AutoMoto

Speciální edice VW Golf GTI už i v Česku

7.2.2007 10:01 Pořádně okořeněný model Volkswagen Golf GTI, který díky třicetiletému výročí známky GTI nazvala automobilka Edition 30, se dostal i do České republiky. Zájemci jej mohou objednat za cenu 854 700 Kč.

Je to už třicet let, co vozy Volkswagen nosí značku GTI, takže to pořádně potřebovalo oslavit. Navíc konkurence nezaspala a začala pořádně nejrychlejšímu golfu zatápět, takže bylo zapotřebí trochu pozvednout prapor značky. [celá zpráva]

Edition 30 byla nejdříve představená jako studie, pak se rozhodlo o její sériové výrobě. Dvoulitrový čtyřválec dokáže v této edici ze sebe dostat až 169 kW. Vůz díky tomu dosahuje nejvyšší rychlosti 254 km/h (s šestistupňovým manuálem), nebo 243 km/h (automat). Na stokilometrovou rychlost s pevným startem vystřelí vůz za 6,8 s.

Změn na voze je vícero - například podvozek je opět o něco tužší a má o pár milimetrů nižší světlost. Vizuálně je Edition 30 poznat snadno podle černých kol a také černého podbarvená světlometů.

Cena Volkswagenu Golf GTI Edition 30 je stanovena na 854 700 Kč, ovšem jen pokud si zákazník objedná manuální převodovku. Ti, kteří si myslí, že ve sportovním voze si sami řadit nemusí si pak připlatí a celkem budou muset oželet 916 900 Kč.

Novinky

nahoru

AutoMoto:

Volkswagen ukázal v Pekingu nový Touareg a sedan pouze pro Čínu

-

včera 17:16 Obrazem: Volkswagen na právě zahájeném autosalonu v...

Kladivo na Rolls-Royce, Mercedes v Číně ukázal koncept obřího SUV

-

včera 15:24 Video: O tom, že Mercedes přiveze na pekingský...

Zbavuje se BMW klasických ledvinek? Náhrada vypadá jako Kia

-

včera 14:54 Upoutávka na představení konceptu prvního elektrického...

Řidič ukazoval na radary prostředníček a používal rušičku. Nastupuje do vězení

-

včera 13:39 Nejméně třikrát projížděl Timothy Hill kolem mobilního...

Ford Focus ST bude mít motor z dosavadního RS. Prý kvůli spolehlivosti

-

včera 12:43 Nový Ford Focus ST bude mít motor o tři deci větší než...

Nejzajímavější nové motocykly pro letošní sezónu

-

včera 11:39 Obrazem: Individuální jezdecké preference těžko budou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby