Krimi

Bezdomovec zemřel při policejním výslechu

9.2.2007 15:17 Přímo na policejní stanici v Chebu zemřel ve čtvrtek třiapadesátiletý bezdomovec. Nikdo zatím nedokáže říci, co bylo příčinou smrti. Kriminalisté ho předvedli pro podezření, že zbil jiného bezdomovce, který krátce po rvačce zemřel.

"Muži bylo nejprve sděleno obvinění pro trestný čin ublížení na zdraví . Poté vyšetřovatel zahájil v kanceláři jeho výslech za přítomnosti advokáta. Když podezřelý podepsal protokol o výslechu, řekl, že je mu špatně a požádal o sklenici vody. Krátce na to se ze židle skácel k zemi. Když dorazil lékař ze záchranky, konstatoval smrt," řekl zdroj, který má o případu informace.

Podle něho byl bezdomovec v zuboženém stavu. "Příšerně zapáchal, dokonce z něho padali i červi. Museli jsme potom nechat celou kancelář dezinfikovat. Proč zemřel ukáží až výsledky pitvy," dodal zdroj.

Policisté nebyli hrubí

Nabízející se spekulaci o tom, že by policisté bezdomovce fyzicky napadli, aby z něho například dostali přiznání, vyvrátil advokát Petr Bayer. "Za mé přítomnosti žádný nátlak na klienta činěn nebyl. Nevšiml jsme si ani toho, že by měl na obličeji nějaké známky násilí. Neměl ani žádné zjevné zdravotní problémy," konstatoval Bayer. Jak dodal, kdyby měl jakékoliv pochybnosti o tom, že by policie postupovala nezákonně, určitě by to nepominul.

Podle zkušeností záchranářů je zdravotní stav většiny bezdomovců velmi špatný. "Zpravidla bývají trvale podchlazení. Odmítají se ale léčit a tím se snižuje jejich imunita. Potom stačí obyčejná viróza a takový člověk zemře například na selhání srdce," řekla Lenka Ptáčková ze záchranné služby Plzeňského kraje.

Patrik Biskup, Právo

nahoru

Krimi:

Neznámý pachatel se vloupal do břežanského zoo koutku, jednoho dravce museli utratit

-

dnes 16:42 Policie pátrá po neznámém pachateli, který poškodil...

Mladík v Karlových Varech se měl pokusit zavraždit vlastní matku

-

dnes 16:18 Video: Z pokusu o vraždu obvinili ve čtvrtek odpoledne...

Starší cizinec na Domažlicku po sexu zemřel za volantem

-

dnes 16:01 Sexuální turistika se stala osudnou dvaašedesátiletému...

U ruzyňského letiště havaroval autobus MHD, v příkopu smetl lampy

-

dnes 15:05 Video: Autobus MHD havaroval ve čtvrtek ráno u Letiště...

Byl hodný, ale také bil ženy, popisují svědci Rumuna podezřelého z vraždy

-

dnes 14:13 Video: Byl hodný, ale dokázal být i vznětlivý a hrubý...

Pes Marley se k majiteli, který ho na videu brutálně týral, už nevrátí

-

dnes 12:05 Odbor životního prostředí Městského úřadu Prachatice...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby