Ekonomika

Zentiva zisky neudržela

31.1.2007 18:35 Akcie Zentivy korigovaly růst z předchozího dne a hned po ránu rychle oslabily. Podle obchodníků snad jediným impulsem pro sestup výrobce generických přípravků byla nová vyhláška ministerstva zdravotnictví, která podstatným způsobem zvýší ceny dosud nejlevnějších léků. Zentiva ve středu oslabila o 1,22 procenta na 1300 Kč. Index PX klesl o 0,22 procenta na 1663,4 bodu.

Za menších objemů obchodů sestoupila cena akcií Unipetrolu, a to také o 1,22 procenta na 235,40 Kč. Letošní zisky petrochemického holdingu prý významněji ovlivní odstávky rafinérských jednotek. Cenné papíry realitní firmy Orco oslabily o 1,18 procenta na 3260 Kč. Analytici Erste Bank zvýšili cílovou cenu akcií CME (CETV) až na 2133 Kč. Ve středu titul posílil o 1,74 procenta na 1873 Kč.

Západoevropské burzy ve středu odpoledne poněkud zmenšily své ztráty. Investoři totiž zmírnili své obavy z výsledků probíhajícího zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed), který rozhodoval o výši úrokových sazeb v USA. Nové údaje ukázaly, že růst americké ekonomiky je silnější než se předpokládalo, podporován spotřebou obyvatelstva a slábnoucí inflací. Většina expertů předpokládala, že Fed výši úroků nyní nijak nezmění.

Akcie evropských oceláren Corus posílily o 6,8 procenta. Bitvu o tento podnik vyhrála indická společnost Tata Steel. Německý Salzgitter zpevnil o 1,1 procenta, ThyssenKrupp o 1,3 procenta, švédský SSAB dokonce o čtyři procenta.

Bedřich Choděra, Právo

nahoru

Ekonomika:

Češi jedí stále víc medu, dováží se hlavně z Ukrajiny

-

dnes 11:16 V Česku se loni vyrobilo 9,4 tisíce tun medu. V roce...

Řecko privatizuje plynárny a rafinérie. Záchranný program má opustit v srpnu

-

dnes 09:42 Řecko přijalo nabídku konsorcia vedeného italskou...

Obří překladiště v Hodoníně? Stále se nic neděje

-

dnes 02:42 Když před třemi lety na jaře jednali v Hodoníně...

Smutný příběh dálnice z Brna do Vídně: Rakušané finišují, Češi to zvládnou možná za devět let

-

včera 21:19 Brno s Vídní měla podle původních záměrů již letos...

Kolem sochy sv. Václava v Praze by mohly opět jezdit tramvaje. Možná už za čtyři roky

-

včera 16:59 Praha chystá změnu územního plánu, která řeší vedení...

Kancléř Mynář: Číňané budou v Česku dál investovat. Na osud poradce jsme se neptali

-

včera 15:43 Čínská státní firma CITIC a CEFC Europe založí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby