal protokol o výslechu, řekl, že je mu špatně a požádal o sklenici vody. Krátce na to se ze židle skácel k zemi. Když dorazil lékař ze záchranky, konstatoval smrt," řekl zdroj, který má o případu informace.

Podle něho byl bezdomovec v zuboženém stavu. "Příšerně zapáchal, dokonce z něho padali i červi. Museli jsme potom nechat celou kancelář dezinfikovat. Proč zemřel ukáží až výsledky pitvy," dodal zdroj.

Policisté nebyli hrubí

Nabízející se spekulaci o tom, že by policisté bezdomovce fyzicky napadli, aby z něho například dostali přiznání, vyvrátil advokát Petr Bayer. "Za mé přítomnosti žádný nátlak na klienta činěn nebyl. Nevšiml jsme si ani toho, že by měl na obličeji nějaké známky násilí. Neměl ani žádné zjevné zdravotní problémy," konstatoval Bayer. Jak dodal, kdyby měl jakékoliv pochybnosti o tom, že by policie postupovala nezákonně, určitě by to nepominul.

Podle zkušeností záchranářů je zdravotní stav většiny bezdomovců velmi špatný. "Zpravidla bývají trvale podchlazení. Odmítají se ale léčit a tím se snižuje jejich imunita. Potom stačí obyčejná viróza a takový člověk zemře například na selhání srdce," řekla Lenka Ptáčková ze záchranné služby Plzeňského kraje.

Patrik Biskup, Právo

nahoru

Krimi:

Muž havaroval s traktorem, pod převráceným strojem zemřel

-

včera 18:10 Na louce nedaleko Chudenína na Klatovsku se v úterý...

Řidič na Lounsku narazil s autem do stromu, na místě zemřel

-

včera 16:52 Při dopravní nehodě mezi obcemi Velemyšleves a Havraň...

V Praze nezůstala za poslední půlrok žádná vražda neobjasněná, přibylo nehod tramvají

-

včera 16:47 Pražské policii se podařilo objasnit všech sedm vražd,...

Při zřícení dvou pater domu v centru Prahy bylo na místě 45 lidí

-

včera 16:01 Video: V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské...

Příbuzného v nemocnici odpojil od přístrojů, za pokus o vraždu dostal podmínku

-

včera 15:55 Za to, že loni v dubnu odpojil vážně zraněného...

Policie hledá svědky vraždy v Prostějově. Zveřejnila kamerové záběry

-

včera 13:15 Video: Policisté vyšetřují vraždu 55letého muže z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů