Ekonomika

Zentiva zisky neudržela

31.1.2007 18:35 Akcie Zentivy korigovaly růst z předchozího dne a hned po ránu rychle oslabily. Podle obchodníků snad jediným impulsem pro sestup výrobce generických přípravků byla nová vyhláška ministerstva zdravotnictví, která podstatným způsobem zvýší ceny dosud nejlevnějších léků. Zentiva ve středu oslabila o 1,22 procenta na 1300 Kč. Index PX klesl o 0,22 procenta na 1663,4 bodu.

Za menších objemů obchodů sestoupila cena akcií Unipetrolu, a to také o 1,22 procenta na 235,40 Kč. Letošní zisky petrochemického holdingu prý významněji ovlivní odstávky rafinérských jednotek. Cenné papíry realitní firmy Orco oslabily o 1,18 procenta na 3260 Kč. Analytici Erste Bank zvýšili cílovou cenu akcií CME (CETV) až na 2133 Kč. Ve středu titul posílil o 1,74 procenta na 1873 Kč.

Západoevropské burzy ve středu odpoledne poněkud zmenšily své ztráty. Investoři totiž zmírnili své obavy z výsledků probíhajícího zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed), který rozhodoval o výši úrokových sazeb v USA. Nové údaje ukázaly, že růst americké ekonomiky je silnější než se předpokládalo, podporován spotřebou obyvatelstva a slábnoucí inflací. Většina expertů předpokládala, že Fed výši úroků nyní nijak nezmění.

Akcie evropských oceláren Corus posílily o 6,8 procenta. Bitvu o tento podnik vyhrála indická společnost Tata Steel. Německý Salzgitter zpevnil o 1,1 procenta, ThyssenKrupp o 1,3 procenta, švédský SSAB dokonce o čtyři procenta.

Bedřich Choděra, Právo

nahoru

Ekonomika:

Letáky obchodních řetězců odmítá stále více lidí, ukázala studie

-

včera 20:21 Letáky obchodních řetězců odmítá stále více lidí,...

Kebab je zachráněn. Europoslanci podpořili používání fosfátů v mase

-

včera 20:08 Evropský parlament na plenárním zasedání ve Štrasburku...

Finanční divize Volkswagenu letos čeká další nárůst zisku

-

včera 20:03 Finanční divize německého automobilového koncernu...

Pětina vzorků stáčeného vína ve vinotékách byla falšovaná, tvrdí inspekce

-

včera 17:39 Pětina z dvaceti vzorků stáčeného vína byla falšovaná...

Berlín chce zmírnit podmínky pro krátkodobé pronájmy

-

včera 15:16 Berlínský senát chce zmírnit striktní pravidla pro...

Firma chce na Slovensko vrátit výrobu tatrovek

-

včera 13:26 Slovenská společnost MSM Group se sídlem v Dubnici nad...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby